Komunikaty PR

MasterID wprowadza system RFID dla branży okiennej

2022-06-20  |  14:10
Biuro prasowe

W branży stolarki otworowej wielu producentów zmaga się z problemem dużych strat stojaków do transportu szyb i okien. Przetrzymywanie ich przez kontrahentów i nieterminowe zwroty zwiększają koszty oraz wymagają regularnego uzupełniania braków. Firma MasterID znalazła sposób na skuteczną kontrolę stojaków i obniżenie kosztów związanych z ich eksploatacją.


Monitoring stojaków transportowych i niższe koszty

Stojaki transportowe są stosunkowo kosztowym składnikiem logistyki okiennej, dlatego ich ścisła kontrola jest bardzo ważna dla firm produkujących i transportujących znaczne ilości okien. Przy dużych obrotach zapanowanie nad zwrotami i przepływem stojaków jest nie lada wyzwaniem. Dzięki technologii RFID proces ten staje się tańszy i znacznie prostszy w obsłudze, gdyż wszystkie posiadane stojaki można z łatwością monitorować za pomocą znaczników i czytników fal radiowych.

 

Systemowe zarządzanie stojakami dla producentów szyb i okien

Wprowadzany do oferty system jest odpowiedzią firmy na sygnały płynące bezpośrednio z rynku.

Zauważyliśmy, że powtarzające się informacje o trudnościach ze skuteczną kontrolą stojaków wśród producentów okien nie są pojedynczymi przypadkami, ale realnym problemem całej branży. Stwierdziliśmy, że mając do dyspozycji naszą wiedzę i technologię jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. I tak też się stało, czego wyrazem jest właśnie system MasterID Okna RFID – wyjaśnia Grzegorz Paul, współwłaściciel MasterID.

Naszym celem jest dostarczenie pierwszego systemowego rozwiązania do skutecznego zarządzania stojakami transportowymi, ponieważ nie zauważyliśmy, żeby na rynku funkcjonował jakikolwiek system tego typu, szczególnie oparty na RFID, który zyskałby powszechne uznanie w branży – dodaje.

 

Stojaki do transportu okien pod nadzorem systemu MasterID Okna RFID

System zakłada indywidualne, trwałe oznakowanie każdego stojaka tak zwanym tagiem RFID. Dzięki specyfice technologii radiowej monitorowanie i zarządzanie wszystkimi stojakami jest znacznie prostsze i bardziej efektywne niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych kodów kreskowych. Bezdotykowa identyfikacja stojaków z dużych odległości zapewnia oszczędność czasu, automatyczne odczyty i ich łatwe odszukiwanie w terenie.

 

Nowe rozwiązanie jest kierowane do wszystkich producentów okien, szyb i elementów stolarki otworowej, którzy swoje produkty transportują na specjalnych zwrotnych stojakach. Więcej o funkcjonalności, specyfice i możliwościach wdrożenia tego systemu można znaleźć na stronie producenta.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.