Model Meta Llama 3 dostępny w AWS Bedrock
FleishmanHillard
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
karol.czyzewski|fleishmaneurope.com| |karol.czyzewski|fleishmaneurope.com
601 750 060
www.fleishmanhillard.pl
AWS (Amazon Web Services) ogłosił dziś dostępność modelu Meta Llama 3 w Amazon SageMaker JumpStart. Model Llama 2 jest dostępny w Amazon SageMaker JumpStart i Amazon Bedrock od zeszłego roku.
Model Llama 3 jest dostępny w dwóch rozmiarach parametrów - 8B i 70B z długością kontekstu 8k - które mogą obsługiwać szeroki zakres przypadków użycia dzięki ulepszeniom w rozumowaniu, generowaniu kodu i śledzeniu instrukcji. Llama 3 wykorzystuje architekturę transformatora opartą wyłącznie na dekoderze i nowy tokenizer, który zapewnia lepszą wydajność modelu o rozmiarze 128k. Ponadto, Meta ulepszyła procedury post-treningowe, które znacznie zmniejszyły wskaźniki fałszywych odmów i zwiększyły różnorodność odpowiedzi modelu.
Użytkownicy mogą teraz korzystać z połączonych zalet wydajności Llama 3 i kontroli MLOps z funkcjami Amazon SageMaker, takimi jak SageMaker Pipelines czy SageMaker Debugger. Ponadto, model Llama 3 zostanie wdrożony w bezpiecznym środowisku AWS pod kontrolą VPC, co pomoże zapewnić bezpieczeństwo danych.
* * *
AWS jest jedynym dostawcą chmury, który oferuje najbardziej zaawansowane modele podstawowe (FM), a Amazon Bedrock regularnie udostępnia je jako pierwszy:
- Amazon Bedrock jest pierwszą i obecnie jedyną usługą zarządzaną, która oferuje wszystkie modele Anthropic Claude 3 - Opus, Sonnet i Haiku - jako ogólnie dostępne
- AWS wprowadził wszystkie modele Mistral AI do Amazon Bedrock, w tym Mistral Large
- Amazon Bedrock jako pierwszy oferuje Meta Llama 2 za pośrednictwem zarządzanego interfejsu API
Amazon Bedrock:
- Amazon Bedrock to w pełni zarządzana usługa, która oferuje najszerszy wybór wysokowydajnych modeli podstawowych od wiodących firm AI, takich jak: AI21 Labs, Amazon, Anthropic, Cohere, Meta, Mistral AI i Stability AI za pośrednictwem jednego interfejsu API, których organizacje potrzebują do tworzenia generatywnych aplikacji AI z zapewnieniem bezpieczeństwa, prywatności i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Z Amazon Bedrock korzystają dziesiątki tysięcy organizacji na całym świecie do tworzenia generatywnych aplikacji AI.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.