Komunikaty PR

Inicjatywy Dassault Systèmes odpowiadające na wyzwania COVID-19

2020-04-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Firma Dassault Systèmes ponownie podkreśliła, że koncentruje się na wspieraniu swoich klientów, partnerów i społeczności na całym świecie podczas trwającej pandemii COVID-19. Niniejszy komunikat prasowy omawia inicjatywy, które przyniosły rezultaty w Chinach i innych krajach, oraz przedstawia obecnie podejmowane kroki. Platforma 3DEXPERIENCE, która wspiera innowacyjne rozwiązania branżowe w zakresie współpracy, modelowania, symulacji i analizy danych w wielu branżach, okazuje się być ważnym rozwiązaniem umożliwiającym współpracę z dowolnego miejsca na dowolnym urządzeniu.

Podsumowanie inicjatyw

  • Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze, dostępna dla pracowników i klientów, zapewnia bezpieczne możliwości pracy zdalnej nad danymi projektu i programu.
  • Krótkoterminowe dostosowanie platform Medidata w celu rozwiązania wyzwań dotyczących badań klinicznych firm biofarmaceutycznych za pomocą nowych środków terapeutycznych i protokołów, a także usprawnienia platform logistycznych.
  • Zespoły obsługi klienta zajmujące się rozszerzaniem możliwości pracy z domu dla naszych klientów.
  • Elastyczne warunki współpracy zdalnej dla obecnych klientów oraz nowa oferta szkoleń online.
  • 3DEXPERIENCE Edukacja zapewniająca wspólne uczenie się przez Internet w celu wzbogacenia certyfikacji i programów nauczania naszych użytkowników podczas spowolnienia pracy.
  • Ciągłość usług dla instytucji edukacyjnych i programów nauczania online.
  • Światowa społeczność 3DEXPERIENCE Lab przyspieszająca działanie szerokiej gamy startupów rozwijających otwarte innowacje w celu sprostania wyzwaniom COVID-19.

Działania, które podjęliśmy w odpowiedzi na COVID ‐ 19, mają na celu promowanie bezpieczeństwa dla naszych pracowników, partnerów i klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które pomogą im pracować z dowolnego miejsca z pełną mocą dzięki środowisku współpracy 3DEXPERIENCE”, powiedział Bernard Charlès, wiceprezes i dyrektor generalny, Dassault Systèmes. „Dzisiaj podjęliśmy nowe kroki przyspieszające innowacje w dziedzinie badań i rozwoju, inżynierii produkcji i logistyki, w pełni wykorzystując doświadczenie wirtualnego bliźniaka. Umożliwienie dużej bazie użytkowników rozwiązań Dassault Systèmes współpracy z domu jest kluczowe, ponieważ mogą oni kontynuować swoje projekty i dzielić się wiedzą.”

Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze oferuje pełen zakres funkcjonalności dla pracowników i klientów, zapewniając bezpieczne możliwości pracy zdalnej nad danymi projektu i programu.

W obliczu środków dystansowania społecznego i zamykania miejsc pracy, wielu klientów musi obecnie pracować zdalnie. Platforma 3DEXPERIENCE w chmurze jest w pełni funkcjonalna, zapewniając im zaawansowane możliwości pracy z domu w celu zdalnego organizowania, planowania, śledzenia i realizacji projektów.

Klienci mogą w trybie zdalnym kontynuować pracę z danymi i zachować ciągłość biznesową, operacyjną i cyfrową, rozszerzając swoje społeczności, zarządzanie projektami i działalność biznesową na wirtualne środowisko w chmurze.

Nasze rozwiązania branżowe dla nauk przyrodniczych i ochrony zdrowia są opracowywane w celu rozwiązania wyzwań dotyczących krótkoterminowych badań klinicznych firm biofarmaceutycznych, a także usprawnienia platform logistycznych.

Sprawdzone w branży rozwiązania Dassault Systèmes w oparciu o renomowane platformy Medidata umożliwiają firmom biofarmaceutycznym, badaczom akademickim i startupom analizowanie i udostępnianie danych w celu wspierania innowacji w zakresie współpracy naukowej oraz szybszego generowania wyników badań klinicznych, a także optymalizacji procesów produkcyjnych, co pozwoli na dostosowanie się do popytu.

Firma pracuje nad dostarczaniem nowych rozwiązań organizacjom biofarmy, aby przyspieszyć ich pracę. Już teraz aplikacja do symulacji płynów SIMULIA XFlow umożliwiła projektantom nowo wybudowanego szpitala Leishenshan w Chinach w Wuhan zaprojektowanie i symulację systemów dostarczania powietrza i wentylacji.

Zespoły obsługi klienta zajmujące się rozszerzaniem możliwości pracy z domu dla naszych klientów.

Dassault Systèmes zapewnił dostęp do opartego na chmurze repozytorium 3D, aby zabezpieczyć przechowywanie danych klientów dla ich zdalnych pracowników - łącząc istniejące dane i użytkowników z platformą 3DEXPERIENCE, a także skalowalną, opartą na chmurze współpracę 3D z platformą 3DEXPERIENCE dla wszystkich użytkowników - w tym CATIA V5, SOLIDWORKS i multi-CAD.

Elastyczne warunki współpracy zdalnej dla obecnych klientów oraz nowa oferta szkoleń online.

Dassault Systèmes wykorzystuje najlepsze praktyki, aby pomóc partnerom VAR zapewnić ciągłość projektów i usług. Zespoły usług technicznych są w pełni operacyjne i przygotowane do pracy zdalnej, aby przy minimalnej ingerencji pomóc partnerom w realizacji kamieni milowych. Inicjatywy obejmują elastyczność w zakresie wykorzystania licencji w celu przeniesienia zespołów wykonujących zlecenia oraz pomocy w przejściu na chmurę.

Firma wprowadza także rozszerzony zestaw możliwości e-learningu, szkoleń we własnym tempie i programów certyfikacji online, aby partnerzy mogli podnosić umiejętności podczas pracy zdalnej.

3DEXPERIENCE Edukacja zapewniająca wspólne uczenie się online w celu wzbogacenia certyfikacji i programów nauczania naszych użytkowników podczas spowolnienia pracy.

Doświadczenia edukacyjne są systematycznie integrowane z ofertami chmurowymi Dassault Systèmes, dzięki czemu pracownicy klientów mogą zyskać szeroką autonomię w ramach pracy z domu przy nowych projektach, a także uczyć się nowych umiejętności, aby zwiększyć sprawność firmy po powrocie do pełnej produkcji po ustąpieniu kryzysu.

Dassault Systèmes zapewnia dostęp do pełnego katalogu doświadczeń edukacyjnych w takich dziedzinach, jak współpraca, projektowanie, inżynieria, symulacja, wytwarzanie i produkcja, aby ludzie mogli uczyć się nowych umiejętności.

Ciągłość usług dla instytucji edukacyjnych i programów nauczania online.

Klienci platformy 3DEXPERIENCE mogą kontynuować swoje projekty przy pełnej współpracy online ze swoimi studentami.

Klienci, którzy jeszcze nie korzystają z platformy 3DEXPERIENCE, mogą przyspieszyć przechodzenie przez projekty pilotażowe, inicjatywy rządowe mające na celu wdrożenie platformy na skalę krajową oraz pełne zaangażowanie nauczycieli online.

Firma współpracuje z profesjonalnymi partnerami edukacyjnymi w celu zapewnienia programów szkoleniowych dla specjalistów, aby zwiększyć ich szanse na zatrudnienie i być siłą napędową transformacji po kryzysie.

Światowa społeczność 3DEXPERIENCE Lab przyspieszająca działanie szerokiej gamy startupów rozwijających otwarte innowacje w celu sprostania wyzwaniom COVID-19.

Dedykowany komitet został powołany w rekordowym czasie w celu zatwierdzenia wybranych startupów pod kątem programu akceleracji, który zapewni wspólne aplikacje inżynierskie, usługi rynkowe i mentoring w zakresie opracowywania rozwiązań, symulowania i sprawdzania ich wydajności z naukowcami w dziedzinie medycyny. Umożliwi także szybką produkcję w celu zaspokojenia lokalnych potrzeb szpitala.

Open Innovation ma na celu rozwiązywanie problemów, takich jak drukowanie części zamiennych 3D lub przyspieszenie projektowania do produkcji respiratorów przy pomocy otwartej społeczności ochotników, inżynierów, projektantów, producentów, ekspertów, naukowców i producentów.

„Społeczność Open COVID ‐ 19” na platformie 3DEXPERIENCE gromadzi członków laboratorium 3DEXPERIENCE z USA, Wielkiej Brytanii, Indii, Francji i Holandii, których zadaniem jest współpraca ze startupami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.