Firma Epson przedstawia SC-F10000: drukarkę sublimacyjną do zastosowań przemysło
Solidna drukarka SureColor SC-F10000 oferuje producentom tekstyliów szybką, niezawodną i powtarzalną jakość
Firma Epson przedstawia swoją pierwszą 76-calową drukarkę wielkoformatową. SureColor SC-F10000 to zaawansowane urządzenie sublimacyjne opracowane z myślą o rynku produkcji tekstyliów, gdzie wysoka wydajność, szybkość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Liczne zastosowania obejmują: modę, odzież sportową, artykuły wyposażenia wnętrz, artykuły promocyjne i soft signage.
„Klienci wykorzystujący w swojej pracy termosublimację oczekują szybkiej realizacji, stabilnej wydajności, wysokiej jakości i niezawodności. Mając na uwadze te wymagania, opracowaliśmy drukarkę sublimacyjną do zastosowań przemysłowych, która naszym zdaniem wyznacza nowe standardy. Drukarka SC-F10000 oferuje najwyższą wydajność spośród wszystkich drukarek LFP firmy Epson i jest wyposażona w cztery nowe głowice drukujące PrecisionCore Micro TFP oraz rozwiązanie umożliwiające wymianę pojemników z atramentem bez zatrzymywania urządzenia, co pozwala na ciągłość działalności biznesowej. Nasze dziedzictwo opiera się na innowacjach - także ta premiera to jeden z momentów, w których podnosimy poprzeczkę wydajności w dziedzinie sublimacji” – powiedział Tomasz Kuciński, Business Account Manager – LFP w Epson.
Cechy SC-F10000, które w oczywisty sposób przynoszą korzyści przedsiębiorstwom, to:
- Szybki wydruk2 nawet do 255 m2/h
- Nowe głowice drukujące
- PrecisionCore MicroTFP
- Technologia Precision Dot firmy Epson (połączenie trzech specjalistycznych technologii sublimacyjnych: Halftone, LUT i Micro Weave)
- Proste ustawianie nośników (dźwignia ładowania nośników z przodu i z tyłu)
- Technologia automatycznego dostosowania obejmująca zintegrowaną kamerę RGB
- Nowa suszarka (mniejsze przebijanie tuszu na drugą stronę nośnika i eliminacja zagnieceń)
- Zaawansowany system automatycznego napinania (Ad-ATC) do dokładnego i stabilnego podawania nośników
- Pojemny system zasilania w atrament (z 10-litrowymi lub 3-litrowymi pojemnikami z atramentem, które można wymieniać bez wyłączania urządzenia)
- Możliwość wymiany części przez operatora
- Łatwość obsługi układu atramentu (Łatwy montaż, położenie na poziomie podłoża, czujnik zużytych pojemników)
- Dokładny system podawania papieru
- Intuicyjny w obsłudze
- 9-calowy ekran dotykowy
Aby jeszcze bardziej zwiększyć spójność i niezawodność, nie wspominając już o spokoju użytkownika, firma Epson produkuje wszystkie części do urządzenia SC-F10000, w tym głowice drukujące, atrament, oprogramowanie sprzętowe i użytkowe.
Drukarka SC-F10000 będzie dostępna w sprzedaży od września 2020.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.