Komplet punktów dla oprogramowania Bitdefender Mobility Security 3.3
Badacze z AV-TEST przetestowali 15 najnowszych wersji programów antywirusowych na smartfony z Androidem. W czasie prowadzonych testów oprogramowanie miało dostęp do chmury publicznej oraz możliwość ciągłej aktualizacji. Antywirusy badano pod kątem zdolności w zakresie ochrony przed złośliwym oprogramowaniem, wpływu na wydajność pracy smartfona oraz użyteczności. W każdej z wymienionych kategorii aplikacja mogła otrzymać maksymalnie sześć punktów, a tym samym łączną notę 18 punktów. Taki właśnie wynik uzyskało oprogramowanie Bitdefender Mobility Security 3.3. Antywirus firmy Bitdefender otrzymał od AV-TEST certyfikat „Top-Product”.
Badacze w teście oceniającym zdolność oprogramowania do wykrywania malware’u, sprawdzili możliwości antywirusów w zakresie przechwytywania malware’u w czasie rzeczywistym oraz złośliwych aplikacji wykrytych w ciągu ostatnich czterech tygodni. W pierwszym przypadku AV-TEST posłużył się 2978 próbkami, zaś w drugim użył 3385 próbek. Przy ocenie wydajności antywirusów badacze uwzględnili trzy kryterie: wpływ antywirusów na żywotność baterii, rytm pracy urządzenia w czasie normalnego użytkowania oraz wielkość generowanego ruchu sieciowego. W części związanej z badaniem użyteczności AV-TEST weryfikował oprogramowanie antywirusowe pod kątem wysyłania fałszywych ostrzeżeń podczas instalacji legalnych programów z Google Play Store (2507 próbek) oraz innych źródeł (1261 próbek).
Źródło: bitdefender.pl; marken.com.pl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.