IFS wśród liderów w raporcie IDC MarketScape 2020 dotyczącym systemów ERP
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, został umieszczony wśród liderów w raporcie IDC MarketScape dotyczącym aplikacji ERP przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw i działających w technologii SaaS lub w chmurze*.
Wyniki IFS odzwierciedlają stabilny trend wzrostowy. W pierwszym półroczu 2020 roku przychody związane z oprogramowaniem wzrosły o 26% w porównaniu z pierwszym półroczem roku 2019. W przypadku rozwiązań chmurowych analogiczny wskaźnik wyniósł aż o 56%, co stanowi kolejne potwierdzenie skuteczności przyjętej strategii „cloud-first”.
Biorąc pod uwagę kompleksową ofertę produktów i strategię działania firmy, autorzy raportu IDC MarketScape umieścili IFS w grupie ogólnoświatowych liderów. Szczególnie zwrócono uwagę na następujące aspekty:
- Bliskie relacje z klientami: według IFS o sukcesie klientów decyduje dogłębna znajomość konkretnych branż. Eksperci w dziedzinie produkcji od kilku dziesięcioleci współpracują z klientami, starając się udoskonalić stosowane przez nich rozwiązania. Niektórym przedsiębiorstwom udało się nawet dwukrotnie zwiększyć zwrot z inwestycji.
- Elastyczność produktu: system IFS wspiera produkcję w modelu mieszanym, udostępnia graficzne narzędzia typu „przeciągnij i upuść” w ramach funkcji planowania operacyjnego i harmonogramowania, zawiera także zintegrowane funkcje zarządzania wpływem na środowisko i zarządzania serwisem oraz kompletny zestaw funkcji do zarządzania cyklem życia produktu.
- Rozwiązania przeznaczone dla chmury i innowacyjność: strategia rozwoju pakietu IFS Applications jest oparta na projektowaniu z myślą o środowisku chmury. IFS inwestuje znaczne środki w projekty adaptacji i przygotowania pakietu IFS Applications do pracy w chmurze. Dział IFS Labs już teraz zajmuje się weryfikacją koncepcji, które okażą się potrzebne klientom w przyszłości i pozwolą im zwiększyć produktywność, efektywność i atrakcyjność środowiska pracy.
„Duże przedsiębiorstwa stykają się obecnie z bardziej złożonymi problemami biznesowymi. Rynek szybciej się rozwija, rośnie ilość przetwarzanych danych i poszerza się zakres globalnej wymiany handlowej” — powiedziała Mickey North Rizza, wiceprezes firmy IDC. „Wdrażane w chmurze inteligentne aplikacje ERP pozwalają zrealizować potrzeby pojawiające się w takim złożonym środowisku, z uwzględnieniem nowych zasobów. Pracownicy są w stanie uzyskać więcej wartościowych informacji dzięki zautomatyzowaniu transakcji i uwzględnieniu szerszego zakresu danych, a w rezultacie szybko podejmować trafniejsze decyzje”.
„Nasza pozycja lidera rynku systemów ERP została ponownie potwierdzona w niezależnym badaniu, tym razem jest to raport IDC MarketScape” — powiedział Antony Bourne, wiceprezes ds. rozwiązań branżowych i marketingu produktów w firmie IFS. „Nieustannie pracujemy nad uproszczeniem mechanizmów łączenia i rozbudowy systemów wchodzących w skład podstawowej platformy IFS, starając się udostępnić klientom rzeczywiście otwarty, bogaty w możliwości system. Cały czas inwestujemy także w nowe technologie, takie jak zrobotyzowana automatyzacja procesów, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Nasi klienci mogą dzięki temu skonstruować nowe mechanizmy interakcji, ułatwiające współpracę w całym przedsiębiorstwie, a zatem zmaksymalizować korzyści z inwestycji w rozwiązania IFS”.
Fragment raportu IDC MarketScape jest dostępny pod adresem https://info.ifs.com/IDC-2020-ERP-MScape.html
Więcej informacji na temat korzyści z rozwiązań ERP firmy IFS można znaleźć na stronie https://www.ifs.com/corp/solutions/enterprise-resource-planning/
* IDC MarketScape: Worldwide SaaS and Cloud-Enabled Large Enterprise ERP Applications 2020 Vendor Assessment, Mickey North Rizza, Kevin Permenter, Frank Della Rosa, lipiec 2020 r., IDC #US45971820.
Informacje o raportach IDC MarketScape
Celem modelu oceny producentów stosowanego w raportach IDC MarketScape jest przegląd zdolności konkurencyjnej dostawców rozwiązań teleinformatycznych działających na danym rynku. Metodologia badawcza jest oparta na rygorystycznej ocenie kryteriów jakościowych i ilościowych, a w jej wyniku powstaje graficzne przedstawienie pozycji każdego z dostawców w obrębie danego rynku. Ocena możliwości to wskaźnik opisujący produkt dostawcy, sposób jego wprowadzenia na rynek i realizację działań biznesowych w perspektywie krótkookresowej. Ocena strategii mierzy poziom dopasowania strategii dostawcy do wymagań klientów w okresie od 3 do 5 lat. Wielkość kół na wykresie reprezentuje udział poszczególnych dostawców w rynku.
Informacje o firmie IFS
IFS opracowuje i dostarcza oprogramowanie dla przedsiębiorstw z całego świata, które zajmują się produkcją i dystrybucją wyrobów, budową i utrzymaniem majątku oraz zarządzaniem działalnością ukierunkowaną na usługi. Specjalizacja branżowa naszych pracowników i rozwiązań oraz zaangażowanie w zapewnianie korzyści każdemu z naszych klientów pozwoliły firmie IFS zdobyć pozycję cenionego lidera i najczęściej polecanego dostawcy w naszym sektorze. Nasz zespół składa się z 4000 pracowników i coraz większej sieci partnerów. Wspierają oni ponad 10 000 klientów na całym świecie w kwestionowaniu status quo i zdobywaniu przewagi nad konkurencją.
Nasze oprogramowanie dla przedsiębiorstw może pomóc Twojej firmie już dziś — więcej informacji na ten temat można znaleźć pod adresem ifs.com.
Obserwuj nas na Twitterze: @IFSPoland
Odwiedź bloga IFS poświęconego technologii, innowacji i kreatywności: blog.ifs.com
Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.