Inno3D GeForce RTX 3090 Gaming X3 - tytan wydajności w minimalistycznej formie
Inno3D GeForce RTX 3090 Gaming X3 to karta graficzna dla fanów maksymalnej wydajności w nieco bardziej subtelnym wydaniu.
Inno3D GeForce RTX 3090 Gaming X3 to karta graficzna z flagowym układem Nvidii. Chip GA102 z 10496 rdzeniami CUDA współpracuje tu z 24 GB pamięci GDDR6X o przepustowości 936 GB/s. Całość przykryto autorskim systemem chłodzenia Gaming X3, przez który konstrukcja o długości 300 mm wymaga do montażu trzech slotów w PC. Przed zakupem warto więc upewnić się, że w obudowie jest dość miejsca również na wysokość.
Rozbudowane chłodzenie składa się z radiatora, którego efektywna powierzchnia oddawania ciepła wynosi ponad 0,7 m kwadratowych i jest o 34% większa niż w poprzedniej generacji systemu. Energię rozprowadza w nim siedem ciepłowodów o łącznej długości ponad 1,66 m, które mają bezpośredni kontakt z GPU. Chłodne powietrze pompują trzy wentylatory o średnicy 9 cm. Producent obiecuje cichą pracę i trwałość, która ma pozwalać na pracę w trybie 24/7.
To wszystko sprawia, że Inno3D GeForce RTX 3090 Gaming X3 ma być w stanie pracować z zegarami wyższymi od referencyjnych. W trybie Boost chip ma osiągać 1695 MHz. Wizualnie projektanci postawili na nieco bardziej minimalistyczną formę, ograniczając się do podświetlanego na biało logo. Całość usztywniono czarnym backplate’em, który chroni dodatkowo spodnią część karty.
Karta graficzna Inno3D GeForce RTX 3090 Gaming X3 wymaga dodatkowego zasilania. Do stabilnego działania potrzebne są dwie 8-pinowe wtyczki PCI-e, a zasilacz powinien mieć nie mniej niż 750 W. Prezentowany model jest aktualnie wyceniany na około 8700 zł. Producent pracuje nad tym, aby był dostępny w jak największej liczbie sklepów.
Dane techniczne:
- procesor graficzny: GA102 (10476 rdzeni CUDA)
- taktowanie rdzenia w trybie boost: 1695 MHz
- pamięć graficzna: 24 GB GDDR6X
- przepustowość pamięci graficznej: 19,5 Gbps
- magistrala: 384-bit
- wyjścia wideo:
- HDMI 2.1
- 3 x DisplayPort 1.4a
- maks. rozdzielczość: 7680 x 4320 px
- interfejs: PCI-E 4.0 x16
- wymiary:
- długość: 300 mm
- szerokość: 135 mm
- wysokość: 3 sloty rozszerzeń
- zasilanie: 2 wtyczki 8-pin, zasilacz min. 750 W
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.