FANUC zaprasza do udziału w nowym cyklu webinarów
Eksperci w dziedzinie CNC poprowadzą bezpłatne seminaria z zakresu automatyzacji produkcji
W dniu 30 marca 2021 r. rozpocznie się nowy cykl webinarów FANUC pt. „LEVEL UP” poświęcony efektywnej automatyzacji fabryk. Tematem pierwszego spotkania będzie funkcja Quick and Simple Start Up (QSSR), umożliwiająca łatwą integrację maszyn CNC i robotów przemysłowych.
Pierwsze wirtualne spotkanie w nowym cyklu FANUC zostanie poświęcone automatyzacji obrabiarek. Płynna współpraca obrabiarki CNC z robotem, niestety, nie zawsze jest oczywista, mimo że konstruktorzy maszyn (MTBs) poświęcają temu problemowi coraz więcej uwagi. W celu ułatwienia ich pracy a także w trosce o komfort klientów i partnerów zainteresowanych pełnym wykorzystaniem potencjału maszyn CNC inżynierowie firmy FANUC wbudowali w sterowania CNC i kontrolery robotów funkcje ułatwiające integrację i obsługę kluczowych z punktu widzenia produkcji urządzeń.
Marcowe webinarium, otwierające cykl, będzie doskonałą okazją do bliższego poznania istoty funkcji QSSR, pozyskania praktycznej wiedzy na temat niestandardowych możliwości tworzenia efektywnych systemów produkcyjnych, a w szczególności poznania korzyści wynikających z robotyzacji rozładunku i załadunku maszyn obróbczych.
„FANUC to innowacyjna firma, która w odpowiedzi na nowe potrzeby klientów nieustannie rozwija funkcje CNC. Naszym celem jest ułatwianie dostępu do jak najszerszego spektrum dostępnych technologii stąd pomysł na nowy cykl webinarów” - mówi Martin Stockinger, Product Manager CNC w firmie FANUC Europe.
Cykl wirtualnych seminariów FANUC jest adresowany do konstruktorów obrabiarek przemysłowych, użytkowników maszyn CNC a także wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z systemów CNC marki FANUC. Eksperci producenta, odpowiedzialni za przygotowanie oraz prowadzenie poszczególnych szkoleń, zapraszają chętnych do bezpłatnego uczestnictwa we wszystkich lub tylko wybranych webinarach – w zależności od zainteresowań i możliwości czasowych. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję pozyskać nowe, ciekawe informacje techniczne oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu uruchomienia oraz obsługi elastycznych i zwiększających bezpieczeństwo funkcji systemów CNC marki FANUC.
Nadrzędnym celem nowego cyklu webinarów FANUC jest upowszechnianie wiedzy na temat możliwości minimalizowania przestojów produkcji, zwiększania wydajności obróbki i ułatwiania codziennej obsługi maszyn i robotów. Kolejne webinary będą poświęcone narzędziom takim jak m.in.: iHMI interface, G-Code Guidance, PROFINET, Dual Check Safety Acceptance Test Assist Tool i będą realizowane od marca do grudnia br., raz w miesiącu.
W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wydarzeń planowanych w ramach cyklu oraz potwierdzenia udziału w wybranym seminarium zapraszamy do odwiedzenia strony https://levelup.fanuc.eu/en/
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.