Cooler Master: MasterBox NR600P - obudowa dla stacji roboczych wchodzi do sprzed
Cooler Master MasterBox NR600P to obudowa o nieco ascetycznym wyglądzie, adresowana do osób ceniących przestronność i funkcjonalność. Nie posiada ona podświetlenia RGB czy szklanego okna, pozwala natomiast na instalację płyt obsługujących dwa procesory, trzech zestawów AiO i wymianę dysków “w locie”.
Cooler Master MasterBox NR600P to pozbawiona ozdobników obudowa z segmentu midi tower. Jej wnętrze pozwala na montaż płyt głównych w formacie E-ATX, a także SSI-EEB. Dzięki temu użytkownicy mogą skorzystać z procesorów klasy serwerowej, jak Intel Xeon czy AMD Epyc. Wnętrze pomieści też najmocniejsze karty graficzne (do 410 mm) i zasilacze (do 276 mm). Dwa z dziewięciu dysków można wymieniać “w locie”, a opcjonalne klatki pozwalają na montaż kolejnych nośników.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR600P posiada w zestawie dwa wentylatory o średnicy 140 mm, które zasysają chłodne powietrze do wnętrza poprzez przedni panel typu mesh. Fabryczne, tylne śmigło o średnicy 120 mm wyprowadza ciepło na zewnątrz. Entuzjaści mogą dołożyć kolejne trzy wentylatory lub wymienić je na chłodnice wody. Konstrukcja pozwala na montaż trzech zestawów AiO. Na przedniej ściance zmieści się radiator o długości do 280 mm, górny może mieć 360 mm, a tylny 120 mm.
Wszystkie wloty powietrza zabezpieczono filtrami przeciwkurzowymi, dzięki którym utrzymanie wnętrza w czystości powinno być prostsze. Obudowę Cooler Master MasterBox NR600P wyposażono w rozbudowany panel I/O. Oprócz nowoczesnych interfejsów USB (jeden typu C, dwa 3.0) i gniazda audio typu combo, oferuje on też szybki czytnik kart pamięci SD, który korzysta z interfejsu USB 3.0.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR600P trafi do sprzedaży w przyszłym tygodniu. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi około 699 zł.
Dane techniczne:
- model: MasterBox NR600P
- wymiary: 493 x 220 x 506 mm
- materiał: stal, tworzywa sztuczne
- obsługiwane formaty płyt głównych: E-ATX, ATX, m-ATX, m-ITX, SSI CEB, SSI EEB
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 171 mm
- maks. długość karty graficznej:
- 410 mm bez klatki na HDD,
- do 280 mm z dodatkową klatką na HDD
- maks. długość zasilacza: 276 mm (zalecane 180 mm)
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 4
- liczba zatok 3,5”: 1
- liczba zatok 3,5” / 2,5” Combo: 2 (1 x klatka na dyski)
- liczba zatok typu hot-swap 2,5” / 3,5”: 2
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm lub 2 x 140 mm na górze
- 2 x 120/140 mm z przodu (zainstalowane 2 x 140 mm)
- 1 x 120 mm z tyłu (zainstalowany 1 x 120 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- chłodnica 120/240/360 mm na górze (do 43 mm wysokości)
- chłodnica 120/140 mm lub 240/280 mm po demontażu klatki na dyski z przodu
- chłodnica 120 mm (z tyłu)
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB-C
- 2 x USB 3.0
- 1 x wejście/wyjście słuchawkowe
- 1 x czytnik kart pamięci SD/MMC

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.