IRIScan Desk 5 Pro - kompaktowy kombajn do zdalnego centrum pracy
IRIScan Desk 5 Pro to urządzenie, którego możliwości mają znacznie ułatwić pracę zdalną zarówno pracownikom biurowym, jak również nauczycielom i wykładowcom. Kompaktowa, mobilna konstrukcja łączy w sobie skaner A3, kamerę internetową i szereg opcji rozpoznawania tekstu i tworzenia treści.
IRIScan Desk 5 Pro to propozycja dla osób, które pracując z dokumentami, książkami lub przygotowując materiały dla innych, chcą te procesy usprawnić. Urządzenie ma składaną konstrukcję, którą można łatwo przenosić i przechowywać. Po rozłożeniu zaś pozwala na cyfryzację dokumentów w formacie A3 czy nawet całych książek. Zadanie to ułatwia czujnik automatycznie rozpoznający obrócenie strony, a tempo skanowania wynosi do 20 stron A4 na minutę.
Zdigitalizowane dokumenty można poddać dalszej obróbce. Urządzenie jest w stanie rozpoznać z nich tekst w ponad 130 językach świata, w tym arabskim czy chińskim. Efekty pracy funkcji OCR da się zapisać do plików tekstowych czy skoroszytów, co może wydatnie usprawnić pracę wszystkich, którzy na co dzień wprowadzają dane z papierowych dokumentów. IRIScan Desk 5 Pro pozwala tu na ich szybką digitalizację, która obejmuje nie tylko utrwalenie obrazu, lecz także rozpoznanie treści.
Prezentowany skaner pozwala też na przygotowanie elektronicznych publikacji (ePub) czy stworzenie audiobooka. Rozpoznany tekst da się wyeksportować do pliku mp3 czy wav, co może się przydać np. do przygotowywania materiałów dla uczniów. Zdalni nauczyciele i wykładowcy, a także twórcy wszelakich tutoriali, mają do dyspozycji funkcję nagrywania i scalania obrazu z dwóch kamer - internetowej i zintegrowanej w skanerze. Tak przygotowany kurs można zapisać do popularnych formatów wideo: mp4, avi, wmv czy flv.
Skaner IRIScan Desk 5 Pro jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Jego ceny w popularnych sklepach zaczynają się od około 1450 zł.
Dane techniczne:
IRIScan™ Desk 5 Pro
- sensor: CMOS o rozdzielczości 12 Mpix, zmienna ogniskowa (autofocus)
- maks. rozdzielczość skanowania:: 4032 x 3024 pikseli
- maks. rozmiar dokumentu: A3 (420 x 290 mm / poziomo)
- szybkość skanowania: 2 sekundy/strona w trybie kolorowym, do 30 str./min.
- rozdzielczość nagrywanego wideo: 1280 X 1024 (SXGA) lub 640 x 480 (VGA)
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- wideo: AVI, MP4, FLV, WMV
- wymiary:
- złożony: 375 x 85 x 75 mm
- rozłożony: 375 x 85 x 270 mm
- waga: 800 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.