Delock: dysk przenośny na miarę potrzeb? Zrób to sam!
Delock 42620 to nowa propozycja niemieckiej marki dla osób, które nie chcą niczego pozostawiać przypadkowi. Obudowa wyposażona w interfejs USB-C pozwala na montaż dowolnego nośnika NVMe. Dzięki temu użytkownik może wybrać pamięć, która najlepiej spełnia jego potrzeby.
Obudowa zewnętrzna Delock 42620 to kompaktowa konstrukcja wykonana z przezroczystego tworzywa. Pozwala ono na łatwy podgląd jaka pamięć jest aktualnie zamontowana. Wnętrze mierzącej nieco ponad dziesięć centymetrów obudowy jest przystosowane do obsługi nośników NVMe PCIe w postaci kart M.2 o długościach 2280, 2260, 2242 i 2230 z kluczami typu M lub B+M.
Obudowa Delock 42620 wykorzystuje kontroler JMicron JMS583 i pozwala na przesył danych w tempie do 10 Gbps. Takie transfery powinny w pełni zadowolić osoby, które na co dzień operują na dużych plikach. Montaż wideo w jakości 4K60 czy praca z ogromnymi projektami graficznymi raczej nie będą tu żadnym wyzwaniem, o ile wewnątrz znajdzie się odpowiednio szybki nośnik.
Obudowa na dysk zewnętrzny Delock 42620 została wyposażona w interfejs USB typu C (USB 3.2 gen 2). Wraz z nią użytkownik otrzymuje przewody USB-C do USB-C oraz USB-C do USB typu A, dzięki którym można ją bezproblemowo podłączyć do większości komputerów. W zestawie są także niezbędne akcesoria jak śrubokręt czy termopad, który pozwala na odprowadzanie ciepła do wbudowanego radiatora.
Obudowa na dysk SSD Delock 42620 jest już dostępna w sprzedaży i kosztuje około 200 zł.
Dane techniczne:
- model: 42620
- wymiary: 108 x 34 x 12 mm
- obsługiwane nośniki: M.2 w formatach 2280, 2260, 2242 oraz 2230 z kluczem M lub z kluczem B+M, opartymi na technologii PCIe (NVMe)
- maksymalna wysokość komponentów zamocowanych na module: 1,5 mm montowane po obu stronach płytki drukowanej
- chipset: JMicron JMS583
- interfejs: USB typu C, żeński (USB 3.2 Gen 2)
- obsługiwane standardy: Hot Plug, Plug & Play
Wymagania systemowe
- Android 9.0 lub nowszy
- Chrome OS 75.0 lub nowszy
- Linux z jądrem 3.18 lub nowszym
- MacOS 10.14.5 lub nowszy
- Windows 7/8.1/10
- PC lub notebook z portem USB typu C lub USB typu A
Zawartość opakowania
- kieszeń zewnętrzna M.2
- śrubokręt
- przewód USB-C do USB-C o długości ok. 50 cm
- przewód USB-C do USB typu A o długości ok. 50 cm
- okładziny termiczne
- materiały montażowe
- instrukcja obsługi
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.