Komunikaty PR

Commvault udostępnia rozwiązanie Hedvig for Containers.

2020-07-27  |  15:15
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Commvault udostępnia rozwiązanie Hedvig for Containers, które przypiesza tworzenie aplikacji w każdej chmurze oraz dodaje do rozwiązania Hedvig Storage for Containers metodykę DevOps oraz własne funkcje ochrony i migracji danych.

 

Na konferencji FutureReady, firma Commvault, ceniony lider globalnego rynku oprogramowania do zarządzania danymi w środowiskach chmurowych i lokalnych, poinformowała o nowych rozszerzeniach rozwiązania Hedvig Distributed Storage Platform for Kubernetes działających w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych.

 

Technologia Kubernetes szybko stała się standardową platformą infrastruktury kontenerowej używaną w obszarze rozwoju aplikacji. Przedsiębiorstwa muszą mieć pewność, że infrastruktura pamięci masowej, która obsługuje obciążenia kontenerowe, ma zintegrowane rozwiązanie wspierające Kubernetes. Infrastruktura taka musi umożliwiać integrację ze wszystkimi typami wdrożeń Kubernetes (zarządzanymi samodzielnie przez firmę lub w chmurze), a także bezproblemową migrację, ochronę danych, dostępność i przywracanie sprawności systemu po awarii we wszystkich takich środowiskach kontenerowych. Funkcje płynnej migracji mają kluczowe znaczenie dla użytkowników metodyki DevOps niezależnie od tego, czy wdrożenia Kubernetes są zarządzane lokalnie czy spoza firmy.


„Firmy coraz częściej używają technologii Kubernetes do modernizacji aplikacji” - powiedział Phil Goodwin, Dyrektor ds. Badań w IDC. „Dzięki nowym funkcjom infrastruktury kontenerowej dla Hedvig, skoncentrowanym na obsłudze Kubernetes, firma Commvault umożliwia klientom przyspieszenie DevOps i zastosowanie funkcji zarządzania danymi firmy Commvault, takich jak migracja i odtwarzanie po awarii, w środowiskach kontenerowych. Te aktualizacje Hedvig sprawiają, że jest to inteligentne i kompleksowe rozwiązanie dla Kubernetes. ”


Commvault oferuje nowe, własne rozszerzenia platformy Hedvig Distributed Storage dotyczące technologii Kubernetes i interfejsów API. Rozszerzenia te zapewniają klientom elastyczność w tworzeniu i uruchamianiu nowoczesnych aplikacji w każdym środowisku Kubernetes, z zastosowaniem szyfrowania i opartych na protokole KMIP funkcjonalności bezpieczeństwa innych firm. Umożliwiają one również bezproblemową ochronę, migrację, odzyskiwanie i używanie danych przechowywanych w systemie Hedvig, co przyspiesza procesy DevOps oraz usuwa bariery związane z usługami Kubernetes zarządzanymi samodzielnie przez firmę lub w chmurze. Hedvig Distributed Storage Platform zapewnia najszersze w branży możliwości integracji dotyczące infrastruktury lokalnej, chmurowej pamięci masowej i narzędzi do orkiestracji kontenerów. To kompleksowe rozwiązanie zdolne do zarządzania danymi niezależnie od tego, czy znajdują się one w kontenerach, aplikacjach chmurowych czy tradycyjnych.

 

Najważniejsze funkcje:

  • Integracja z migawkami dla kontenerów zapewnia ochronę dla danego punktu w czasie aplikacji kontenerowych.
  • Migracja kontenerów umożliwia efektywne i inteligentne przenoszenie danych, z uwzględnieniem unikalnych zmian, w klastrach pamięci masowej Hedvig, środowiskach lokalnych i chmurze, w celu wsparcia procesu DevOps na potrzeby tworzenia nowoczesnych aplikacji oraz aktywowania standardów HA/DR dla obciążeń skonteneryzowanych.
  • Zintegrowana automatyzacja polityk zapewnia szczegółową kontrolę częstotliwości tworzenia migawek, operacji związanych z migracją oraz środowisk docelowych, do których dane są w inteligentny sposób wysyłane.

 

 

Commvault jest członkiem organizacji Cloud Native Computing Foundation ze statusem „Silver”.

Rozwiązanie Hedvig for Containers jest już dostępne. Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://commvault.com/product-announcement.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-19 | 09:00

Niby cała Polska żyje footballem, a jednak Polacy w czasie meczów reprezentacji

Mieszkańcy kraju nad Wisłą nadal są nieodzownymi fanami piłki nożnej. Obrazują to wyniki badania Mastercard[1], w którym aż 61% respondentów wskazało, że są najszczęśliwsi wtedy, gdy mogą oglądać swoją
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.