Cooler Master: premiera MasterFrame 700 - obudowa typu Open-Air
Cooler Master MasterFrame 700 to konwertowalna obudowa dla entuzjastów. “Uskrzydlona” konstrukcja Open-Air ma zapewniać niezrównaną kompatybilność z ogromnymi komponentami i customowymi zestawami do chłodzenia cieczą. W razie potrzeby można ją też przekształcić w… stół do testów i podkręcania PC.
Cooler Master MasterFrame 700 to otwarta obudowa typu full tower. Ustawiona w pozycji pionowej eksponuje zainstalowane podzespoły poprzez panoramiczne okno z hartowanego szkła. Konstrukcja Open-Air ma zapewniać nieskrępowany dopływ świeżego powietrza. Dwa skrzydła o pełnym zakresie ruchu mają z kolei ułatwiać montaż komponentów i pozwalają na przekształcenie obudowy w stół do testów i podkręcania.
Położona poziomo obudowa daje nieograniczony dostęp do wszystkich elementów systemu. Tym samym pozwala na eksperymentowanie z dodatkami i osprzętem o ponadstandardowych wymiarach, szybką wymianę komponentów czy np. uzupełnianie czynnika chłodzącego. Producent obiecuje niezrównaną wręcz kompatybilność z customowymi zestawami chłodzenia cieczą i opcją montażu do trzech chłodnic.
W układzie Open-Air jest miejsce na rezerwuar z pompą oraz dwa radiatory o długości 360 mm. W trybie test bench jest miejsce na trzeci o długości do 420 mm. Producent przewidział też miejsce na siedem dysków 2,5” lub cztery 3,5-calowe. Ich montaż odbywa się w sposób całkowicie beznarzędziowy. Jest też miejsce na dwa zasilacze ATX o długości do 210 mm, karty graficzne mierzące do 450 mm, a na liście wspieranych formatów płyt głównych wszystkie aż do SSI-EEB włącznie.
Obudowa Cooler Master MasterFrame 700 składa się z trzech części. Każdą z nich można łatwo zdemontować. Tym samym komputerowi modderzy, który zechcą ją spersonalizować np. malując lub naklejając unikalny wzór, mają ułatwione zadanie. Osoby, które chcą się chwalić swoim PC mogą też… zawiesić go na ścianie. Konstrukcja jest kompatybilna z uchwytami VESA 100 x 100 mm. Waga całości nie powinna wówczas przekraczać 14 kg.
Obudowa Cooler Master MasterFrame 700 trafi do sklepów jeszcze w tym miesiącu. Jej cena będzie oscylować w okolicach 900 zł.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.