Cooler Master MM720 - mysz dla wymiataczy wchodzi do sprzedaży
Cooler Master MM720 to mysz dla wymagających graczy. Lekka, odporna na wodę konstrukcja pozwala na personalizację i ma oferować znakomite osiągi.
Cooler Master MM720 to ultralekka mysz dla graczy. Ma ona charakterystyczną, ażurową konstrukcję, przez którą można podziwiać podświetlenie LED. To ostatnie można dostosować wedle upodobań lub wykorzystać jako wskaźnik aktualnej czułości sensora. W tytułowym modelu jest to PixArt PMW3389 o rozdzielczości 16000 DPI. Towarzyszą mu optyczne przełączniki, które mają zapewnić nie tylko wysoką trwałość (do 70 milionów kliknięć), lecz także niemal zerowy czas odbicia (debounce time).
Mysz dla graczy Cooler Master MM720 posiada także nowy, opracowany przez producenta przewód. Dzięki zastosowaniu autorskiej kompozycji włókien, ma on być ultralekki, elastyczny i wytrzymały. Gryzoń zoptymalizowany pod chwyty claw i palm grip ma płynnie sunąć po każdej nawierzchni dzięki teflonowym stopkom. Wisienką na torcie jest odporność na kurz i wodę, poświadczona certyfikatem IP58. Myszkę można zatem przemyć pod bieżącą wodą, by pozbyć się drobin kurzu z zakamarków.
Cooler Master MM720 pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Będzie ona dostępna w dwóch kolorach - białym i czarnym. Przygotowano również dwie wersje wykończenia - matową i błyszczącą. Niezależnie od wybranego wariantu, cena powinna oscylować w okolicach 220 zł.
Zobacz wideo jak prezentuje się ta mysz.
Dane techniczne:
- Typ myszy: przewodowa
- Typ chwytu: claw, palm
- Sensor: PixArt PWM 3389
- Rozdzielczość: do 16000 DPI
- dostępne poziomy czułości: 400, 800, 1200(domyślny), 1600, 3200, 6400, 16000 DPI
- Szybkość śledzenia: 400 IPS
- Przyspieszenie: do 50 G
- Częstotliwość próbkowania: 1000 Hz
- Lift-Off Distance: < 2 mm
- Wbudowana pamięć: 512 kB
- Procesor: ARM Cortex M0+
- Liczba przycisków: 6
- Przełączniki i żywotność przycisków: optyczne, do 70 milionów kliknięć
- Podświetlenie: dwustrefowe RGB LED (16,7 mln kolorów)
- Materiał: plastik ABS
- Dostępne kolory i wersje wykończeniowe: czarny (matowy lub błyszczący), biały (matowy lub błyszczący)
- Przewód: 1,8 m USB
- Wymiary: 105,4 x 76,5 x 37,4 mm
- Waga: <50 g (bez przewodu)
- Gwarancja: 2 lata
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.