Komunikaty PR

Gdański oddział Capgemini świętuje rocznicę i otwiera kolejne rekrutacje

2023-08-14  |  07:00
Biuro prasowe
Kontakt

Marcin Majerek
Linkleaders.pl

Piotrkowska 148/150/18.01
90-063 Łódź
marcin.majerek|linkleaders.pl| |marcin.majerek|linkleaders.pl
600255487
www.linkleaders.pl

Choć wiele osób ma wrażenie, że Capgemini istnieje na trójmiejskim rynku od zawsze, to w Gdańsku firma niedawno obchodziła dopiero pierwsze urodziny. Mimo to zatrudnia już ponad 200 osób, a do końca tego roku planuje zrekrutować prawie 100 kolejnych. Plany rozwoju Capgemini w Gdańsku są bowiem ambitne i obejmują między innymi zaawansowane projekty technologiczne dla klientów z rynków, na których dotychczas nie koncentrowały się polskie oddziały organizacji.

Gdańsk jest ósmą lokalizacją Capgemini w Polsce. Decyzja o budowie nowego oddziału zapadła w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na rynku IT na usługi świadczone przez specjalistów i specjalistki z Polski. Capgemini wybrało lokalizację, która dynamicznie się rozwija i odpowiada na wysokie oczekiwania klientów. Oddział w Gdańsku koncentruje się na rozwoju systemów IT z wykorzystaniem najnowszych technologii webowych przy zastosowaniu metodyk zwinnych. W realizowanych projektach współpracujemy bardzo blisko z naszymi Klientami oraz bierzemy odpowiedzialność technologiczną za budowane produkty i ich dalszy rozwój, co jest szczególnie ważne i atrakcyjne dla doświadczonych pracowników i pracownic.

Od dotychczasowych lokalizacji firmy w Polsce Gdańsk odróżnia między innymi zróżnicowanie geograficzne obsługiwanych klientów.

- Obecnie w gdańskim centrum pracujemy dla międzynarodowych firm, które działają na wielu rynkach, w wielu branżach. Wybrana przez nas lokalizacja jest szczególnie atrakcyjna dla naszych skandynawskich klientów. Projekty, które realizują nasi specjaliści i specjalistki mają innowacyjny charakter. Nie skupiamy się jedynie na wdrażaniu nowych technologii, ale również aktywnie wspieramy rozwój biznesu naszych klientów. Jest to jeden z głównych celów naszej strategii nie tylko dla tej lokalizacji – mówi Piotr Wierzbicki, Prezes Zarządu Capgemini Polska.

Docelowo – podobnie jak w innych lokalizacjach – Capgemini chce być w Gdańsku samodzielnym partnerem dla klientów w prowadzeniu nawet najbardziej złożonych przedsięwzięć IT, co oznacza konieczność intensywnej rekrutacji do zespołu. Ze względu na specyfikę realizowanych obecnie projektów, firma planuje zatrudnić do końca roku około 100 nowych osób - przede wszystkim specjalistów i specjalistek IT programujących w Javie, ale potrzebne są także osoby specjalizujące się we frontendzie i biegłe w takich technologiach, jak Angular, React czy .NET. W Gdańsku rozwija się również dział odpowiedzialny za transformację cyfrową firm z branży finansowej - w planach jest rozbudowanie go jeszcze w tym roku. Tutaj również w pierwszej kolejności poszukiwani będą specjaliści i specjalistki Javy.

- Branża IT nie jest łatwa pod względem rekrutacji. Gdańsk także stanowi pewne wyzwanie, biorąc pod uwagę dynamiczny rozwój sektora IT i rosnącą konkurencję wśród pracodawców. A mimo to dzięki zaangażowaniu ludzi, którzy odpowiadali za rozwój Capgemini w trójmieście, przekonaliśmy już ponad dwieście osób, by do nas dołączyły. A trzeba pamiętać, że na początku nikt w Gdańsku nie znał takiej firmy, jak Capgemini – mówi Monika Cwynar-Kępa, HR Director w Software Center, Capgemini Polska.

Specyfika lokalna

- Odpowiedzialność za tak prestiżowy i ambitny projekt ma dla mnie znaczenie wyjątkowe. Tym bardziej, że wierzę, iż jest korzystny także dla Gdańska - mojego rodzinnego miasta. Firma ma duże doświadczenie w rozwoju biznesu i nowych oddziałów zdobywane podczas 25 lat działalności w Polsce. Jednocześnie dynamiczny wzrost w nowej lokalizacji wymagał silnej decyzyjności i zrozumienia specyfiki rynku na poziomie lokalnym. Dlatego postawiła na osobę, która jest stąd i będzie potrafiła przetłumaczyć firmowe wartości Capgemini na lokalny język – mówi Mikołaj Lewandowski, Dyrektor Gdańskiego Oddziału Capgemini Polska, Software Center.

Firma zbudowała w Gdańsku zgrany, profesjonalny zespół, który jest gotowy do tego, aby jeszcze bardziej przyspieszyć dalszy rozwój oddziału. Jednocześnie wciąż możliwe jest utrzymanie atmosfery młodej, dynamicznie rozwijającej się organizacji. Wszystko to dzięki pasji i zaangażowaniu zespołu, który zbudował szef oddziału. O tym sukcesie mówi się także w innych biurach Capgemini w Polsce. Monika Cwynar-Kępa przyznaje, że zdarza się, że nawet klienci pytają z uznaniem: jak wam się to udało wejść do miasta, w którym nikt was nie znał, i przekonać ludzi, żeby z wami pracowali?

- To wszystko było możliwe, bo zebraliśmy świetny zespół i pokazaliśmy się jako firma, która realizuje naprawdę ciekawe projekty. Świadomie podążaliśmy w kierunku, który sobie wyznaczyliśmy i zarażaliśmy kolejnych ludzi naszą wizją. Niewielu innym udało się to w tak trudnych okolicznościach i w tak niełatwym czasie - mówi Mikołaj Lewandowski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Linkleaders.pl
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.