Gdański oddział Capgemini świętuje rocznicę i otwiera kolejne rekrutacje
Marcin Majerek
Linkleaders.pl
Piotrkowska 148/150/18.01
90-063 Łódź
marcin.majerek|linkleaders.pl| |marcin.majerek|linkleaders.pl
600255487
www.linkleaders.pl
Choć wiele osób ma wrażenie, że Capgemini istnieje na trójmiejskim rynku od zawsze, to w Gdańsku firma niedawno obchodziła dopiero pierwsze urodziny. Mimo to zatrudnia już ponad 200 osób, a do końca tego roku planuje zrekrutować prawie 100 kolejnych. Plany rozwoju Capgemini w Gdańsku są bowiem ambitne i obejmują między innymi zaawansowane projekty technologiczne dla klientów z rynków, na których dotychczas nie koncentrowały się polskie oddziały organizacji.
Gdańsk jest ósmą lokalizacją Capgemini w Polsce. Decyzja o budowie nowego oddziału zapadła w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na rynku IT na usługi świadczone przez specjalistów i specjalistki z Polski. Capgemini wybrało lokalizację, która dynamicznie się rozwija i odpowiada na wysokie oczekiwania klientów. Oddział w Gdańsku koncentruje się na rozwoju systemów IT z wykorzystaniem najnowszych technologii webowych przy zastosowaniu metodyk zwinnych. W realizowanych projektach współpracujemy bardzo blisko z naszymi Klientami oraz bierzemy odpowiedzialność technologiczną za budowane produkty i ich dalszy rozwój, co jest szczególnie ważne i atrakcyjne dla doświadczonych pracowników i pracownic.
Od dotychczasowych lokalizacji firmy w Polsce Gdańsk odróżnia między innymi zróżnicowanie geograficzne obsługiwanych klientów.
- Obecnie w gdańskim centrum pracujemy dla międzynarodowych firm, które działają na wielu rynkach, w wielu branżach. Wybrana przez nas lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna dla naszych skandynawskich klientów. Projekty, które realizują nasi specjaliści i specjalistki mają innowacyjny charakter. Nie skupiamy się jedynie na wdrażaniu nowych technologii, ale również aktywnie wspieramy rozwój biznesu naszych klientów. Jest to jeden z głównych celów naszej strategii nie tylko dla tej lokalizacji – mówi Piotr Wierzbicki, Prezes Zarządu Capgemini Polska.
Docelowo – podobnie jak w innych lokalizacjach – Capgemini chce być w Gdańsku samodzielnym partnerem dla klientów w prowadzeniu nawet najbardziej złożonych przedsięwzięć IT, co oznacza konieczność intensywnej rekrutacji do zespołu. Ze względu na specyfikę realizowanych obecnie projektów, firma planuje zatrudnić do końca roku około 100 nowych osób - przede wszystkim specjalistów i specjalistek IT programujących w Javie, ale potrzebne są także osoby specjalizujące się we frontendzie i biegłe w takich technologiach, jak Angular, React czy .NET. W Gdańsku rozwija się również dział odpowiedzialny za transformację cyfrową firm z branży finansowej - w planach jest rozbudowanie go jeszcze w tym roku. Tutaj również w pierwszej kolejności poszukiwani będą specjaliści i specjalistki Javy.
- Branża IT nie jest łatwa pod względem rekrutacji. Gdańsk także stanowi pewne wyzwanie, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sektora IT i rosnącą konkurencję wśród pracodawców. A mimo to dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy odpowiadali za rozwój Capgemini w trójmieście, przekonaliśmy już ponad dwieście osób, by do nas dołączyły. A trzeba pamiętać, że na początku nikt w Gdańsku nie znał takiej firmy, jak Capgemini – mówi Monika Cwynar-Kępa, HR Director w Software Center, Capgemini Polska.
Specyfika lokalna
- Odpowiedzialność za tak prestiżowy i ambitny projekt ma dla mnie znaczenie wyjątkowe. Tym bardziej, że wierzę, iż jest korzystny także dla Gdańska - mojego rodzinnego miasta. Firma ma duże doświadczenie w rozwoju biznesu i nowych oddziałów zdobywane podczas 25 lat działalności w Polsce. Jednocześnie dynamiczny wzrost w nowej lokalizacji wymagał silnej decyzyjności i zrozumienia specyfiki rynku na poziomie lokalnym. Dlatego postawiła na osobę, która jest stąd i będzie potrafiła przetłumaczyć firmowe wartości Capgemini na lokalny język – mówi Mikołaj Lewandowski, Dyrektor Gdańskiego Oddziału Capgemini Polska, Software Center.
Firma zbudowała w Gdańsku zgrany, profesjonalny zespół, który jest gotowy do tego, aby jeszcze bardziej przyspieszyć dalszy rozwój oddziału. Jednocześnie wciąż możliwe jest utrzymanie atmosfery młodej, dynamicznie rozwijającej się organizacji. Wszystko to dzięki pasji i zaangażowaniu zespołu, który zbudował szef oddziału. O tym sukcesie mówi się także w innych biurach Capgemini w Polsce. Monika Cwynar-Kępa przyznaje, że zdarza się, że nawet klienci pytają z uznaniem: jak wam się to udało wejść do miasta, w którym nikt was nie znał, i przekonać ludzi, żeby z wami pracowali?
- To wszystko było możliwe, bo zebraliśmy świetny zespół i pokazaliśmy się jako firma, która realizuje naprawdę ciekawe projekty. Świadomie podążaliśmy w kierunku, który sobie wyznaczyliśmy i zarażaliśmy kolejnych ludzi naszą wizją. Niewielu innym udało się to w tak trudnych okolicznościach i w tak niełatwym czasie - mówi Mikołaj Lewandowski.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.