Detalion Games przyśpiesza prace nad grą Chernobyl: 1986
Detalion Games, notowany na NewConnect producent gier z Grupy PlayWay, intensyfikuje działania związane z produkcją Chernobyl: 1986. Spółka podpisała właśnie umowę ze studiem DEV4PLAY, które wesprze spółkę w pracach nad grą. Premiera tytułu zaplanowana jest na 2022 rok.
Chernobyl: 1986 to gra bazująca na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w ukraińskiej elektrowni. Zadaniem gracza będzie zapanowanie nad skutkami eksplozji reaktora jądrowego i niedopuszczenie do kolejnego wybuchu.
- Współpraca z DEV4PLAY w zakresie produkcji Chernobyl: 1986 znacznie przyśpieszy termin jego premiery. Decyzja o zleceniu części prac pozwoli nam na równoległe realizowanie innych, zaplanowanych tytułów – komentuje Aleksandra Cwalina, prezes Detalion Games.
Na ostatniej prostej przed premierą jest flagowy projekt Detalion Games - Nemezis: Mysterious Journey III. Ze względu na rozpoczęcie rozmów z potencjalnym partnerem biznesowym, który zainteresowany jest rozwojem tej gry, spółka podjęła decyzję o przesunięciu premiery gry do czasu zakończenia negocjacji. Zaangażowanie nowego partnera może mieć istotny wpływ na sprzedaż gry, ze względu na jego szeroką sieć kontaktów.
- Przesunięcie premiery to przemyślana decyzja, która może pozytywnie wpłynąć na wyniki finansowe spółki. Dodatkowy czas, który zyskaliśmy, wykorzystujemy na prace związane z dokładnym przetestowaniem gry. Zależy nam na jak najlepszej jakości naszej flagowej produkcji – dodaje Aleksandra Cwalina.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.