Lena Lighting Partnerem Smart City Forum
Smart City Forum to wyjątkowa przestrzeń integrująca ekspertów, przedstawicieli administracji samorządowej oraz biznesu, którzy spotykają się we wspólnej debacie o globalnych wyzwaniach i kierunkach optymalnego rozwoju miast. Częścią tego wydarzenia będzie Lena Lighting, wielkopolski producent oświetlenia. Przedstawiciele firmy poruszą ważny wątek modularnej elastyczności w podejściu do oświetlenia w kontekście programu „Rozświetlamy Polskę” oraz wyzwań przyszłości. Prezentacji będzie towarzyszyć premiera najnowszej linii opraw parkowo - miejskich oraz innych wysoce energooszczędnych, inteligentnych rozwiązań.
W ramach Smart City Forum spotykają się specjaliści różnych dziedzin, takich jak transport, budownictwo, energetyka, oświetlenie czy data science. Wspólnie z krajowymi decydentami administracji rządowej i samorządowej prowadzą oni merytoryczną dyskusję o inteligentnych miastach. Szeroki zakres tematyczny oraz ekspercki poziom debaty pozycjonują Smart City Forum jako jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych.
Podczas Smart City Forum głos zabierze także wiodący producent wysoko energooszczędnego oświetlenia, firma Lena Lighting. Wielkopolska marka specjalizuje się w dostarczaniu najnowocześniejszych lamp i systemów zarządzania oświetleniem. Tematem prezentacji będzie modularna elastyczność w kontekście rozwiązań oświetleniowych i wyzwań przyszłości.
„Realizując szereg inwestycji dla miast i gmin, także w ramach programu „Rozświetlamy Polskę” zauważyliśmy dużą potrzebę modularnej elastyczności. Zarówno w kontekście tworzenia i obsługi projektów oświetleniowych czy systemów inteligentnego sterowania oświetleniem, jak i samych produktów. Dlatego właśnie temu zagadnieniu poświęcimy nasze wystąpienie podczas Smart City Forum. Dodatkowo zaprezentujemy też szereg innowacyjnych rozwiązań i produktów, w tym rewolucyjną, modularną linię opraw parkowo - miejskich. Jesteśmy przekonani, że nasze rozwiązania mogą znacząco wpłynąć na rozwój inteligentnych miast, czyniąc je bardziej przyjaznymi dla mieszkańców oraz środowiska. A proces ten, w odniesieniu do oświetlenia, zaczyna się właśnie od odpowiednio dobranych, modularnych komponentów ”.- mówi Michał Macewicz z Lena Lighting.
Prezentacja „Polska w trakcie i po programie Rozświetlamy Polskę - modularna elastyczność w podejściu do produktu i do projektu. Nowoczesna i przyjazna infrastruktura oświetleniowa przygotowana na wyzwania przyszłości” odbędzie się w drugim dniu wydarzenia tj. 29 maja podczas bloku tematycznego „Inwestycje miejskie”. Poprowadzą ją Michał Macewicz - Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych oraz Maciej Lewandowski - Business Development Manager w Lena Lighting.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.