Komunikaty PR

Kyndryl z Kancelarią Graś i Wspólnicy walczą z praniem brudnych pieniędzy

2023-07-25  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.05 MB )

Kyndryl (NYSE: KD), największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, został wybrany przez firmę Graś i Wspólnicy, wiodącą kancelarię prawną w Polsce, do wdrożenia platformy AML w obszarze przeciwdziałania praniu pieniędzy. Nowe rozwiązanie pomoże Kancelarii usprawnić proces identyfikacji i weryfikacji tożsamości klientów oraz ocenić ryzyko związane z praniem pieniędzy i finansowaniem nielegalnych organizacji przez współpracujące podmioty.

Zgodność z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy jest kluczowym wymogiem w krajowym i międzynarodowym sektorze prawnym, ale także w innych regulowanych branżach, takich jak bankowość i usługi finansowe. Organizacje są zobowiązane do szczególnej staranności w zakresie przeprowadzania procesów monitorowania transakcji (z ang. Transaction Monitoring, TM) oraz procedury KYC (z ang. Know Your Customer) w celu oceny ryzyka klienta i zapewnienia zgodności z prawem AML.

Procesy KYC i TM wiążą się z prowadzeniem powtarzalnych i pracochłonnych działań w regularnych odstępach czasu. Wykonywanie ich ręcznie znacząco wydłuża całą procedurę, a także niesie ze sobą ryzyko popełniania błędów, co może negatywnie odbić się na zadowoleniu klientów i zdolności organizacji do nadążania za szybko zmieniającym się krajobrazem regulacyjnym. Mając to na uwadze, kancelaria prawna Graś i Wspólnicy zwróciła się do firmy technologicznej, żeby wdrożyć Kyndryl AML Platform, rozwiązanie z obszaru Anti-Money Laundering.

- Regulacje prawne w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy traktujemy z najwyższą powagą i nieustannie dążymy do poprawy zgodności z przepisami we wszystkich aspektach naszej działalności zapewniając przy tym naszym klientom najwyższy poziom doskonałości – mówi adwokat Bartosz Graś, partner zarządzający w Graś i Wspólnicy Kancelaria Prawna. I dodaje: Platforma AML Kyndryl naprawdę wyróżnia się spośród wszystkich innych ofert na rynku i mamy pełne przekonanie, że zmieni ona nasze codzienne operacje, zapewniając większą wydajność, produktywność i dokładność w wypełnianiu procedur należytej staranności.

Narzędzie Kyndryl umożliwi kancelarii Graś i Wspólnicy automatyzację oraz digitalizację procesu gromadzenia i analizy danych osobowych klientów zgodnie z procedurą KYC. AML Platform oferuje monitorowanie transakcji i zachowań klientów zarówno w czasie rzeczywistym, jak i retrospektywnie, umożliwiając wykrywanie podejrzanych lub nieuczciwych działań oraz zapewniając kompleksowy wgląd w aktywność analizowanych podmiotów. Dodatkowo obszar działania narzędzia jest rozszerzony o sferę kryptowalut, umożliwiając śledzenie w czasie rzeczywistym znaczących ruchów walutowych i powiązanie konkretnego portfela z indywidualnym klientem.

Wdrożenie nowego rozwiązania pozwoli kancelarii Graś i Wspólnicy wykorzystać szerokie możliwości parametryzacji scenariuszy potencjalnych naruszeń i przepisów branżowych, dostosowując się do  unikalnych wymagań każdego klienta.

- Wykorzystując technologie transformacyjne, organizacje są w stanie zintensyfikować wysiłki na rzecz zwalczania nielegalnej działalności i zapewnienia zgodności z prawem i regulacjami - mówi Paweł Raczyński, Dyrektor Zarządzający Kyndryl Poland i Kraje Bałtyckie. - Cieszymy się, że firmy takie jak Graś i Wspólnicy wykorzystują innowacje do napędzania cyfryzacji i poprawy obsługi klienta. Jesteśmy przekonani, że AML Platform od Kyndryl usprawni ich procedurę należytej staranności, umożliwiając spełnianie wymogów zgodności z niezrównaną wydajnością i skutecznością – dodaje.

- Jako lider technologiczny Kyndryl nieustannie wprowadza innowacje, które pozwalają dostarczać unikatowe rozwiązania odpowiadające na zmieniające się potrzeby klientów – przekonuje Robert Pakla, Senior Lead, Application Consulting, Anti Money Laundering w Kyndryl. - Platforma AML Kyndryl, dumnie rozwijana w Polsce, już przynosi zauważalne korzyści naszym klientom i ułatwia organizacjom, w tym Kancelarii Graś i Wspólnicy, radzenie sobie z bardziej złożonymi obszarami, takimi jak kryptowaluty.

Platforma AML Kyndryl została opracowana przez zespół inżynierów, programistów i ekspertów w Polsce. Obecnie jest dostępna dla klientów firmy na całym świecie.


Kyndryl (NYSE: KD) jest największym na świecie niezależnym dostawcą usług infrastruktury IT, wspierającym tysiące klientów z obszaru enterprise w ponad 60 krajach. Firma projektuje, buduje, zarządza i modernizuje złożone, krytyczne systemy informatyczne, od których świat zależy każdego dnia. Więcej informacji: www.kyndryl.com.

Graś i Wspólnicy Kancelaria Prawna oferuje kompleksową obsługę prawną dla klientów indywidualnych oraz podmiotów gospodarczych. Założona w 2014 roku liczy obecnie 60 wykwalifikowanych prawników oraz 30 osób wchodzących w skład działu administracji. Ponadto, Kancelaria jest współzałożycielem i partnerem globalnej sieci kancelarii prawnych zlokalizowanych na 5 kontynentach, w 57 krajach świata, działającej do nazwą CATHAY Associates.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.