Horizon Therapeutics plc rozszerza partnerstwo z Medidata
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Należąca do Dassault Systèmes spółka Medidata, światowy lider w tworzeniu kompleksowych rozwiązań wspierających procesy kliniczne, ogłosiła rozszerzenie partnerstwa z firmą Horizon Therapeutics plc (NASDAQ: HZNP). Z dostawcy jednej technologii w 2017 r. Medidata stanie się dostawcą całej gamy rozwiązań na potrzeby prób klinicznych prowadzonych przez Horizon w takich dziedzinach medycyny, jak okulistyka, reumatologia i nefrologia.
– Niezwykle cieszymy się z możliwości współpracy z firmą Horizon w roli kluczowego partnera oraz wspierania jej w realizacji ambitnych celów związanych z rozwojem medycyny i doskonaleniem metod leczenia dla dobra pacjentów – mówi Tarek Sherif, współzałożyciel i dyrektor generalny Medidata. – Celem Medidata jest usprawnienie procesów Horizon poprzez zastosowanie zaawansowanych narzędzi analitycznych i innowacyjnych technologii. Dzięki naszym rozwiązaniom możliwa będzie realizacja wizji firmy w kontekście poprawy wydajności i skrócenia czasu trwania badań.
Firma Horizon uzyska dostęp do szerokiej gamy rozwiązań dla prób klinicznych dzięki najpopularniejszej w branży platformie Medidata Rave Clinical CloudTM, która pozwala skrócić czas badań dzięki aplikacjom umożliwiającym m.in. rejestrowanie danych i zarządzanie nimi oraz planowanie prób klinicznych i ich organizację. Dodatkowo firma Horizon wykorzysta produkt Medidata o nazwie Intelligent Trials, który dzięki sztucznej inteligencji oraz zaawansowanym narzędziom analitycznym oferuje podgląd wskaźników efektywności w czasie rzeczywistym oraz modele predykcyjne i funkcje prognostyczne dla skuteczniejszego planowania prób klinicznych i ich realizacji. Oprogramowanie Intelligent Trials należącej do Medidata firmy Acorn AI, specjalizującej się w rozwiązaniach do obsługi danych i narzędziach analitycznych, powstało przy wykorzystaniu rozległych zbiorów danych dotyczących ponad 22 tysięcy prób przeprowadzonych na ponad sześciu milionach pacjentów.
– Technologie Medidata pozwoliły nam stworzyć bardziej efektywne, łatwiejsze w zarządzaniu i ekonomiczne procesy związane z próbami klinicznymi, co miało bezpośredni wpływ na naszą decyzję o rozszerzeniu współpracy – mówi Karin Rosén, dr nauk medycznych i wiceprezes wykonawczy ds. badań i rozwoju oraz dyrektor ds. naukowych w firmie Horizon. – W miarę wzrostu naszych potrzeb platforma Medidata zapewnia niezbędną do rozwoju naszej firmy elastyczność i sprawność w zakresie skalowania i rozwoju.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.