Gigabitowy router VPN TL-ER7206 w ofercie TP-Link
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
TL-ER7206 wyposażono w jeden gigabitowy port SFP WAN, jeden gigabitowy port RJ45 WAN, dwa gigabitowe porty LAN oraz dwa porty gigabitowe, które mogą pełnić zarówno rolę portu WAN, jak
i portu LAN. Co ważne, urządzenie posiada funkcję równoważenia obciążenia pasma Multi-WAN, pomagającą w odpowiedniej dystrybucji strumieni danych, uzależniając ten podział od dostępnej przepustowości na każdym porcie WAN.
Dzięki rozbudowanym możliwościom sprzętowym router TL-ER7206 posiada zdolność obsługi do 100 połączeń LAN-to-LAN IPsec, do 50 połączeń OpenVPN, do 50 połączeń L2TP oraz 50 połączeń PPTP VPN. Oznacza to, że pracownicy pracujący zdalnie mają możliwość szyfrowanego dostępu do sieci firmowej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, które muszą poradzić sobie w trudnych czasach i funkcjonować pomimo ograniczeń związanych z ilością osób przebywających w biurze w tym samym czasie. TL-ER7206 umożliwia dostęp do sieci pracodawcy wielu osobom jednocześnie. Uruchamiana automatycznie jednym kliknięciem funkcja IPSec VPN znacznie ułatwia proces konfiguracji sieci VPN oraz upraszcza zarządzanie siecią, jednocześnie chroniąc i szyfrując prywatną, internetową wymianę danych pomiędzy oddziałami.
Zastosowane w routerze TL-ER7206 rozwiązania dotyczące ochrony gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa sieci i danych. Urządzenie wykorzystuje m.in. zaawansowane reguły zapory sieciowej, które chronią użytkownika przed atakami DoS oraz filtrowanie adresów IP/MAC/URL. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo i uprościć zarządzanie istnieje możliwość dzielenia sieci wirtualnej na segmenty. Uwierzytelnianie dostępu poprzez stronę powitalną sprawia, że kontrolowanie zużycia zasobów jest mniej problematyczne dzięki rejestrowaniu, uwierzytelnianiu i klasyfikowaniu użytkowników. Możliwe jest także udostępnienie określonym osobom wybranych zasobów sieciowych.
Urządzenie TL-ER7206 jest w pełni zintegrowane z platformą Omada SDN, dzięki której administratorzy mogą w łatwy i kompleksowy sposób, z poziomu jednego interfejsu, zarządzać centralnie siecią (również rozproszoną pomiędzy placówkami) oraz monitorować jej stan z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Do dyspozycji administratorów jest strona konfiguracyjna oraz dedykowana aplikacja. Wszystko po to, aby zarządzanie routerem było jeszcze wygodniejsze.
Specyfikacja techniczna urządzenia dostępna jest na stronie TP-Link: TL-ER7206.
Router jest już dostępny w sprzedaży i objęty został pięcioletnią gwarancją. Jego cena to ok. 650 zł brutto.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.