INNO3D zapowiada uczestnictwo na targach Computex 2024
Wystawa INNO3D będzie zlokalizowana w TWTC Nangang 4/F w hali 1 na stoisku N0401a. Producent ma zapewnić wciągającą prezentację zarówno dla profesjonalistów, jak i zwykłych entuzjastów branży. Tegoroczne targi upłyną pod hasłem “Connecting AI”, a zatem strefa NVIDIA AI Zone z pewnością będzie należała do wyróżnionych. Tym samym stoisko INNO3D również powinno znaleźć się w centrum uwagi.
Firma INNO3D zapowiedziała już, że zaprezentuje swoją dotychczasową gamę kart graficznych, w tym układy z serii GeForce RTX 40 SUPER. Wśród modeli mają znaleźć się produkty wprowadzone na rynek na początku tego roku. Nie zabraknie flagowych i średniobudżetowych wariantów z podświetleniem LED RGB, pokazu systemów chłodzenia współtworzonych z Alphacool czy miniaturowych jednostek SFF przeznaczonych dla kompaktowych obudów.
Wystawa INNO3D na zbliżających się targach Computex ma wzmocnić pozycję firmy w dziedzinie kart graficznych do gier i wysokiej wydajności. Sam producent chce natomiast pokazać swoje zaangażowanie w innowacje i doskonałość. Wkład INNO3D w tegoroczne targi może okazać się dalekosiężny i wpłynąć na trajektorię całej branży technologicznej w kierunku rozwiązań związanych ze sztuczną inteligencją.
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.