Cyfryzacja bez ryzyka – potrzeby i wyzwania MŚP
Monday
Górskiego 9
00-033 Warszawa
marta.trzepla|mondaygroup.pl| |marta.trzepla|mondaygroup.pl
609051919
mondaycomms.pl
Technologie zmieniają biznes, a rewolucja ta nie omija także mniejszych i średnich firm. Dla wielu przedsiębiorców wdrażanie cyfrowych rozwiązań oznacza koszty, bez jasno określonych zysków. Aby pokazać możliwości i efekty cyfryzacji, dla firm z sektora MŚP organizowana jest druga edycja spotkań w całej Polsce. Eksperci omówią rolę digitalizacji, planowane zmiany prawne, a także przeanalizują studia przypadków. Organizatorem cyklu jest Symfonia, a Partnerem głównym Fundacja Digital Poland.
Celem spotkań jest wsparcie firm w efektywnej cyfryzacji procesów biznesowych, a w efekcie przygotowanie ich do zmian oraz wyposażenie w narzędzia do budowania ich przewagi konkurencyjnej.
Przedsiębiorcy MŚP szukają przede wszystkim sposobów na zwiększanie zysków, między innymi poprzez optymalizację kosztów prowadzonej działalności. Potrzebują dodatkowej wiedzy, aby podjąć konkretne, uporządkowane kroki w kierunku cyfryzacji, w której widzą szansę na rozwój. Chcą przykładów korzyści z zastosowania narzędzi cyfrowych, a także oczekują, że inwestycja będzie w zasięgu ich możliwości finansowych. – mówi Bogdan Zatorski, kierownik do spraw analiz biznesowych i wymagań prawnych w Symfonii.
Uczestnicy spotkań dowiedzą się, jak pokonać typowe wyzwania cyfryzacji, takie jak opór przed zmianami czy brak kompetencji technologicznych. Eksperci przedstawią sposoby, by zabezpieczyć dane w obliczu rosnących zagrożeń cybernetycznych oraz wykorzystać cyfryzację do poprawy obsługi klienta i zwiększenia jego lojalności. Omówione zostaną sposoby zarządzania kosztami cyfryzacji i maksymalizowania zwrotów z inwestycji oraz przykłady udanych transformacji cyfrowych.
W programie spotkań, organizowanych w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Sosnowcu, Sopocie, Łodzi, Zielonej Górze i Szczecinie znalazły się takie tematy jak:
- Strategia transformacji cyfrowej wewnątrz firmy – przewodnik po cyfryzacji z przykładami firm, które przeszły przez ten proces z sukcesem, a także analiza nieudanych przypadków, celem zdobycia świadomość wyzwań.
- Technologia w cyfryzacji – jakie technologie najskuteczniej wspierają proces cyfryzacji.
- Wdrożenie cyfryzacji w małej i dużej firmie – zwrot z inwestycji w rozwiązaniach cyfrowych.
- Cyberbezpieczeństwo – jego rola w dzisiejszym prowadzeniu firmy.
Spotkania dla przedsiębiorców z sektora MŚP są bezpłatne, po wcześniejszej rejestracji. Szczegółowa agenda i możliwość zapisania się znajdują się na stronie https://symfonia.pl/blog/sniadania-cyfryzacja/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.