MasterID wprowadza system RFID dla branży okiennej
W branży stolarki otworowej wielu producentów zmaga się z problemem dużych strat stojaków do transportu szyb i okien. Przetrzymywanie ich przez kontrahentów i nieterminowe zwroty zwiększają koszty oraz wymagają regularnego uzupełniania braków. Firma MasterID znalazła sposób na skuteczną kontrolę stojaków i obniżenie kosztów związanych z ich eksploatacją.
Monitoring stojaków transportowych i niższe koszty
Stojaki transportowe są stosunkowo kosztowym składnikiem logistyki okiennej, dlatego ich ścisła kontrola jest bardzo ważna dla firm produkujących i transportujących znaczne ilości okien. Przy dużych obrotach zapanowanie nad zwrotami i przepływem stojaków jest nie lada wyzwaniem. Dzięki technologii RFID proces ten staje się tańszy i znacznie prostszy w obsłudze, gdyż wszystkie posiadane stojaki można z łatwością monitorować za pomocą znaczników i czytników fal radiowych.
Systemowe zarządzanie stojakami dla producentów szyb i okien
Wprowadzany do oferty system jest odpowiedzią firmy na sygnały płynące bezpośrednio z rynku.
– Zauważyliśmy, że powtarzające się informacje o trudnościach ze skuteczną kontrolą stojaków wśród producentów okien nie są pojedynczymi przypadkami, ale realnym problemem całej branży. Stwierdziliśmy, że mając do dyspozycji naszą wiedzę i technologię jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązanie. I tak też się stało, czego wyrazem jest właśnie system MasterID Okna RFID – wyjaśnia Grzegorz Paul, współwłaściciel MasterID.
– Naszym celem jest dostarczenie pierwszego systemowego rozwiązania do skutecznego zarządzania stojakami transportowymi, ponieważ nie zauważyliśmy, żeby na rynku funkcjonował jakikolwiek system tego typu, szczególnie oparty na RFID, który zyskałby powszechne uznanie w branży – dodaje.
Stojaki do transportu okien pod nadzorem systemu MasterID Okna RFID
System zakłada indywidualne, trwałe oznakowanie każdego stojaka tak zwanym tagiem RFID. Dzięki specyfice technologii radiowej monitorowanie i zarządzanie wszystkimi stojakami jest znacznie prostsze i bardziej efektywne niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych kodów kreskowych. Bezdotykowa identyfikacja stojaków z dużych odległości zapewnia oszczędność czasu, automatyczne odczyty i ich łatwe odszukiwanie w terenie.
Nowe rozwiązanie jest kierowane do wszystkich producentów okien, szyb i elementów stolarki otworowej, którzy swoje produkty transportują na specjalnych zwrotnych stojakach. Więcej o funkcjonalności, specyfice i możliwościach wdrożenia tego systemu można znaleźć na stronie producenta.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.