Liferay wystartował z Marketplace
Liferay, rozwijający platformę cyfrowych doświadczeń (DXP) dla biznesu opartą na rozwiązaniach chmurowych, ogłosił uruchomienie Solutions Marketplace. Międzynarodowy dostawca technologii dla biznesu chce zaoferować firmom dostęp do akceleratorów rozwiązań obejmujących m.in. portale dla klientów, intranety czy rozwiązania dla łańcucha dostaw. Umożliwi to firmom korzystającym już z platformy Liferay dopasowanie treści do indywidualnych oczekiwań.
- Nasz Marketplace to kluczowy element w procesie tworzenia najlepszej platformy chmurowej umożliwiającej tworzenie indywidualnie dopasowanych treści. Naszym celem jest dostarczanie rozwiązań firmom korzystających z kanałów B2B, B2C i B2E, które potrzebują indywidualnie dostosowanych rozwiązań cyfrowych, ale nie chcą budować ich od podstaw. Dzięki naszej platformie mogą oszczędzać swoje zasoby, skupiając się na tworzeniu wartości dodanej dla swoich klientów, partnerów biznesowych i dostawców – powiedział Bryan Cheung, CEO Liferay.
Marketplace uzupełnia możliwości kodu i architekturę rozszerzeń Liferay, dodatkowo upraszczając procesy rozwijania, uruchamiania, utrzymywania i wprowadzania zmian na platformie Liferay.
Rozwiązania dostępne na Marketplace odpowiadają na potrzeby firm zajmujących się produkcją, z branży ubezpieczeniowej, sektora publicznego, sprzedaży detalicznej czy usług finansowych. - Nasi partnerzy mają szerokie doświadczenie w korzystaniu z platformy Liferay. Dzięki Marketplace zyskają teraz dostęp do wysokiej jakości sprawdzonych rozwiązań, które są obecnie w użyciu na rynku – dodał Bryan Cheung.
W startowej fazie Marketplace udostępnionych zostanie ponad 20 rozwiązań, które będą regularnie uzupełniane o nowe. Liferay planuje rozwijać tę platformę do roku 2023, umożliwiając firmom przeprowadzanie transakcji i bezpośredni kontakt z dostawcami rozwiązań dzięki dodatkowym funkcjonalnościom dostępnym w ofercie Liferay Experience Cloud.
Liferay Marketplace, obejmujący zarówno rozwiązania, jak i aplikacje, jest dostępny na stronie: https://marketplace.liferay.com/solutions.
Więcej informacji na ten temat można znaleźć na: https://www.liferay.com/blog/liferay-experience/liferay-solutions-marketplace.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.