Lena Lighting Partnerem Smart City Forum
Smart City Forum to wyjątkowa przestrzeń integrująca ekspertów, przedstawicieli administracji samorządowej oraz biznesu, którzy spotykają się we wspólnej debacie o globalnych wyzwaniach i kierunkach optymalnego rozwoju miast. Częścią tego wydarzenia będzie Lena Lighting, wielkopolski producent oświetlenia. Przedstawiciele firmy poruszą ważny wątek modularnej elastyczności w podejściu do oświetlenia w kontekście programu „Rozświetlamy Polskę” oraz wyzwań przyszłości. Prezentacji będzie towarzyszyć premiera najnowszej linii opraw parkowo - miejskich oraz innych wysoce energooszczędnych, inteligentnych rozwiązań.
W ramach Smart City Forum spotykają się specjaliści różnych dziedzin, takich jak transport, budownictwo, energetyka, oświetlenie czy data science. Wspólnie z krajowymi decydentami administracji rządowej i samorządowej prowadzą oni merytoryczną dyskusję o inteligentnych miastach. Szeroki zakres tematyczny oraz ekspercki poziom debaty pozycjonują Smart City Forum jako jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych.
Podczas Smart City Forum głos zabierze także wiodący producent wysoko energooszczędnego oświetlenia, firma Lena Lighting. Wielkopolska marka specjalizuje się w dostarczaniu najnowocześniejszych lamp i systemów zarządzania oświetleniem. Tematem prezentacji będzie modularna elastyczność w kontekście rozwiązań oświetleniowych i wyzwań przyszłości.
„Realizując szereg inwestycji dla miast i gmin, także w ramach programu „Rozświetlamy Polskę” zauważyliśmy dużą potrzebę modularnej elastyczności. Zarówno w kontekście tworzenia i obsługi projektów oświetleniowych czy systemów inteligentnego sterowania oświetleniem, jak i samych produktów. Dlatego właśnie temu zagadnieniu poświęcimy nasze wystąpienie podczas Smart City Forum. Dodatkowo zaprezentujemy też szereg innowacyjnych rozwiązań i produktów, w tym rewolucyjną, modularną linię opraw parkowo - miejskich. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania mogą znacząco wpłynąć na rozwój inteligentnych miast, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców oraz środowiska. A proces ten, w odniesieniu do oświetlenia, zaczyna się właśnie od odpowiednio dobranych, modularnych komponentów ”.- mówi Michał Macewicz z Lena Lighting.
Prezentacja „Polska w trakcie i po programie Rozświetlamy Polskę - modularna elastyczność w podejściu do produktu i do projektu. Nowoczesna i przyjazna infrastruktura oświetleniowa przygotowana na wyzwania przyszłości” odbędzie się w drugim dniu wydarzenia tj. 29 maja podczas bloku tematycznego „Inwestycje miejskie”. Poprowadzą ją Michał Macewicz - Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych oraz Maciej Lewandowski - Business Development Manager w Lena Lighting.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.