Fujitsu liderem w zakresie transformacji miejsca pracy

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR
kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Fujitsu zostało uznane liderem w zakresie zarządzania usługami miejsca pracy w Europie w 2021 r. w ramach zestawienia Magic Quadrant Gartnera w kategorii „Ability To Execute”. Tytuł ten został przyznany marce już piąty rok z rzędu.
Już piąty rok z rzędu marka Fujitsu zostaje uznana za lidera na europejskim rynku w raporcie Magic Quadrant – Managed Workplace Service w kategorii „Ability To Execute”. Gartner podkreśla znaczenie rozwiązań, których celem jest transformacja miejsca pracy, wskazując, że zadaniem liderów jest dostarczanie usług i narzędzi, których tworzenie poprzedzone jest doskonałym zrozumieniem wymagań, przed którymi stoją firmy. W raporcie wskazano również, że liderzy umiejętnie dostarczają usługi, mają jasną wizję kierunku, w którym zmierza rynek oraz aktywnie budują swoje kompetencje, tym samym umacniając swoją wybitną pozycję.
- Fakt uznania marki Fujitsu liderem w zakresie transformacji miejsca pracy jest uhonorowaniem globalnego portfolio rozwiązań Fujitsu Work Life Shift, gdzie proponujemy naszym klientom narzędzia odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Przyznanie takiego wyróżnienia jest dla nas potwierdzeniem obrania właściwego kursu, gdzie koncentrujemy się na efektywności pracowników i wysokim komforcie ich pracy – mówi Michał Grzegorzewski, Head of Solution Architects and Services Delivery w Fujitsu Poland.
Wspomniany Fujitsu Work Life Shift opiera się na trzech głównych założeniach: inteligentnej pracy, biura bez granic i zmiany kultury. Każdy z wymienionych filarów ma za zadanie przyświecać nowym rozwiązaniom wprowadzanym w inteligentnych, nowoczesnych i scyfryzowanych miejscach pracy.
W pierwszym założeniu – inteligentnej pracy – wśród najważniejszych z wykorzystywanych technologii warto zwrócić uwagę na sztuczną inteligencję i automatyzację zadań. Ich celem jest odciążenie pracowników od monotonnych, powtarzalnych czynności, na rzecz kreatywnych zadań. Zadaniem rozwiązań tworzonych z myślą o tym filarze jest zwiększenie produktywności i efektywności pracowników.
Biuro bez granic obejmuje rozwiązania, które zachęcają do poszerzania współpracy między pracownikami lub zespołami, wspierają ich w wykonywaniu kreatywnych zadań, jak również umożliwiają większą mobilność stanowisk pracy. Zadaniem technologii wykorzystywanych w obrębie tego filaru jest tworzenie takich rozwiązań, które pomogą pracownikom zachować stałą efektywność pracy zarówno w biurze, jak i poza nim, co jest szczególnie istotne zwłaszcza obecnie podczas kryzysu wywołanego pandemią.
W obrębie trzeciego filaru – zmiany kultury – można wyróżnić wszystkie te technologie, które podnoszą komfort pracy, gwarantują pracownikom dobre warunki pracy i bezpieczeństwo.
Wartość proponowana przez markę Fujitsu jest doceniana nie tylko przez klientów, ale także została dostrzeżona przez kierownictwo ds. Infrastruktury i Operacji w brytyjskiej organizacji rządowej. W Gartner Peer Insights wspomniano: - Fujitsu bardzo aktywnie wspierało firmy w czasie kryzysu wywołanego pandemią, zmieniając typowe procesy w taki sposób, by dostosować je do modelu pracy zdalnej.
Potwierdzeniem tych wniosków jest także fakt, że Fujitsu w perspektywie ostatniego roku wprowadziło nowe i rozszerzone narzędzia do automatyzacji, jak np. SelfOSS, tym samym ograniczając konieczność bezpośredniego kontaktu.
- Duże znaczenie ma dla nas także wzmacnianie powiązań pomiędzy inwestycjami w nowe technologie, innowacyjne rozwiązania a wartością biznesową. W Fujitsu dbamy, by oferowane przez nas systemy i rozwiązania idealnie odpowiadały na potrzeby biznesowe naszych klientów. Dostosowujemy nasze portfolio do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynkowych oraz biznesowych, tym samym zapewniając najwyższy poziom komfortu pracy, jak i optymalizacji kosztów – dodaje Michał Grzegorzewski.
W swoim najnowszym raporcie Gartner ocenił 17 dostawców usług w Europie, których oferta obejmuje zarówno tradycyjny outsourcing, jak i nowe usługi cyfrowego miejsca pracy.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.