Cooler Master Elite V4 - wydajność dla każdego
Cooler Master Elite V4 to kolejna seria przystępnych cenowo zasilaczy. Są one dostępne w najpopularniejszych wariantach mocy, oferują sprawność na poziomie 85% i są objęte trzyletnią gwarancją producenta.
Cooler Master Elite V4 to jednostki stworzone z myślą o tych, którzy szukają stabilnego i niedrogiego źródła prądu dla swojego PC. Producent przygotował wersje o mocy od 300 do 600 W. Możliwe jest więc zbudowane zarówno maszyn biurowych, jak i wydajnych komputerów do gier.
Zasilacze Cooler Master Elite V4 cechują się sprawnością na poziomie 85%, którą potwierdza certyfikat 80 Plus. Za chłodzenie odpowiada wentylator o średnicy 120 mm. Użytkownicy mogą więc liczyć na to, że nie tylko skutecznie schłodzi on wnętrze jednostki, lecz także będzie stosunkowo cichy.
W przypadku serii Elite V4 zastosowano stałe okablowanie. Niezależnie od wariantu nabywcy mają do dyspozycji pojedynczą wtyczkę EPS. W modelach o mocy poniżej 500 W można liczyć na trzy wtyczki SATA, dwie do peryferiów i jedną PCI-E. Mocniejsze jednostki mają o dwie więcej SATA, jedną molex i dodatkową PCI-E.
Seria zasilaczy Cooler Master Elite V4 otrzymała podstawowe zabezpieczenia elektryczne (OVP, OPP, OTP, SCP) i aktywne układy PFC. Producent podkreśla w swoich materiałach, że jednostki mogą stabilnie pracować w zakresie temperatur od 10 do 40 stopni Celsjusza zachowując wysoką żywotność.
Tą ostatnią firma potwierdza udzielając na swój sprzęt trzyletniej gwarancji. Zasilacze Cooler Master Elite V4 trafią do sprzedaży najprawdopodobniej na przełomie września i października. Cena za model o mocy 500 W będzie się kształtowała na poziomie ok. 230 zł, a za model o mocy 600 W przyjdzie nam zapłacić ok. 260 zł.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.