JESZCZE WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI KREATYWNE DZIĘKI PANASONIC
Firma Panasonic wprowadziła na rynek rozwiązanie do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym, które daje znacznie szersze spektrum możliwości kreatywnych dla branż rozrywkowej i produkcyjnej dzięki sprawnemu połączeniu rzeczywistości ze światem cyfrowym. Zestaw do śledzenia w czasie rzeczywistym (ET-SWR10) połączony z projektorem Panasonic PT-RQ35K zapewnia niespotykane dotąd efekty wizualne – umożliwia projekcję obrazów w czasie rzeczywistym i gwarantuje niezwykłą precyzję, nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów. W połączeniu z emiterem podczerwieni, kamerą, markerem i serwerem materiałów projektor tworzy system mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym, który świetnie się sprawdzi w zastosowaniu przez firmy produkcyjne, a także w parkach rozrywki, muzeach, sektorze rozrywki na żywo i podczas wydarzeń e-sportowych.
Dzięki zestawowi projektor laserowy PT-RQ35K, który charakteryzuje 3-chipowy procesor DLP o jasności 30,500 lumenów obsługujący i generujący sygnał HD o częstotliwości 240 Hz, dostarcza świetnej jakości obrazy przy opóźnieniu zaledwie 5 ms[1] i umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym, przesyłając dokładną lokalizację poruszających się obiektów. Przeniesienie oprogramowania do serwera umożliwia łatwe przypisanie obrazów do poruszającego się obiektu czy wykonawcy za pośrednictwem połączenia kablowego między projektorem a serwerem z materiałami (HDMI/Display Port).
Dzięki przełomowej technologii umożliwiającej projekcję w czasie rzeczywistym zyskaliśmy nieograniczone możliwości, podkreśla Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Sprawia ona, że nawet na poruszających się obiektach, takich jak choćby piłki do koszykówki, wyraźnie widać logo, a każdemu ruchowi artysty na scenie towarzyszą zapierające dech w piersi efekty wizualne. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi zarówno w obiektach rozrywkowych chcących przyciągnąć tłumy, jak i firmach produkcyjnych, które pracują nad innowacyjnymi kampaniami reklamowymi z użyciem transmisji video.
Więcej informacji na temat zestawu do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym Panasonic można znaleźć na stronie internetowej https://business.panasonic.co.uk/visual-system/making-dreams-reality.
[1] 1920x1080 w rozdzielczości 240p
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.