JESZCZE WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI KREATYWNE DZIĘKI PANASONIC
Firma Panasonic wprowadziła na rynek rozwiązanie do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym, które daje znacznie szersze spektrum możliwości kreatywnych dla branż rozrywkowej i produkcyjnej dzięki sprawnemu połączeniu rzeczywistości ze światem cyfrowym. Zestaw do śledzenia w czasie rzeczywistym (ET-SWR10) połączony z projektorem Panasonic PT-RQ35K zapewnia niespotykane dotąd efekty wizualne – umożliwia projekcję obrazów w czasie rzeczywistym i gwarantuje niezwykłą precyzję, nawet w przypadku szybko poruszających się obiektów. W połączeniu z emiterem podczerwieni, kamerą, markerem i serwerem materiałów projektor tworzy system mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym, który świetnie się sprawdzi w zastosowaniu przez firmy produkcyjne, a także w parkach rozrywki, muzeach, sektorze rozrywki na żywo i podczas wydarzeń e-sportowych.
Dzięki zestawowi projektor laserowy PT-RQ35K, który charakteryzuje 3-chipowy procesor DLP o jasności 30,500 lumenów obsługujący i generujący sygnał HD o częstotliwości 240 Hz, dostarcza świetnej jakości obrazy przy opóźnieniu zaledwie 5 ms[1] i umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym, przesyłając dokładną lokalizację poruszających się obiektów. Przeniesienie oprogramowania do serwera umożliwia łatwe przypisanie obrazów do poruszającego się obiektu czy wykonawcy za pośrednictwem połączenia kablowego między projektorem a serwerem z materiałami (HDMI/Display Port).
Dzięki przełomowej technologii umożliwiającej projekcję w czasie rzeczywistym zyskaliśmy nieograniczone możliwości, podkreśla Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Sprawia ona, że nawet na poruszających się obiektach, takich jak choćby piłki do koszykówki, wyraźnie widać logo, a każdemu ruchowi artysty na scenie towarzyszą zapierające dech w piersi efekty wizualne. To rozwiązanie świetnie się sprawdzi zarówno w obiektach rozrywkowych chcących przyciągnąć tłumy, jak i firmach produkcyjnych, które pracują nad innowacyjnymi kampaniami reklamowymi z użyciem transmisji video.
Więcej informacji na temat zestawu do mapowania projekcyjnego w czasie rzeczywistym Panasonic można znaleźć na stronie internetowej https://business.panasonic.co.uk/visual-system/making-dreams-reality.
[1] 1920x1080 w rozdzielczości 240p

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.