Komunikaty PR

Fujitsu wprowadza nową generację komputerów stacjonarnych ESPRIMO

2020-08-11  |  17:22
Biuro prasowe

W sierpniu 2020 Fujitsu wprowadza na polski rynek nową generację komputerów stacjonarnych – ESPRIMO. Nowa seria charakteryzuje się jeszcze większą elastycznością i wydajnością, niż dotychczasowe modele w ofercie. Jakie jeszcze zalety kryje w sobie linia ESPRIMO?

W sierpniu tego roku w Polsce w sprzedaży pojawi się nowa linia sprzętu marki Fujitsu. Komputery stacjonarne w serii ESPRIMO zostały wzbogacone o szereg udoskonaleń – m.in. wszystkie wyposażone są w procesory Intel Core 10 generacji. Każdy model nowej linii charakteryzuje się dużą wydajnością, cichym działaniem i jeszcze większą kompatybilnością, odpowiadającą na potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

W ofercie marki dostępnych będzie szereg modeli komputerów z serii ESPRIMO, począwszy od uniwersalnych komputerów typu tower, po urządzenia z segmentu mini-PC:

  • ESPRIMO D to seria charakteryzująca się mniejszą, 8,3-litrową obudową w przypadku zarówno zaawansowanych modeli typu ESPRIMO D7010, jak i w urządzeń premium. Z uwagi na tę cechę komputery z tej linii dobrze odnajdą się w miejscach z ograniczoną przestrzenią m.in. w placówkach edukacyjnych lub pocztowych. Komputery ESPRIMO D wyposażone są w konfigurowalny zestaw wyjść wideo. Co także istotne – małe rozmiary obudowy nie stoją na przeszkodzie dalszego rozbudowywania.
  • ESPRIMO G to seria komputerów o ultra-małej, 0,9-litrowej obudowie chroniącej wydajne i niezwykle ciche urządzenie. Doskonale sprawdzi się ono zarówno w małych i średnich przedsiębiorstwach, jak i podczas pracy w domu. Model ESPRIMO G9010 został wyposażony w bezwentylatorowy system chłodzenia, który zapewnia bezgłośną pracę. Co szczególnie istotne – system wymaga jedynie pojedynczego kabla USB-C zarówno do zasilania, jak i podłączenia wyświetlacza. Wszechstronne ESPRIMO G5010 i ESPRIMO G9010 to doskonały wybór dla sektora usług w dziedzinie modernizacji środowiska pracy, a także szkoleń i edukacji.
  • ESPRIMO K swoim nowoczesnym designem idealnie wkomponują się w wyeksponowane miejsca – takie jak recepcje, czy też samoobsługowe punkty dostępu do sieci zaaranżowane w strefach publicznych. Urządzenia linii K są wielofunkcyjne i należą do kategorii komputerów typu all-in-one. Ergonomiczna konstrukcja oraz bezramkowy, 24-calowy wyświetlacz z możliwością regulacji wysokości pozwalają na łatwe dostosowanie do preferencji użytkowników.
  • ESPRIMO P to linia szczególnie dedykowana służbom mundurowym, biurom transportu publicznego lub sektorowi produkcyjnemu. Dzięki połączeniu możliwości zarządzania urządzeniami w ramach sieci LAN (np. w siedzibie firmy), opcji zarządzania zdalnego również poza siecią firmową (np. za pomocą technologii Intel vPro) i nowoczesnego BIOS-u oraz systemu operacyjnego urządzenia te gwarantują szybkość wdrażania nowych stanowisk pracy i oszczędność kosztów administracyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje model ESPRIMO P9910, który obsługuje najwydajniejsze karty graficzne i wyposażony jest w aż cztery gniazda PCIe, które umożliwiają jego dalszą rozbudowę.
  • ESPRIMO Q czyli mini PC, ale opcjonalnie wyposażone w wbudowany napęd optyczny i zintegrowany zasilacz, wyposażone w aż 11 różnych interfejsów – doskonale sprawdzą się np. w biurach i placówkach handlu detalicznego. Dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych mikrokomputery zamknięte w eleganckiej wąskiej obudowie mogą być także wykorzystywane w elektronicznych billboardach i ekranach typu digital signage. Model ESPRIMO Q7010 ma zapewnioną przez producenta także 24-miesięczną gwarancję dostępności określonej konfiguracji, dzięki czemu każda rozbudowa floty komputerów nie będzie wymagała ponownej weryfikacji kompatybilności z wykorzystywanym oprogramowaniem.

Stacje robocze CELSIUS w odświeżonej wersji

Fujitsu z myślą o użytkownikach wymagających większej wydajności kart graficznych, zmodernizowało również dwie stacje robocze CELSIUS. Modele stacjonarne zostały wyposażone w procesory Intel Core 10 generacji. CELSIUS J5010 jest również o 17% mniejszy od poprzedniej wersji, przy czym wciąż może pomieścić pełnowymiarowe karty graficzne, aż do NVIDIA Quadro P2200. Stacja CELSIUS W5010 z obudową micro-tower może być wyposażony w mocny, aż 680-watowy zasilacz, dzięki czemu obsługuje nawet dwuslotowe profesjonalne karty graficzne. Warto także zwrócić uwagę na cichą pracę urządzenia, które idealnie nadaje się do projektowania wspomaganego komputerowo, czy też opracowań wizualizacji lub zaawansowanych materiałów multimedialnych.

Ceny i dostępność

Ceny urządzeń linii ESPRIMO, jak również stacji roboczych CELSIUS są uzależnione od modelu, specyfikacji technicznej oraz kraju. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące zakresu cenowego sprzętu dostępne są u autoryzowanych partnerów i dystrybutorów Fujitsu. Pierwsze urządzenia nowych linii w Polsce będą dostępne w sierpniu 2020 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tablety Huawei MatePad Pro i MatePad w wyjątkowej ofercie Biuro prasowe
2020-09-29 | 16:05

Tablety Huawei MatePad Pro i MatePad w wyjątkowej ofercie

Od  28 września do 18 października tablety Huawei – MatePad Pro i MatePad – dostępne są w atrakcyjnej ofercie. MatePad Pro, najbardziej zaawansowany technologicznie
IT i technologie Społecznościowa konferencja poświęcona rozwiązaniom Microsoft Dynamics
2020-09-29 | 15:30

Społecznościowa konferencja poświęcona rozwiązaniom Microsoft Dynamics

Dla większości osób z IT ich praca nie wiąże się jedynie obowiązkami służbowymi. Wielu z nich rozwija swoją wiedzę, także po godzinach pracy przeglądając blogi technologiczne
IT i technologie Raport IDC: Bez drukowania w chmurze zapomnij o szybkiej cyfrowej transformacji
2020-09-29 | 15:30

Raport IDC: Bez drukowania w chmurze zapomnij o szybkiej cyfrowej transformacji

Z międzynarodowego badania IDC, wynika, że zaledwie 4 proc. firm przeprowadziło kompletną transformację cyfrową w swoich strukturach. 46%z nich wciąż znajduje się na etapie rozpoczęcia

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Patronat Newserii

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Ochrona środowiska

Rusza nowy program edukacyjny dla polskich szkół. Wczesna nauka o zmianach klimatycznych i smogu może zaprocentować w przyszłości

Przeciwdziałanie postępującym zmianom klimatycznym to nie tylko obszar zainteresowania rządów i biznesu, lecz również konsumentów. Dlatego też edukacja ekologiczna prowadzona już od najmłodszych lat może zaprocentować w przyszłości zmianą nawyków i tym samym ograniczeniem emisji. Dużą rolę w walce o czystsze powietrze odgrywa ciepłownictwo. Startujący właśnie program edukacyjny zainicjowany przez spółkę PGE Energia Ciepła ma pomóc uczniom szkół podstawowych zrozumieć, w jaki sposób powstaje ciepło, skąd bierze się energia elektryczna i jaki mają wpływ na klimat i ochronę środowiska. Szkoły mogą zgłaszać się do 8 października.

IT i technologie

Telemedycyna szybko się rozwija w trakcie pandemii, lecz może stanowić tylko 30 proc. usług medycznych. Wciąż będą otwierane fizyczne placówki

Pandemia SARS-CoV-2 przyczyniła się do dynamicznego wzrostu popularności telemedycyny, jednak w większości przypadków nadal niezbędny jest bezpośredni kontakt z lekarzem i wizyta w placówce, chociażby w celu wykonania zabiegów czy badań diagnostycznych. Dlatego też Grupa LUX MED nie zamierza rezygnować z inwestycji w rozwijanie sieci swoich placówek. Właśnie otworzyła kolejne centrum medyczne, tym razem w warszawskiej galerii handlowej Wola Park.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Edukacja

Coraz więcej możliwości rozwoju kariery dla naukowców w Polsce. Infrastruktura i metody badawcze na światowym poziomie

Polskie uczelnie i instytuty dają coraz więcej możliwości rozwoju kariery naukowcom. – Baza badawcza w Polsce jest na światowym poziomie, mamy ośrodki, które nie powstydzą się za granicą ani swojego sprzętu, ani metod badawczych – mówi dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Przykładem mogą być zaawansowane badania w zakresie walki z COVID-19. Wciąż jednak wielu naukowców wiąże swoją przyszłość z zagranicznymi uczelniami. Programy NAWA mają ich przekonać do powrotu i pozostania w Polsce.

 

Farmacja

Co roku najbardziej agresywną formę raka płuca rozpoznaje się u 3 tys. Polaków. Często diagnozowany jest zbyt późno

Drobnokomórkowy rak płuc to agresywny i złośliwy nowotwór, którego w Polsce rokrocznie rozpoznaje się u ok. 2,5–3 tys. osób. Tylko 5 proc. chorych ma szansę przeżyć pięć lat od momentu rozpoznania choroby, a pacjenci umierają zwykle średnio po roku–dwóch latach od diagnozy. Ostatnie dekady nie przyniosły żadnych większych postępów w leczeniu i jeszcze do niedawna wciąż stosowano głównie chemioterapię, na której kończyły się opcje terapeutyczne. Dopiero zarejestrowana niedawno immunoterapia stworzyła nadzieję na poprawę sytuacji pacjentów. Chorzy w Polsce wciąż muszą jednak czekać na jej refundację.