Infobip otwiera oddział w Katowicach
Infobip, jeden z globalnych liderów w zakresie komunikacji w chmurze, otworzył nowy oddział w Katowicach. Firma stawia sobie za cel obecność w ścisłej czołówce pracodawców IT w regionie aktywnie rekrutując przede wszystkim najbardziej utalentowanych inżynierów oprogramowania. Katowickie biuro jest dziesiątym centrum inżynieryjnym („Engineering Hub”), w którym już dziś, są rozwijane najnowocześniejsze kanały komunikacyjne, używane przez klientów Infobip na całym świecie – w tym topowe, światowe marki. Infobip w 2019 r. uzyskał 600 mln EUR przychodów, a w ciągu dekady notuje średnio 30% roczny wzrost przychodów. Firma pozyskała w 2020 r. po raz pierwszy kapitał zewnętrzny, uzyskując wycenę jednorożca.
Infobip na swoją siedzibę wybrał położony w samym centrum Katowic nowoczesny biurowiec .KTW. Nowe biuro potencjałem ma dorównywać największemu z obecnych centrów inżynieryjnych zlokalizowanemu w Zagrzebiu. Infobip to obecnie największy dostawca usług CPaaS na świecie. Firma dynamicznie się rozwija – w tym roku ofertę rozszerzono o warstwę oprogramowania jako usługi („SaaS”), a także planuje akwizycje. W listopadzie ogłosiła zawarcie porozumienia z Amdocs Inc. (NasdaqGS: DOX) w sprawie przejęcia OpenMarket, wiodącego dostawcy rozwiązań do komunikacji mobilnej dla przedsiębiorstw. Połączenie to wzmocni status Infobip jako jednego z globalnych liderów w zakresie komunikacji w chmurze, o zasięgu umożliwiającym ponad 14 miliardów interakcji z konsumentami każdego miesiąca. Infobip zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 2,5 tys. ludzi.
„Mamy konkretny plan, który systematycznie realizujemy. Do końca przyszłego roku planujemy powiększyć zespół do 40 osób oraz rozpocząć kolejne projekty z obszaru CPaaS – który staje się coraz istotniejszym ogniwem w rozwoju firmy. Pandemia COVID-19 nie ma na nas jako firmę negatywnego wpływu, a zespół odnosi już pierwsze sukcesy. Jesteśmy zmotywowani do działania i rozbudowy zespołu o kolejnych wysokiej klasy specjalistów, których w naszym regionie nie brakuje” – mówi Marcin Pczycki, Regional Engineering Leader.
„Przykład Infobip pokazuje, że Katowice, ze względu na swój potencjał, wzbudzają zainteresowanie najbardziej innowacyjnych, międzynarodowych przedsiębiorstw. Nasze miasto to silna marka w oczach coraz większej liczby zagranicznych inwestorów, którzy dostrzegają przewagi konkurencyjne Katowic takie jak: dostęp do wykwalifikowanej kadry, atrakcyjną lokalizację, czy doskonałą infrastrukturę biurową i komunikacyjną. Z drugiej strony to realne zyski dla naszego miasta, nie tylko w postaci kolejnych atrakcyjnych miejsc pracy, ale również w formie transferu wiedzy, która jest kluczowa dla budowania innowacyjnej gospodarki. Bardzo się cieszę, że Infobip zdecydowało się na związanie swojej przyszłości biznesowej właśnie z nami” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
„Ekspansja w Polsce to zarówno efekt rozwoju organicznego, jak i planu ekspansji na polskim rynku. Katowicki oddział będzie w strukturze organizacji jednym z kluczowych oddziałów. Przykladamy wielką wagę do rynku polskiego, którego dynamiczny rozwój to między innymi efekt szybkiego podążania za globalnymi trendami IT. Postępująca w skali globalnej cyfryzacja operacji biznesowych, sprzyja działalności naszej firmy i pokazuje duże zapotrzebowania na nasze autorskie rozwiązania IT do komunikacji omnichanell na linii klient-firma” – mówi Magdalena Dudek, Enterprise Team Leader w Infobip.
Infobip ma obecnie najszerszy zasięg spośród wszystkich światowych dostawców CPaaS, prowadząc działalność w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie i posiadając ponad 600 bezpośrednich połączeń z sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi czy agregatorami. Jej autorskie rozwiązania umożliwiają firmom dostarczanie wiadomości do klientów poprzez dowolny kanał i dowolne urządzenie. Technologia Infobip integruje w ramach jednej platformy szereg kanałów komunikacyjnych takich jak np. WhatsAPP, Viber, Facebook Messenger, e-mail, SMS, push mobilny czy RCS.
***
O firmie Infobip
Infobip umożliwia firmom dostarczanie wiadomości poprzez dowolny preferowany przez użytkownika końcowego kanał, dowolne urządzenie w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na świecie. Technologia firmy Infobip tworzy płynne dwukierunkowe interakcje między przedsiębiorstwami i ludźmi, a także ułatwia integrację niemal wszystkich funkcji komunikacyjnych.
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, Infobip działa w oparciu o sieć ponad 60 biur na sześciu kontynentach, oferując wewnętrzną platformę komunikacyjną, z pośrednictwem której klienci mogą docierać do ponad sześciu miliardów urządzeń mobilnych w ponad 190 krajach połączonych z ponad 600 sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi i agregatorami.
www.infobip.com
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.