FANUC zaprasza do udziału w nowym cyklu webinarów
Eksperci w dziedzinie CNC poprowadzą bezpłatne seminaria z zakresu automatyzacji produkcji
W dniu 30 marca 2021 r. rozpocznie się nowy cykl webinarów FANUC pt. „LEVEL UP” poświęcony efektywnej automatyzacji fabryk. Tematem pierwszego spotkania będzie funkcja Quick and Simple Start Up (QSSR), umożliwiająca łatwą integrację maszyn CNC i robotów przemysłowych.
Pierwsze wirtualne spotkanie w nowym cyklu FANUC zostanie poświęcone automatyzacji obrabiarek. Płynna współpraca obrabiarki CNC z robotem, niestety, nie zawsze jest oczywista, mimo że konstruktorzy maszyn (MTBs) poświęcają temu problemowi coraz więcej uwagi. W celu ułatwienia ich pracy a także w trosce o komfort klientów i partnerów zainteresowanych pełnym wykorzystaniem potencjału maszyn CNC inżynierowie firmy FANUC wbudowali w sterowania CNC i kontrolery robotów funkcje ułatwiające integrację i obsługę kluczowych z punktu widzenia produkcji urządzeń.
Marcowe webinarium, otwierające cykl, będzie doskonałą okazją do bliższego poznania istoty funkcji QSSR, pozyskania praktycznej wiedzy na temat niestandardowych możliwości tworzenia efektywnych systemów produkcyjnych, a w szczególności poznania korzyści wynikających z robotyzacji rozładunku i załadunku maszyn obróbczych.
„FANUC to innowacyjna firma, która w odpowiedzi na nowe potrzeby klientów nieustannie rozwija funkcje CNC. Naszym celem jest ułatwianie dostępu do jak najszerszego spektrum dostępnych technologii stąd pomysł na nowy cykl webinarów” - mówi Martin Stockinger, Product Manager CNC w firmie FANUC Europe.
Cykl wirtualnych seminariów FANUC jest adresowany do konstruktorów obrabiarek przemysłowych, użytkowników maszyn CNC a także wszystkich osób zainteresowanych korzystaniem z systemów CNC marki FANUC. Eksperci producenta, odpowiedzialni za przygotowanie oraz prowadzenie poszczególnych szkoleń, zapraszają chętnych do bezpłatnego uczestnictwa we wszystkich lub tylko wybranych webinarach – w zależności od zainteresowań i możliwości czasowych. Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję pozyskać nowe, ciekawe informacje techniczne oraz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu uruchomienia oraz obsługi elastycznych i zwiększających bezpieczeństwo funkcji systemów CNC marki FANUC.
Nadrzędnym celem nowego cyklu webinarów FANUC jest upowszechnianie wiedzy na temat możliwości minimalizowania przestojów produkcji, zwiększania wydajności obróbki i ułatwiania codziennej obsługi maszyn i robotów. Kolejne webinary będą poświęcone narzędziom takim jak m.in.: iHMI interface, G-Code Guidance, PROFINET, Dual Check Safety Acceptance Test Assist Tool i będą realizowane od marca do grudnia br., raz w miesiącu.
W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wydarzeń planowanych w ramach cyklu oraz potwierdzenia udziału w wybranym seminarium zapraszamy do odwiedzenia strony https://levelup.fanuc.eu/en/

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.