Commvault rozszerza gamę rozwiązań BaaS i udostępnia Metallic w Polsce
Witowski
Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl
Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania biznesowego do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformował o kolejnym rozszerzeniu swojego nagradzanego rozwiązania Metallic, które obejmuje funkcje tworzenia kopii zapasowych udostępniane w formie usług BaaS (Backup as a Service). W poprzednim kwartale firma Metallic przyspieszyła wprowadzanie innowacji, dzięki temu teraz dodaje funkcjonalności ochrony danych oraz obsługę kolejnych aplikacji. Dzięki objęciu backupem Metallic Salesforce i udoskonaleniu odzyskiwania danych usługi Microsoft Teams zoptymalizowano ochronę aplikacji typu SaaS. Narzędzia Metallic Database Backup rozszerzono na bazę danych Oracle i usługę Active Directory, natomiast funkcje dla chmur hybrydowych zostały rozbudowane przez dodanie Commvault HyperScale X jako w pełni zintegrowanego appliance, uzupełniającego rozwiązanie Metallic.
Wraz z dzisiejszym udostepnieniem Metallic w Polsce, trafia on na 8 innych rynków w regionie EMEA, tj. do Austrii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, RPA i Szwajcarii. Metallic jest obecnie powszechnie dostępny w 23 krajach.
„Coraz więcej klientów na całym świecie dostrzega prostotę i korzyści, jakie chmurowa ochrona danych oferowana w formie usługi może przynieść ich środowiskom” — powiedział Rafał Słowiński Area Vice President w Commvault. „Dzięki modelowi SaaS Plus rozwiązania Metallic dają klientom najbardziej kompleksową ofertę rozwiązań BaaS i elastyczność pozwalającą tworzyć kopie zapasowe danych z dowolnego źródła w optymalnej lokalizacji docelowej.Backupy Metallic-a mogą trafiać do chmury, lokalnej pamięci masowej lub urządzenia HyperScale X, które łączy maksimum wydajności i prostotę cechującą BaaS. Nie zapewnia tego żadna inna chmurowa usługa tworzenia backupów dostępna obecnie na rynku”.
„Metallic to mocne wejście Commvault w obszar rozwiązań Software as a Service. Już obecnie widać, że jest to bardzo szybko rosnąca część rynku rozwiązań backupowych” – powiedział Mirosław Chełmecki, Dyrektor Działu Serwerów i Pamięci Masowych, Veracomp. „Metallic łączy w jedno funkcjonalności platformy Commvault z nowym sposobem oferowania rozwiązania, w pełni opartym na chmurze. Klient otrzymuje elastyczność w wyborze miejsca przechowywania backupów – zarówno w chmurze, jak i w lokalnym datacenter”.
„Duża popularność pracy zdalnej i wzrost potencjalnego ryzyka dla danych napędzają zapotrzebowanie na chmurowe rozwiązania do ochrony danych, które zapewnią klientom bezpieczeństwo, elastyczność i funkcjonalności niezbędne do kontynuowania codziennej działalności oraz do jej rozwoju” — Vinny Choinski, Senior Validation Analyst z firmy analitycznej Enterprise Strategy Group. „Wraz z dalszym rozszerzaniem oferty Metallic SaaS Plus firma Commvault tworzy imponujący ekosystem BaaS — kompleksową gamę rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych obciążeń w całym przedsiębiorstwie w wybranej lokalizacji docelowej, którą może być system lokalny, chmura lub urządzenie HyperScale X”.
Nowe rozwiązania Metallic
Twórcy narzędzi Metallic wiedzą, że firmy na całym świecie potrzebują specjalistycznej ochrony aplikacji SaaS, i priorytetowo traktują globalną dostępność oferty. Dlatego liczba krajów, w których jest ona dostępna, została potrojona, a liczba produktów wzrosła dwukrotnie. Nowe elementy obejmują rozwiązania stworzone z myślą o chmurach hybrydowych dla środowisk SAP HANA i Kubernetes, a także najnowsze rozszerzenia funkcjonalności:
Metallic™ Salesforce Backup udostępnia klientom skalowalną ochronę danych SaaS klasy korporacyjnej dla rozwiązań Salesforce Sales, Service i Financial Cloud. Umożliwia prostą ochronę cennych danych zawartych w produktach Salesforce i zapewnia nieograniczony czas przechowywania, nieograniczoną pojemność pamięci masowej i wbudowane wzmocnione mechanizmy zabezpieczeń, co pomaga sprostać rygorystycznym standardom, wymogom w zakresie odtwarzania danych i zapisom umów SLA.
Metallic™ Office 365 & Teams Backup & Recovery wykorzystuje dotychczasowe funkcje Metallic dla usługi Microsoft Teams i pozwala na miejscu odtwarzać konwersacje prowadzone w tej usłudze oraz inne dane. Administratorzy mogą więc szybciej i precyzyjniej odtwarzać dane zapisane w usłudze Teams, na kanałach i w chat-ach, a przy tym zachować dotychczasowe ustawienia i strukturę. Wszyscy nowi i dotychczasowi klienci korzystający z narzędzi Metallic Office 365 Backup automatycznie otrzymają funkcje stworzone z myślą o usłudze Microsoft Teams w ramach subskrypcji, która obejmuje również produkty Microsoft Exchange, SharePoint i OneDrive.
HyperScale X for Metallic umożliwia klientom wybór w pełni zintegrowanego urządzenia (appliance) chroniącego z pomocą rozwiązań jednego producenta lokalne pamięci masowe i backupy w modelu SaaS. Urządzenie Commvault HyperScale X może działać w trybie brzegowym i w ten sposób funkcjonować jako lokalizacja docelowa dla kopii zapasowych obciążeń z chmury hybrydowej chronionej za pomocą narzędzi Metallic. Ta innowacyjna oferta brzegowa stanowi kolejny krok w rozwoju hybrydowych rozwiązań Metallic. Łączy to, co najlepsze w narzędziach Metallic BaaS, z najlepszymi cechami skalowalnej poziomo platformy pamięci masowej HyperScale X. Klienci mogą korzystać z oferty Metallic do ochrony danych w dowolnym środowisku hybrydowym. Mogą tworzyć kopie zapasowe danych z chmury w chmurze, ze środowiska lokalnego w chmurze z dodatkową kopią do szybkiego odtwarzania w środowisku lokalnym, z chmury na urządzeniu Hyperscale X i w innych scenariuszach.
Metallic™ Database Backup obsługuje teraz tworzenie kopii zapasowych baz danych Oracle Database i usługi Microsoft Active Directory. Udostępnia narzędzia BaaS do ochrony baz danych w hybrydowych środowiskach klientów, zapewnia administratorom pełną przejrzystość i chroni bazy danych w środowiskach SAP HANA, Oracle, Microsoft SQL i Active Directory — lokalnie, w chmurze i na platformie Azure.
Więcej informacji na temat chmurowej oferty rozwiązań Metallic do ochrony danych oraz jej dostępności można znaleźć na naszej stronie z aktualnościami pod adresem www.metallic.io/news.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.