MasterBox NR200P White - miniaturowa obudowa dla entuzjastów już w sprzedaży
MasterBox NR200P White to konstrukcja firmy Cooler Master adresowana do osób, które oczekują dużych możliwości w kompaktowej formie. Mimo formatu mini-ATX w środku jest dość miejsca na topowe podzespoły, a dostęp do nich ma być prostszy niż kiedykolwiek.
Cooler Master MasterBox NR200P White to obudowa mini-ITX, która ma zachwycić entuzjastów mocnych PC jakością wykonania, ergonomią i możliwościami. Konstrukcja wykonana z malowanej proszkowo stali waży ponad pięć kilogramów i ma 18 litrów pojemności. Wewnątrz mają się zmieścić karty graficzne o wysokości trzech slotów i długości do 330 milimetrów. W zestawie znajduje się raiser PCI-Express, który pozwala na pionowy montaż GPU.
Wewnątrz MasterBox NR200P White jest także przestrzeń na chłodzenia AiO. Producent przewidział trzy miejsca na chłodnice, z których największa może mieć do 280 milimetrów długości. Tradycjonaliści mogą z kolei zainstalować do siedmiu wentylatorów (dwa są w komplecie) i aktywny cooler procesora, którego wysokość może wynieść 153 milimetry w wersji ze szklanym oknem) lub 155 milimetrów w wariancie z perforowaną ścianką boczną.
Utrzymanie czystości wewnątrz obudowy mają ułatwić cztery filtry przeciwkurzowe. Z kolei nieskrępowany dostęp do komponentów zapewnić ma konstrukcja, która pozwala na demontaż każdego panelu i ramki bez konieczności korzystania z narzędzi. Równie łatwo można zdemontować górne wentylatory. Funkcjonalności dopełnia panel I/O zawierający dwa porty USB 3.2 Gen 1 i złącze audio typu combo.
Obudowa Cooler Master MasterBox NR200P White jest już dostępna w polskich sklepach. Sprzedawcy życzą sobie za nią około 450 złotych.
Dane techniczne:
- model: MasterBox NR200P
- wymiary: 376 x 185 x 292 mm
- waga: 5,1 kg
- materiały: malowana proszkowo stal SGCC, szkło hartowane
- obsługiwane formaty płyt głównych: m-ITX, m-DTX
- maks. wysokość chłodzenia CPU:
- 155 mm w wersji z perforowanym panelem bocznym
- 153 mm w wersji z panelem bocznym z hartowanego szkła
- 76 mm przy montażu GPU w pozycji pionowej
- maks. długość karty graficznej: 330 mm
- maks. długość zasilacza: 130 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 3
- zatoki na dyski 2,5”: 2
- zatoki na dyski 3,5”: 1
- miejsca na dodatkowe wentylatory: 7
- 2 x 120 mm na górze (fabrycznie zainstalowane: 2 x 120 mm Sickle Flow)
- 2 x 120 mm na dole
- 2 x 120/140 mm na bocznej ściance
- 1 x 92 mm z tyłu
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm długości przy montażu bocznym
- do 240 mm na dole
- 92 mm z tyłu

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.