Komunikaty PR

Infobip otwiera oddział w Katowicach

2021-01-25  |  11:00
Biuro prasowe

Infobip, jeden z globalnych liderów w zakresie komunikacji w chmurze, otworzył nowy oddział w Katowicach. Firma stawia sobie za cel obecność w ścisłej czołówce pracodawców IT w regionie aktywnie rekrutując przede wszystkim najbardziej utalentowanych inżynierów oprogramowania. Katowickie biuro jest dziesiątym centrum inżynieryjnym („Engineering Hub”), w którym już dziś, są rozwijane najnowocześniejsze kanały komunikacyjne, używane przez klientów Infobip na całym świecie – w tym topowe, światowe marki. Infobip w 2019 r. uzyskał 600 mln EUR przychodów, a w ciągu dekady notuje średnio 30% roczny wzrost przychodów. Firma pozyskała w 2020 r. po raz pierwszy kapitał zewnętrzny, uzyskując wycenę jednorożca.

Infobip na swoją siedzibę wybrał położony w samym centrum Katowic nowoczesny biurowiec .KTW. Nowe biuro potencjałem ma dorównywać największemu z obecnych centrów inżynieryjnych zlokalizowanemu w Zagrzebiu. Infobip to obecnie największy dostawca usług CPaaS na świecie. Firma dynamicznie się rozwija – w tym roku ofertę rozszerzono o warstwę oprogramowania jako usługi („SaaS”), a także planuje akwizycje. W listopadzie ogłosiła zawarcie porozumienia z Amdocs Inc. (NasdaqGS: DOX) w sprawie przejęcia OpenMarket, wiodącego dostawcy rozwiązań do komunikacji mobilnej dla przedsiębiorstw. Połączenie to wzmocni status Infobip jako jednego z globalnych liderów w zakresie komunikacji w chmurze, o zasięgu umożliwiającym ponad 14 miliardów interakcji z konsumentami każdego miesiąca. Infobip zatrudnia obecnie na całym świecie ponad 2,5 tys. ludzi.

„Mamy konkretny plan, który systematycznie realizujemy. Do końca przyszłego roku planujemy powiększyć zespół do 40 osób oraz rozpocząć kolejne projekty z obszaru CPaaS – który staje się coraz istotniejszym ogniwem w rozwoju firmy. Pandemia COVID-19 nie ma na nas jako firmę negatywnego wpływu, a zespół odnosi już pierwsze sukcesy. Jesteśmy zmotywowani do działania i rozbudowy zespołu o kolejnych wysokiej klasy specjalistów, których w naszym regionie nie brakuje” – mówi Marcin Pczycki, Regional Engineering Leader.

„Przykład Infobip pokazuje, że Katowice, ze względu na swój potencjał, wzbudzają zainteresowanie najbardziej innowacyjnych, międzynarodowych przedsiębiorstw. Nasze miasto to silna marka w oczach coraz większej liczby zagranicznych inwestorów, którzy dostrzegają przewagi konkurencyjne Katowic takie jak: dostęp do wykwalifikowanej kadry, atrakcyjną lokalizację, czy doskonałą infrastrukturę biurową i komunikacyjną. Z drugiej strony to realne zyski dla naszego miasta, nie tylko w postaci kolejnych atrakcyjnych miejsc pracy, ale również w formie transferu wiedzy, która jest kluczowa dla budowania innowacyjnej gospodarki. Bardzo się cieszę, że Infobip zdecydowało się na związanie swojej przyszłości biznesowej właśnie z nami” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

„Ekspansja w Polsce to zarówno efekt rozwoju organicznego, jak i planu ekspansji na polskim rynku. Katowicki oddział będzie w strukturze organizacji jednym z kluczowych oddziałów. Przykladamy wielką wagę do rynku polskiego, którego dynamiczny rozwój to między innymi efekt szybkiego podążania za globalnymi trendami IT. Postępująca w skali globalnej cyfryzacja operacji biznesowych, sprzyja działalności naszej firmy i pokazuje duże zapotrzebowania na nasze autorskie rozwiązania IT do komunikacji omnichanell na linii klient-firma” – mówi Magdalena Dudek, Enterprise Team Leader w Infobip.

Infobip ma obecnie najszerszy zasięg spośród wszystkich światowych dostawców CPaaS, prowadząc działalność w ponad 60 lokalizacjach na całym świecie i posiadając ponad 600 bezpośrednich połączeń z sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi czy agregatorami. Jej autorskie rozwiązania umożliwiają firmom dostarczanie wiadomości do klientów poprzez dowolny kanał i dowolne urządzenie. Technologia Infobip integruje w ramach jednej platformy szereg kanałów komunikacyjnych takich jak np. WhatsAPP, Viber, Facebook Messenger, e-mail, SMS, push mobilny czy RCS.

***

O firmie Infobip

Infobip umożliwia firmom dostarczanie wiadomości poprzez dowolny preferowany przez użytkownika końcowego kanał, dowolne urządzenie w dowolnym czasie i dowolnym miejscu na świecie. Technologia firmy Infobip tworzy płynne dwukierunkowe interakcje między przedsiębiorstwami i ludźmi, a także ułatwia integrację niemal wszystkich funkcji komunikacyjnych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży, Infobip działa w oparciu o sieć ponad 60 biur na sześciu kontynentach, oferując wewnętrzną platformę komunikacyjną, z pośrednictwem której klienci mogą docierać do ponad sześciu miliardów urządzeń mobilnych w ponad 190 krajach połączonych z ponad 600 sieciami telekomunikacyjnymi. Firma współpracuje z wiodącymi operatorami telefonii komórkowej, aplikacjami do przesyłania wiadomości, bankami, serwisami społecznościowymi, firmami technologicznymi i agregatorami.

 

www.infobip.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u Biuro prasowe
2024-05-17 | 13:45

Poprawianie stabilności procesorów Intel Core 13. i 14. generacji z domyślnymi u

Aby rozwiązać problemy ze stabilnością wybranych procesorów Intel Core 13. i 14. generacji, firma Intel wprowadziła rozwiązanie znane jako „Intel Default Settings”,
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-05-17 | 12:00

Uber One dla studentów, miejsce w busie na koncert i wsparcie w opiece

W post pandemicznej erze cyfrowej utrzymywanie osobistych kontaktów jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Właśnie dlatego Uber zaprojektował nowe funkcje, które nie tylko umożliwią łączenie ludzi w prawdziwym świecie, ale
IT i technologie AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji
2024-05-17 | 09:00

AWS wprowadza asystenta spotkań na żywo opartego na sztucznej inteligencji

AWS (Amazon Web Services) ogłosił wprowadzenie Live Meeting Assistant (LMA) – opartego na sztucznej inteligencji (AI) asystenta spotkań na żywo i po nich, który uwalnia od

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.