Deepcool DQ-M-V2L - nowe zasilacze klasy premium
Deepcool DQ-M-V2L to seria zasilaczy adresowana do najbardziej wymagających użytkowników. Mają one zapewnić stabilne, niezawodne i efektywne zasilanie. Do tego są w pełni modularne i objęte dziesięcioletnią gwarancją producenta.
Na początek producent przygotował trzy zasilacze. Są to Deepcool DQ650-M-V2L, DQ750-M- V2L i DQ850-M-V2L, które oferują, odpowiednio, 650 W, 750 W i 850 W mocy. Wszystkie konstrukcje są w pełni modularne. Oznacza to brak zbędnego okablowania w obudowie, co ułatwia utrzymanie porządku i sprzyja cyrkulacji powietrza. Zasilacze charakteryzują się typową efektywnością przekraczającą 90%, co potwierdzają to uzyskane certyfikaty 80 Plus Gold.
Producent podkreśla w swoich materiałach wysoką jakość zastosowanych komponentów i samego procesu produkcji. Zasilacze Deepcool mają wykorzystywać wyłącznie japońskie kondensatory certyfikowane do pracy w temperaturach do 105 stopni Celsjusza. Na pokładzie znalazły się także konwertery DC-DC, układy rezonansowe LLC i podwójne filtry przeciwzakłóceniowe EMI. To wszystko ma się pozytywnie przełożyć na czystość i stabilność generowanych napięć.
Zasilacze z serii Deepcool DQ-M-V2L mają także odznaczać się wysoką kulturą pracy. Obieg powietrza wewnątrz omawianych jednostek wymuszają wentylatory o średnicy 120 mm z łożyskami HDB. Powinno to zaowocować niskim natężeniem generowanego hałasu. Prędkość wentylatorów zmienia się wraz z temperaturą wewnątrz zasilacza. Przy niewielkim obciążeniu spada ona do minimum, a wraz z nią szum tłoczonego powietrza.
Zasilacze Deepcool DQ są wyposażone w aktywne układy PFC i komplet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP). Wszystkie modele mają po dwa przewody EPS (4+4 pin) i po cztery wtyczki PCI-E (6+2 pin). Miłośnicy podkręcania i systemów z kilkoma kartami graficznymi powinni więc być usatysfakcjonowani.
Zasilacze Deepcool DQ-M-V2L powinny pojawić się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Każdy z nich jest objęty dziesięcioletnią gwarancją producenta. Ich sugerowane ceny będą kształtowały się następująco:
- Deepcool DQ650-M-V2L o mocy 650 W - około 440 zł;
- Deepcool DQ750-M-V2L o mocy 750 W - około 490 zł (dostępne w wersji czarnej i białej);
- Deepcool DQ850-M-V2L o mocy 850 W - około 530 zł.
Dane techniczne:
- wymiary: 150 x 160 x 86 mm
- sprawność: typowa >90%, certyfikat 80 Plus Gold
- zgodność ze standardem ATX: v2.31
- wentylator: 120 x 120 mm, łożyska HDB
- PFC: aktywne
- zabezpieczenia: OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP
- okablowanie: w pełni modularne
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.