Komunikaty PR

Grape Up jeszcze mocniejszy podczas pandemii

2021-03-24  |  13:10
Biuro prasowe

Grape Up, polska firma technologiczno-konsultingowa zajmująca się tworzeniem krytycznych aplikacji dla dużych przedsiębiorstw, zanotowała w minionym roku przychód na poziomie 42 milionów złotych, co oznacza wzrost o blisko 50 proc. w porównaniu do 2019 roku. Spółka zwiększyła również zatrudnienie o kilkadziesiąt osób.

Tak dynamiczny wzrost to efekt realizacji dużych projektów związanych z wdrażaniem innowacji dla globalnych marek, tj. Adidas, DBS, Porsche, czy Hertz. Duże zainteresowanie usługami Grape Up przełożyło się na wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt osób, które dołączyły do siedziby firmy w Krakowie, Białymstoku, a także do nowopowstałego oddziału we Wrocławiu. Firma cały czas rekrutuje i w każdym miesiącu do zespołu dołączają nowe osoby. Aktualnie Grape Up zatrudnia 120 osób.

„Działamy w centrum wytwarzania innowacji, najczęściej inicjując i rozwijając kluczowe projekty. Współpracując z nami, globalne przedsiębiorstwa inwestują w rozwiązania, które mają pomóc im generować dochody w przyszłości. Takie strategiczne pozycjonowanie oferty uniezależnia nas od bieżących turbulencji na rynkach. Dbamy o to, aby nasi partnerzy adoptowali się do zmian i rozwijali szybciej niż ich konkurencja. Stąd, gdy w gospodarce obserwujemy spowolnienia, u nas zwykle oznacza to więcej pracy” – mówi Artur Witek, wiceprezes Grape Up.

Jak podkreśla przedstawiciel Grape Up, dla spółki kluczowym segmentem pozostają usługi cloudowe. Firma poszerzyła ekspertyzę branżową, jeszcze mocniej specjalizując się w rozwiązaniach dla sektora automotive, ubezpieczeniowego, finansowego czy sprzedaży detalicznej.

„Te sektory przywiązują najwięcej uwagi do doskonalenia doświadczenia użytkownika i wprowadzania innowacji. Rywalizują ze szybko rozwijającymi się startupami, a to doskonały motywator do wdrażania zmian” – mówi Artur Witek.

Według Grape Up, strategicznym kierunkiem rozwoju jest wykorzystanie sztucznej inteligencji w dostarczanych usługach. Z obserwacji firmy wynika, że wiele przedsiębiorstw chce korzystać z rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji, ale ma problemy z ich wdrożeniem. Oferta Grape Up w tym obszarze koncentruje się na pomocy w pokonywaniu barier wejścia oraz tworzeniu i implementacji zaawansowanych rozwiązań AI i machine learning.

„Chcemy systematycznie rozwijać nasze portfolio usług dot. sztucznej inteligencji i machine learning. Widzimy tu duże potrzeby rynku, które są związane z wykorzystaniem tych technologii w celu automatyzacji procesów czy poprawy jakości doświadczeń klientów” – dodaje wiceprezes Grape Up.

W minionym roku Grape Up zainwestował również w rozwój własnych produktów dla branży automotive i ubezpieczeniowej. Ich celem jest automatyzacja powtarzalnych, wybranych zadań, specyficznych dla obu branż - z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji i deep neural network. Obydwa produkty zostaną oficjalnie zaprezentowane w bieżącym roku. Równolegle z budową własnych rozwiązań, Grape Up planuje rozwój przez akwizycję.

Firma Grape Up została założona w 2014 roku na bazie istniejącej spółki Grape Software, która początkowo działała jako software house wspierający startup’y z Doliny Krzemowej. Obecnie firma pomaga globalnym przedsiębiorstwom w budowie systemów, które pełnią krytyczną rolę dla ich funkcjonowania. Grape Up to doświadczony partner, który nie tylko tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie, ale również oferuje klientom rozwój zespołów developerskich, wspierając ich we wprowadzaniu na rynek gotowych rozwiązań w krótkim czasie.

Dodatkowe informacje o Grape Up są dostępne pod adresem: https://www.grapeup.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny

16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.

Polityka

P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – ​To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.

Media i PR

Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.