Komunikaty PR

Etisoft – praca w dobie Przemysłu 4.0? Liderzy rynku stawiają na ludzi!

2020-07-28  |  09:00

Wkraczając w czwartą rewolucję przemysłową, znaną jako Przemysł 4.0, rynek uległ ponownej transformacji. Tym razem zmiana była zarówno szybsza, jak i szersza niż wszystko, czego doświadczyliśmy wcześniej. Jednak w firmach otwartych na wyzwania, takich jat Etisoft, praca wykonywana przez ludzi nadal jest czynnikiem, który niezmiennie stanowi o finalnej wartości produktu, czy usługi. W myśl zasady, że postęp technologiczny nie ma na celu zastępowania pracowników, lecz otwiera przed nimi i firmą zupełnie nowe możliwości. Trzeba tylko umieć je wykorzystać.

Technologia zmienia świat

W jaki sposób rozwój technologiczny wpływa na pracę człowieka? To pytanie jest zadawane od czasów pierwszej rewolucji przemysłowej, kiedy to ludzie porzucili narzędzia ręczne i zaczęli używać pary do zasilania nowych, zaawansowanych maszyn. Od ok. 1975 roku moc obliczeniowa komputerów jest mniej więcej zgodna z prawem Moore'a - podwaja się co dwa lata. Nowoczesne smartfony już kilka lat temu były ok. 120 milionów razy szybsze niż komputer na pokładzie Apollo 11 – statku kosmicznego, który umożliwił pierwsze lądowanie człowieka na księżycu. Od tego czasu wynaleziono komputer osobisty, GPS, sieć WWW, smartfona, łącza szerokopasmowe, Wi-Fi i wiele więcej. Każde z tych rozwiązań na swój sposób zmieniło sposób działania przedsiębiorstw i ludzi oraz umożliwiło powstanie nowych branż - np. Auto ID, znakowania i etykietowania. Jednym z ekspertów w dostarczaniu rozwiązań dotyczących oznaczeń produktów przemysłowych i wdrożeń z zakresu automatycznej identyfikacji wyrobów jest gliwicka firma Etisoft - „W Etisoft praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami, bazującymi na najnowszych technologiach, jest wpisana w DNA firmy. To proces, która zapewnia nieustanny rozwój” – mówi Michał Majnusz, prezes firmy. A jaki czynnik pozwala osiągnąć zamierzone cele?– „W Etisoft praca wysoko wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej mocno się do tego przyczynia” – dodaje.

Kto się nie rozwija, ten się cofa

Powodami, dla których firmy wchodzą na poziom Przemysłu 4.0, są korzyści ze stosowania rozwiązań oferowanych przez rozwój nowych technologii. Pomagają one producentom sprostać aktualnym wyzwaniom - stając się bardziej elastycznymi, mogą łatwiej reagować na zmiany na rynku. Rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0 mogą także przyspieszać innowacje i są bardzo zorientowane na konsumenta, co prowadzi do szybszego projektowania procesów produkcyjnych. Epidemia koronowirusa pokazała m. in. czy i jak przedsiębiorcy są do tego przygotowani. Firma Etisoft, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji etykiet, zmieniła zastosowanie maszyny, która na co dzień realizuje zlecenia na potrzeby branży samochodowej i elektronicznej. Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom rynku zaprojektowała i zaczęła produkować samoprzylepne maseczki – „Było to możliwe dzięki temu, że w Etisoft praca wszystkich niemal 350 osób przejawia się w działaniach nastawionych na kreatywność i innowacyjność” – tłumaczy Michał Majnusz. Nie tylko dla Etisoft praca nastawiona na innowacyjność jest jednym z czynników rozwoju. Z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Lean Management wynika, że wiele firm zdaje sobie sprawę, jaki potencjał tkwi w kreatywnych zespołach - aż 86% firm uznawanych za innowacyjne nagradza swoich pracowników za zgłaszane pomysły.

Maszyny w miejscu pracy - partnerzy, a nie konkurencja dla ludzi

Możliwości miliardów ludzi połączonych urządzeniami mobilnymi, o niespotykanej dotąd mocy obliczeniowej, pojemności magazynowej i dostępie do wiedzy, są nieograniczone. A wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości możliwości te zostaną zwielokrotnione przez pojawiające się przełomy technologiczne w takich dziedzinach jak sztuczna inteligencja, robotyka, Internet rzeczy, pojazdy autonomiczne itd.

„W Etisoft praca związana z produkcją nowoczesnych oznaczeń przemysłowych i systemów Auto ID, dostosowanych do indywidualnych wymagań klientów, opiera się na wiedzy eksperckiej pracowników i jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji” – podkreśla Prezes firmy. Nie bez znaczenia jest także zaplecze R&D, umożliwiające testowanie wybranych przez technologów oraz specjalistów materiałów w wyspecyfikowanych przez klienta warunkach, oraz zakresach. „Takie podejście sprawia, że w Etisoft praca nad każdym produktem finalnie znajduje uznanie wielu wymagających klientów z różnych gałęzi przemysłu”. – podsumowuje Michał Majnusz.

 

Chociaż transformacja cyfrowa nie jest dla wielu organizacji prosta do wdrożenia, to obecnie stała się koniecznością. W końcu, aby być liderem w branży nie można bać się nowych praktyk, które mają prowadzić do wzrostu wydajności i większych zysków. A na tym zależy chyba wszystkim zarządzającym.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI? Biuro prasowe
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną
IT i technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności

Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.

Infrastruktura

Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.

Polityka

Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.