Komunikaty PR

Fujitsu liderem w zakresie transformacji miejsca pracy

2021-04-09  |  19:54
Biuro prasowe
Kontakt

Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR



kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Do pobrania Fujitsu ( 0.09 MB )

Fujitsu zostało uznane liderem w zakresie zarządzania usługami miejsca pracy w Europie w 2021 r. w ramach zestawienia Magic Quadrant Gartnera w kategorii „Ability To Execute”. Tytuł ten został przyznany marce już piąty rok z rzędu.

Już piąty rok z rzędu marka Fujitsu zostaje uznana za lidera na europejskim rynku w raporcie Magic Quadrant – Managed Workplace Service w kategorii „Ability To Execute”. Gartner podkreśla znaczenie rozwiązań, których celem jest transformacja miejsca pracy, wskazując, że zadaniem liderów jest dostarczanie usług i narzędzi, których tworzenie poprzedzone jest doskonałym zrozumieniem wymagań, przed którymi stoją firmy. W raporcie wskazano również, że liderzy umiejętnie dostarczają usługi, mają jasną wizję kierunku, w którym zmierza rynek oraz aktywnie budują swoje kompetencje, tym samym umacniając swoją wybitną pozycję.  

- Fakt uznania marki Fujitsu liderem w zakresie transformacji miejsca pracy jest uhonorowaniem globalnego portfolio rozwiązań Fujitsu Work Life Shift, gdzie proponujemy naszym klientom narzędzia odpowiadające na potrzeby rynku pracy. Przyznanie takiego wyróżnienia jest dla nas potwierdzeniem obrania właściwego kursu, gdzie koncentrujemy się na efektywności pracowników i wysokim komforcie ich pracy – mówi Michał Grzegorzewski, Head of Solution Architects and Services Delivery w Fujitsu Poland.

Wspomniany Fujitsu Work Life Shift opiera się na trzech głównych założeniach: inteligentnej pracy, biura bez granic i zmiany kultury. Każdy z wymienionych filarów ma za zadanie przyświecać nowym rozwiązaniom wprowadzanym w inteligentnych, nowoczesnych i scyfryzowanych miejscach pracy.

W pierwszym założeniu – inteligentnej pracy – wśród najważniejszych z wykorzystywanych technologii warto zwrócić uwagę na sztuczną inteligencję i automatyzację zadań. Ich celem jest odciążenie pracowników od monotonnych, powtarzalnych czynności, na rzecz kreatywnych zadań. Zadaniem rozwiązań tworzonych z myślą o tym filarze jest zwiększenie produktywności i efektywności pracowników.

Biuro bez granic obejmuje rozwiązania, które zachęcają do poszerzania współpracy między pracownikami lub zespołami, wspierają ich w wykonywaniu kreatywnych zadań, jak również umożliwiają większą mobilność stanowisk pracy. Zadaniem technologii wykorzystywanych w obrębie tego filaru jest tworzenie takich rozwiązań, które pomogą pracownikom zachować stałą efektywność pracy zarówno w biurze, jak i poza nim, co jest szczególnie istotne zwłaszcza obecnie podczas kryzysu wywołanego pandemią.

W obrębie trzeciego filaru – zmiany kultury – można wyróżnić wszystkie te technologie, które podnoszą komfort pracy, gwarantują pracownikom dobre warunki pracy i bezpieczeństwo.

Wartość proponowana przez markę Fujitsu jest doceniana nie tylko przez klientów, ale także została dostrzeżona przez kierownictwo ds. Infrastruktury i Operacji w brytyjskiej organizacji rządowej. W Gartner Peer Insights wspomniano: - Fujitsu bardzo aktywnie wspierało firmy w czasie kryzysu wywołanego pandemią, zmieniając typowe procesy w taki sposób, by dostosować je do modelu pracy zdalnej.

Potwierdzeniem tych wniosków jest także fakt, że Fujitsu w perspektywie ostatniego roku wprowadziło nowe i rozszerzone narzędzia do automatyzacji, jak np. SelfOSS, tym samym ograniczając konieczność bezpośredniego kontaktu.

- Duże znaczenie ma dla nas także wzmacnianie powiązań pomiędzy inwestycjami w nowe technologie, innowacyjne rozwiązania a wartością biznesową. W Fujitsu dbamy, by oferowane przez nas systemy i rozwiązania idealnie odpowiadały na potrzeby biznesowe naszych klientów. Dostosowujemy nasze portfolio do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynkowych oraz biznesowych, tym samym zapewniając najwyższy poziom komfortu pracy, jak i optymalizacji kosztów – dodaje Michał Grzegorzewski.

W swoim najnowszym raporcie Gartner ocenił 17 dostawców usług w Europie, których oferta obejmuje zarówno tradycyjny outsourcing, jak i nowe usługi cyfrowego miejsca pracy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: W dobrym tonie. PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.