Konferencja Axis Talk 2021 już 20-21 kwietnia
Axis Communications już po raz drugi zaprasza na digitalowe wydarzenie Axis Talk. Tegoroczna edycja konferencji potrwa dwa dni, podczas których uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o trendach rynku security oraz smart city, a także najnowszych technologiach wizyjnych. Wirtualne spotkanie odbędzie się w dniach 20-21 kwietnia, a udział w nim jest bezpłatny.
Axis Talk to inicjatywa skierowana zarówno do branży security, jak i przedstawicieli innych sektorów zainteresowanych sieciowymi systemami monitoringu, którzy pragną poznać najnowocześniejsze rozwiązania dozorowe na świecie. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Peter Rietz, dyrektor produktu oraz Johan Paulsson, CTO w Axis Communications – firmie, która jako pierwsza w historii wprowadziła na rynek sieciowe kamery.
Podczas konferencji uczestnicy usłyszą nie tylko o najnowszych trendach rynku monitoringu, ale także poznają prognozowane kierunki rozwoju technologii oraz to, w jaki sposób odpowiada ona na współczesne wyzwania. Wśród tematów poruszanych podczas poszczególnych paneli znajdą się m.in. cyberbezpieczeństwo, IoT, AI, deep learning, termowizja, czy IP audio. Zaprezentowane zostaną także rozwiązania dla różnorodnych branż, m.in. smart city, retail, infrastruktury krytycznej, czy przemysłu.
- Cieszymy się, że już kolejny rok z rzędu mamy okazję być gospodarzami digitalowej konferencji o inteligentnych systemach dozoru. Axis Talk jest platformą wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami security, co pozwala nam wspólnie wypracowywać jeszcze efektywniejsze rozwiązania, które pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo ludzi. Zapraszamy profesjonalistów, ale i pasjonatów, zarówno do wzięcia udziału w panelach, jak i do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami podczas sesji networkingowych – mówi Dagmara Pomirska z Axis Communications.
Konferencja będzie odbywać się 20 i 21 kwietnia w godzinach 9:30-13:00. Udział w niej jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie. Link do wydarzenia: https://www.axis-communications.com/AxisTalk2021/polish
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.