Deepcool DQ-M-V2L - nowe zasilacze klasy premium
Deepcool DQ-M-V2L to seria zasilaczy adresowana do najbardziej wymagających użytkowników. Mają one zapewnić stabilne, niezawodne i efektywne zasilanie. Do tego są w pełni modularne i objęte dziesięcioletnią gwarancją producenta.
Na początek producent przygotował trzy zasilacze. Są to Deepcool DQ650-M-V2L, DQ750-M- V2L i DQ850-M-V2L, które oferują, odpowiednio, 650 W, 750 W i 850 W mocy. Wszystkie konstrukcje są w pełni modularne. Oznacza to brak zbędnego okablowania w obudowie, co ułatwia utrzymanie porządku i sprzyja cyrkulacji powietrza. Zasilacze charakteryzują się typową efektywnością przekraczającą 90%, co potwierdzają to uzyskane certyfikaty 80 Plus Gold.
Producent podkreśla w swoich materiałach wysoką jakość zastosowanych komponentów i samego procesu produkcji. Zasilacze Deepcool mają wykorzystywać wyłącznie japońskie kondensatory certyfikowane do pracy w temperaturach do 105 stopni Celsjusza. Na pokładzie znalazły się także konwertery DC-DC, układy rezonansowe LLC i podwójne filtry przeciwzakłóceniowe EMI. To wszystko ma się pozytywnie przełożyć na czystość i stabilność generowanych napięć.
Zasilacze z serii Deepcool DQ-M-V2L mają także odznaczać się wysoką kulturą pracy. Obieg powietrza wewnątrz omawianych jednostek wymuszają wentylatory o średnicy 120 mm z łożyskami HDB. Powinno to zaowocować niskim natężeniem generowanego hałasu. Prędkość wentylatorów zmienia się wraz z temperaturą wewnątrz zasilacza. Przy niewielkim obciążeniu spada ona do minimum, a wraz z nią szum tłoczonego powietrza.
Zasilacze Deepcool DQ są wyposażone w aktywne układy PFC i komplet zabezpieczeń elektrycznych (OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP). Wszystkie modele mają po dwa przewody EPS (4+4 pin) i po cztery wtyczki PCI-E (6+2 pin). Miłośnicy podkręcania i systemów z kilkoma kartami graficznymi powinni więc być usatysfakcjonowani.
Zasilacze Deepcool DQ-M-V2L powinny pojawić się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Każdy z nich jest objęty dziesięcioletnią gwarancją producenta. Ich sugerowane ceny będą kształtowały się następująco:
- Deepcool DQ650-M-V2L o mocy 650 W - około 440 zł;
- Deepcool DQ750-M-V2L o mocy 750 W - około 490 zł (dostępne w wersji czarnej i białej);
- Deepcool DQ850-M-V2L o mocy 850 W - około 530 zł.
Dane techniczne:
- wymiary: 150 x 160 x 86 mm
- sprawność: typowa >90%, certyfikat 80 Plus Gold
- zgodność ze standardem ATX: v2.31
- wentylator: 120 x 120 mm, łożyska HDB
- PFC: aktywne
- zabezpieczenia: OVP, UVP, OCP, SCP, OPP, OTP
- okablowanie: w pełni modularne

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.