IRIScan Desk 5 Pro - kompaktowy kombajn do zdalnego centrum pracy
IRIScan Desk 5 Pro to urządzenie, którego możliwości mają znacznie ułatwić pracę zdalną zarówno pracownikom biurowym, jak również nauczycielom i wykładowcom. Kompaktowa, mobilna konstrukcja łączy w sobie skaner A3, kamerę internetową i szereg opcji rozpoznawania tekstu i tworzenia treści.
IRIScan Desk 5 Pro to propozycja dla osób, które pracując z dokumentami, książkami lub przygotowując materiały dla innych, chcą te procesy usprawnić. Urządzenie ma składaną konstrukcję, którą można łatwo przenosić i przechowywać. Po rozłożeniu zaś pozwala na cyfryzację dokumentów w formacie A3 czy nawet całych książek. Zadanie to ułatwia czujnik automatycznie rozpoznający obrócenie strony, a tempo skanowania wynosi do 20 stron A4 na minutę.
Zdigitalizowane dokumenty można poddać dalszej obróbce. Urządzenie jest w stanie rozpoznać z nich tekst w ponad 130 językach świata, w tym arabskim czy chińskim. Efekty pracy funkcji OCR da się zapisać do plików tekstowych czy skoroszytów, co może wydatnie usprawnić pracę wszystkich, którzy na co dzień wprowadzają dane z papierowych dokumentów. IRIScan Desk 5 Pro pozwala tu na ich szybką digitalizację, która obejmuje nie tylko utrwalenie obrazu, lecz także rozpoznanie treści.
Prezentowany skaner pozwala też na przygotowanie elektronicznych publikacji (ePub) czy stworzenie audiobooka. Rozpoznany tekst da się wyeksportować do pliku mp3 czy wav, co może się przydać np. do przygotowywania materiałów dla uczniów. Zdalni nauczyciele i wykładowcy, a także twórcy wszelakich tutoriali, mają do dyspozycji funkcję nagrywania i scalania obrazu z dwóch kamer - internetowej i zintegrowanej w skanerze. Tak przygotowany kurs można zapisać do popularnych formatów wideo: mp4, avi, wmv czy flv.
Skaner IRIScan Desk 5 Pro jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Jego ceny w popularnych sklepach zaczynają się od około 1450 zł.
Dane techniczne:
IRIScan™ Desk 5 Pro
- sensor: CMOS o rozdzielczości 12 Mpix, zmienna ogniskowa (autofocus)
- maks. rozdzielczość skanowania:: 4032 x 3024 pikseli
- maks. rozmiar dokumentu: A3 (420 x 290 mm / poziomo)
- szybkość skanowania: 2 sekundy/strona w trybie kolorowym, do 30 str./min.
- rozdzielczość nagrywanego wideo: 1280 X 1024 (SXGA) lub 640 x 480 (VGA)
- wbudowane lampy LED: 4
- rozdzielczość wyjściowa: 300 dpi
- tryby skanowania: kolor, czarno biały, skala szarości
- Interfejs: USB 2.0
- zasilanie: z portu USB
- formaty wyjściowe:
- Dokumenty: JPG, PDF, Word, TXT, Excel
- e-book: ePub,
- wideo: AVI, MP4, FLV, WMV
- wymiary:
- złożony: 375 x 85 x 75 mm
- rozłożony: 375 x 85 x 270 mm
- waga: 800 g
- zalecana liczba skanowanych stron: do 500/dzień

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.