Kyndryl świętuje dekadę programu wsparcia przyszłych profesjonalistów branży IT
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie dostawca usług dla infrastruktury IT, świętuje 10-lecie wsparcia programu Corporate Readiness Certificate (CRC) w Polsce. Inicjatywa ma na celu wyposażenie studentów w kompetencje i praktyczne zrozumienie umiejętności potrzebnych w branży IT po to, by pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej. Tylko w tegorocznej edycji zanotowano ponad 4500 zapisów ze 140 uczelni wyższych w całej Europie, co daje łącznie ponad 16700 rejestracji od początku trwania programu.
Inicjatywa CRC umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy od praktyków w biznesie poprzez udział w trzymiesięcznych, bezpłatnych kursach online z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach. W 2023 roku program CRC obejmował 37 różnych kursów związanych z takimi zagadnieniami, jak zarządzanie projektami i ryzykiem, metodyka Design Thinking i co-kreacja, architektura Mainframe, sztuczna inteligencja oraz analityka danych. Każdy z kursów kończy się egzaminem końcowym, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje certyfikat poświadczający nowe umiejętności.
- Na przestrzeni dekady wolontariusze Kyndryl aktywnie zaangażowali się w organizację tej inicjatywy, a niektórzy z nich wcielili się w rolę wykładowców. Łącznie poświęcili na to ponad 1000 godzin – mówi Zbigniew Traczyk, Vice President, Kyndryl Delivery Leadership in Poland. Jesteśmy dumni z rosnącego z roku na rok zainteresowania udziałem w programie. Tegoroczna edycja ustanowiła nowy rekord ze znamienną liczbą zapisów i 30% wzrostem przyznanych certyfikatów w porównaniu z rokiem poprzednim – dodaje.
Obchodom jubileuszu 10-lecia istnienia programu Corporate Readiness Certificate towarzyszyła debata edukacyjna z udziałem przedstawicieli firm organizujących program CRC, partnerów i studentów połączona z uroczystym sadzeniem roślin przed jednym z biurowców w Katowicach.
W programie CRC wziąć udział mogą studenci studiujący w formule dziennej lub zaocznej, a także absolwenci szkół wyższych, którzy zakończyli edukację nie więcej, niż dwa lata przed przystąpieniem do programu.
Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie niezależnym dostawcą usług infrastruktury IT, wspierającym tysiące klientów z obszaru enterprise w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.