Kyndryl świętuje dekadę programu wsparcia przyszłych profesjonalistów branży IT
Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie dostawca usług dla infrastruktury IT, świętuje 10-lecie wsparcia programu Corporate Readiness Certificate (CRC) w Polsce. Inicjatywa ma na celu wyposażenie studentów w kompetencje i praktyczne zrozumienie umiejętności potrzebnych w branży IT po to, by pomóc im w rozpoczęciu kariery zawodowej. Tylko w tegorocznej edycji zanotowano ponad 4500 zapisów ze 140 uczelni wyższych w całej Europie, co daje łącznie ponad 16700 rejestracji od początku trwania programu.
Inicjatywa CRC umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy od praktyków w biznesie poprzez udział w trzymiesięcznych, bezpłatnych kursach online z zakresu IT oraz systemów zarządzania pracą w dużych przedsiębiorstwach. W 2023 roku program CRC obejmował 37 różnych kursów związanych z takimi zagadnieniami, jak zarządzanie projektami i ryzykiem, metodyka Design Thinking i co-kreacja, architektura Mainframe, sztuczna inteligencja oraz analityka danych. Każdy z kursów kończy się egzaminem końcowym, po zdaniu którego uczestnik otrzymuje certyfikat poświadczający nowe umiejętności.
- Na przestrzeni dekady wolontariusze Kyndryl aktywnie zaangażowali się w organizację tej inicjatywy, a niektórzy z nich wcielili się w rolę wykładowców. Łącznie poświęcili na to ponad 1000 godzin – mówi Zbigniew Traczyk, Vice President, Kyndryl Delivery Leadership in Poland. Jesteśmy dumni z rosnącego z roku na rok zainteresowania udziałem w programie. Tegoroczna edycja ustanowiła nowy rekord ze znamienną liczbą zapisów i 30% wzrostem przyznanych certyfikatów w porównaniu z rokiem poprzednim – dodaje.
Obchodom jubileuszu 10-lecia istnienia programu Corporate Readiness Certificate towarzyszyła debata edukacyjna z udziałem przedstawicieli firm organizujących program CRC, partnerów i studentów połączona z uroczystym sadzeniem roślin przed jednym z biurowców w Katowicach.
W programie CRC wziąć udział mogą studenci studiujący w formule dziennej lub zaocznej, a także absolwenci szkół wyższych, którzy zakończyli edukację nie więcej, niż dwa lata przed przystąpieniem do programu.
Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie niezależnym dostawcą usług infrastruktury IT, wspierającym tysiące klientów z obszaru enterprise w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.