Komunikaty PR

Etisoft – praca w dobie Przemysłu 4.0? Liderzy rynku stawiają na ludzi!

2020-07-28  |  09:00

Wkraczając w czwartą rewolucję przemysłową, znaną jako Przemysł 4.0, rynek uległ ponownej transformacji. Tym razem zmiana była zarówno szybsza, jak i szersza niż wszystko, czego doświadczyliśmy wcześniej. Jednak w firmach otwartych na wyzwania, takich jat Etisoft, praca wykonywana przez ludzi nadal jest czynnikiem, który niezmiennie stanowi o finalnej wartości produktu, czy usługi. W myśl zasady, że postęp technologiczny nie ma na celu zastępowania pracowników, lecz otwiera przed nimi i firmą zupełnie nowe możliwości. Trzeba tylko umieć je wykorzystać.

Technologia zmienia świat

W jaki sposób rozwój technologiczny wpływa na pracę człowieka? To pytanie jest zadawane od czasów pierwszej rewolucji przemysłowej, kiedy to ludzie porzucili narzędzia ręczne i zaczęli używać pary do zasilania nowych, zaawansowanych maszyn. Od ok. 1975 roku moc obliczeniowa komputerów jest mniej więcej zgodna z prawem Moore'a - podwaja się co dwa lata. Nowoczesne smartfony już kilka lat temu były ok. 120 milionów razy szybsze niż komputer na pokładzie Apollo 11 – statku kosmicznego, który umożliwił pierwsze lądowanie człowieka na księżycu. Od tego czasu wynaleziono komputer osobisty, GPS, sieć WWW, smartfona, łącza szerokopasmowe, Wi-Fi i wiele więcej. Każde z tych rozwiązań na swój sposób zmieniło sposób działania przedsiębiorstw i ludzi oraz umożliwiło powstanie nowych branż - np. Auto ID, znakowania i etykietowania. Jednym z ekspertów w dostarczaniu rozwiązań dotyczących oznaczeń produktów przemysłowych i wdrożeń z zakresu automatycznej identyfikacji wyrobów jest gliwicka firma Etisoft - „W Etisoft praca nad innowacyjnymi rozwiązaniami, bazującymi na najnowszych technologiach, jest wpisana w DNA firmy. To proces, która zapewnia nieustanny rozwój” – mówi Michał Majnusz, prezes firmy. A jaki czynnik pozwala osiągnąć zamierzone cele?– „W Etisoft praca wysoko wyspecjalizowanej kadry inżynierskiej mocno się do tego przyczynia” – dodaje.

Kto się nie rozwija, ten się cofa

Powodami, dla których firmy wchodzą na poziom Przemysłu 4.0, są korzyści ze stosowania rozwiązań oferowanych przez rozwój nowych technologii. Pomagają one producentom sprostać aktualnym wyzwaniom - stając się bardziej elastycznymi, mogą łatwiej reagować na zmiany na rynku. Rozwiązania z zakresu Przemysłu 4.0 mogą także przyspieszać innowacje i są bardzo zorientowane na konsumenta, co prowadzi do szybszego projektowania procesów produkcyjnych. Epidemia koronowirusa pokazała m. in. czy i jak przedsiębiorcy są do tego przygotowani. Firma Etisoft, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji etykiet, zmieniła zastosowanie maszyny, która na co dzień realizuje zlecenia na potrzeby branży samochodowej i elektronicznej. Wychodząc naprzeciw nowym potrzebom rynku zaprojektowała i zaczęła produkować samoprzylepne maseczki – „Było to możliwe dzięki temu, że w Etisoft praca wszystkich niemal 350 osób przejawia się w działaniach nastawionych na kreatywność i innowacyjność” – tłumaczy Michał Majnusz. Nie tylko dla Etisoft praca nastawiona na innowacyjność jest jednym z czynników rozwoju. Z badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie Lean Management wynika, że wiele firm zdaje sobie sprawę, jaki potencjał tkwi w kreatywnych zespołach - aż 86% firm uznawanych za innowacyjne nagradza swoich pracowników za zgłaszane pomysły.

Maszyny w miejscu pracy - partnerzy, a nie konkurencja dla ludzi

Możliwości miliardów ludzi połączonych urządzeniami mobilnymi, o niespotykanej dotąd mocy obliczeniowej, pojemności magazynowej i dostępie do wiedzy, są nieograniczone. A wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłości możliwości te zostaną zwielokrotnione przez pojawiające się przełomy technologiczne w takich dziedzinach jak sztuczna inteligencja, robotyka, Internet rzeczy, pojazdy autonomiczne itd.

„W Etisoft praca związana z produkcją nowoczesnych oznaczeń przemysłowych i systemów Auto ID, dostosowanych do indywidualnych wymagań klientów, opiera się na wiedzy eksperckiej pracowników i jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii produkcji” – podkreśla Prezes firmy. Nie bez znaczenia jest także zaplecze R&D, umożliwiające testowanie wybranych przez technologów oraz specjalistów materiałów w wyspecyfikowanych przez klienta warunkach, oraz zakresach. „Takie podejście sprawia, że w Etisoft praca nad każdym produktem finalnie znajduje uznanie wielu wymagających klientów z różnych gałęzi przemysłu”. – podsumowuje Michał Majnusz.

 

Chociaż transformacja cyfrowa nie jest dla wielu organizacji prosta do wdrożenia, to obecnie stała się koniecznością. W końcu, aby być liderem w branży nie można bać się nowych praktyk, które mają prowadzić do wzrostu wydajności i większych zysków. A na tym zależy chyba wszystkim zarządzającym.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-19 | 09:00

Niby cała Polska żyje footballem, a jednak Polacy w czasie meczów reprezentacji

Mieszkańcy kraju nad Wisłą nadal są nieodzownymi fanami piłki nożnej. Obrazują to wyniki badania Mastercard[1], w którym aż 61% respondentów wskazało, że są najszczęśliwsi wtedy, gdy mogą oglądać swoją
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.