Kyndryl świętuje dekadę programu wsparcia przyszłych profesjonalistów branży IT
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie dostawca usług dla infrastruktury IT, świętuje 10-lecie wsparcia programu Corporate Readiness Certificate (CRC) w Polsce. Inicjatywa ma na celu wyposażenie studentów w kompetencje i praktyczne zrozumienie umiejętności potrzebnych w branży IT po to, by pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej. Tylko w tegorocznej edycji zanotowano ponad 4500 zapisów ze 140 uczelni wyższych w całej Europie, co daje łącznie ponad 16700 rejestracji od początku trwania programu.
Inicjatywa CRC umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy od praktyków w biznesie poprzez udział w trzymiesięcznych, bezpłatnych kursach online z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach. W 2023 roku program CRC obejmował 37 różnych kursów związanych z takimi zagadnieniami, jak zarządzanie projektami i ryzykiem, metodyka Design Thinking i co-kreacja, architektura Mainframe, sztuczna inteligencja oraz analityka danych. Każdy z kursów kończy się egzaminem końcowym, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje certyfikat poświadczający nowe umiejętności.
- Na przestrzeni dekady wolontariusze Kyndryl aktywnie zaangażowali się w organizację tej inicjatywy, a niektórzy z nich wcielili się w rolę wykładowców. Łącznie poświęcili na to ponad 1000 godzin – mówi Zbigniew Traczyk, Vice President, Kyndryl Delivery Leadership in Poland. Jesteśmy dumni z rosnącego z roku na rok zainteresowania udziałem w programie. Tegoroczna edycja ustanowiła nowy rekord ze znamienną liczbą zapisów i 30% wzrostem przyznanych certyfikatów w porównaniu z rokiem poprzednim – dodaje.
Obchodom jubileuszu 10-lecia istnienia programu Corporate Readiness Certificate towarzyszyła debata edukacyjna z udziałem przedstawicieli firm organizujących program CRC, partnerów i studentów połączona z uroczystym sadzeniem roślin przed jednym z biurowców w Katowicach.
W programie CRC wziąć udział mogą studenci studiujący w formule dziennej lub zaocznej, a także absolwenci szkół wyższych, którzy zakończyli edukację nie więcej, niż dwa lata przed przystąpieniem do programu.
Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie niezależnym dostawcą usług infrastruktury IT, wspierającym tysiące klientów z obszaru enterprise w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.