Home Office – dyski sieciowe Asustor ułatwiają pracę z domu i wspierają pracę ze
Dyski NAS firmy Asustor to nie tylko nowoczesne magazyny danych. To również platformy, które dają szereg możliwości pracy i współpracy na odległość. Sieci VPN, synchronizacja danych czy chmurowy pakiet biurowy to wybrane opcje pozwalające podtrzymać ciągłość działania firmy, zachowując zdrowy dystans.
Oparte na platformie ADM dyski sieciowe Asustor pozwalają na dostęp do danych z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy skorzystać z funkcji EZ-Connect, by móc zalogować się do nich poprzez stronę internetową, czy za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Dzięki temu pracownicy nie muszą znajdować się w biurze, by mieć dostęp do kluczowych dokumentów, bez konieczności ich uprzedniego zgrywania.
Dyski NAS Asustor można wykorzystać także jako serwery VPN. Wystarczy zainstalować darmowe rozszerzenie z przygotowanego przez producenta sklepu z aplikacjami. Następnie należy w kilku krokach skonfigurować swoją wirtualną sieć prywatną i udostępnić zasoby sieci wewnętrznej osobom, które tego potrzebują. Wspierane są wszystkie powszechnie używane protokoły – PPTP, OpenVPN i L2TP/IPsec.
Aplikacje DataSync i EZ-Sync dbają z kolei o synchronizację danych w czasie rzeczywistym, wykonywanie kopii zapasowych i dostępność informacji nawet wtedy, gdy usługi, z których je pobierają, w danej chwili nie działają. Firmy i osoby korzystające z popularnej aplikacji do wideokonferencji Zoom mają możliwość automatycznego przechwytywania i zapisywania wirtualnych konwersacji, by osoby nie uczestniczące w spotkaniu mogły je później odsłuchać i być na bieżąco.
Posiadacze dysków NAS Asustor mogą użyć ich także do zespołowej pracy nad dokumentami. Producent zadbał o integracje z platformami chmurowymi OwnCloud i NextCloud oraz wsparcie dla pakietu biurowego OnlyOffice. Jednocześnie administrator ma nad chmurą pełną kontrolę i może w dowolnym momencie zmienić jej ustawienia tak, aby prywatność była chroniona jak najlepiej. Wszystkie prezentowane rozszerzenia do zdalnej pracy zespołowej są dostępne w sklepie AppCentral producenta. Tam również znajdują się szczegółowe instrukcje, jak zainstalować i skonfigurować pobrane dodatki do dysków NAS Asustor.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.