Computerworld Top 200: Grupa SER po raz kolejny liderem ECM w Polsce
Czasopismo Computerworld opublikowało swój coroczny ranking „Top 200*”, w którym ocenia polski rynek informatyczny w różnych kategoriach. W tegorocznym rankingu Grupa SER nie tylko zajęła wysokie miejsca w 21 kategoriach, lecz także po raz kolejny została uznana za największego dostawcę rozwiązań ECM w Polsce.
Computerworld, czołowy polski magazyn informatyczny, w swoim rankingu Top 200* co roku analizuje dane ekonomiczne i siłę rynkową prawie 400 dostawców rozwiązań IT na polskim rynku. Pomaga tym samym menedżerom ds. IT i ich firmom znaleźć odpowiednich dostawców oprogramowania. Tegoroczna analiza pokazała, że w ciągu ostatniego roku całkowite przychody polskiego rynku informatycznego wzrosły o solidne 4,6%, a największy wzrost miał miejsce wśród rozwiązań dla bankowości, handlu detalicznego i administracji publicznej.
Dla Grupy SER w Polsce rok 2019 był również bardzo udany. Oprócz uzyskania pozycji lidera na rynku ECM, zdobyła też nowych klientów wśród znanych polskich firm. Wśród nowych klientów są dwa z największych polskich banków, co świadczy o kompetencjach oraz zaufaniu do firmy ze strony sektora bankowego i finansowego.
Grupa SER na szczycie
Grupa SER jest nie tylko największym dostawcą rozwiązań ECM w Polsce. Jej oferta SaaS podskoczyła w rankingu o cztery miejsca do 10. (z 14. w 2019 r.). Marcin Somla, dyrektor Grupy SER w Polsce, bardzo się cieszy z wysokich wyników: „Jesteśmy bardzo dumni z zajęcia wysokich miejsc w rankingu. Ostatnio mieliśmy w Polsce do czynienia ze zwiększeniem popytu na rozwiązania do inteligentnego zarządzania informacjami i automatyzacji procesów. Nasze pozycje w rankingu potwierdzają rosnące znaczenie projektów SaaS oraz chmury dla naszych klientów, którzy podczas cyfrowej transformacji potrzebują zwinnych rozwiązań z elastycznymi opcjami wdrożenia. Wielką zaletą jest dla nich fakt, że platforma Doxis4 może być dostarczona w infrastrukturze lokalnej, w chmurze lub jako instalacja hybrydowa”.
Grupa SER zajęła wysokie pozycje w wielu kluczowych kategoriach rankingu:
1. miejsce — Dostawca rozwiązań ECM w Polsce
6. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora edukacji
9. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora przemysłu, produkcji i budownictwa
10. miejsce — Dostawca rozwiązań dla przedsiębiorstw i dużych korporacji
10. miejsce — Dostawca rozwiązań w chmurze
11. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora opieki zdrowotnej
12. miejsce — Dostawca rozwiązań dla sektora handlu detalicznego
13. miejsce — Dostawca usług informatycznych (usługi specjalistyczne)
14. miejsce — Najbardziej rentowna spółka informatyczna w Polsce (mierzone wg zysku netto)
W ogólnym rankingu IT, obejmującym prawie 400 firm, Grupa SER zajęła 44. miejsce.
SER Group poszerza swoją działalność w Polsce
„Jesteśmy liderem polskiego rynku ECM od 2017 roku. Uważamy, że jest to wynikiem naszej ciężkiej pracy, osiągnięć oraz bliskich relacji z naszymi polskimi klientami. Cały czas konsekwentnie się rozwijaliśmy i rozszerzyliśmy zarówno nasz zespół, jak i sieć partnerów w Polsce. Zdobyliśmy też wielu nowych klientów. Obecnie mamy doskonałe warunki do tego, aby nadal wspierać naszych klientów w stawieniu czoła wyzwaniom związanym z zarządzaniem informacją, z którymi mają do czynienia w 2020 roku” — wyjaśnia Morad Rhlid, dyrektor zarządzający SER Solutions International.
Pandemia COVID-19 pokazała, jak ogromne znaczenie dla zachowania ciągłości biznesowej mają rozwiązania do współpracy i zarządzania dokumentami oraz procesy realizowane całkowicie cyfrowo. Firmy i ich pracownicy są w stanie niezawodnie pracować i oferować swoim klientom oczekiwany przez nich poziom obsługi tylko wtedy, gdy mają dostęp do odpowiednich informacji w dowolnym miejscu i czasie. Doxis4 Grupy SER w ramach jednej platformy udostępnia firmom ogromną liczbę rozwiązań, za pomocą których mogą zarządzać informacjami i procesami w całym przedsiębiorstwie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.