Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
W zeszłym roku Motorola i Lenovo utworzyły ekosystem Smart Connect, aby umożliwić płynną współpracę smartfonów, tabletów oraz komputerów z systemem Windows. Zapowiedziane dziś nowości i funkcje AI jeszcze bardziej usprawniają korzystanie ze Smart Connect.
Moto ai i wsparcie dla języka naturalnego
Ponad 9 milionów osób używa na co dzień Smart Connect, aby pracować efektywniej. Do najpopularniejszych funkcji należą: przesyłanie obrazu ze smartfona na zewnętrzne wyświetlacze za pomocą Miracast, strumieniowanie aplikacji oraz korzystanie z inteligentnego schowka, umożliwiającego proste przenoszenie materiałów pomiędzy smartfonami, tabletami oraz komputerami z systemem Windows.
Smart Connect od samego początku umożliwia płynną integrację pomiędzy różnymi urządzeniami, łatwe zarządzanie oraz błyskawiczne przesyłanie plików. W nowej generacji usługi pojawiło się wsparcie ze strony sztucznej inteligencji moto ai, które znacznie rozszerza możliwości Smart Connect na wybranych urządzeniach. Użytkownicy mogą teraz przećwiczyć prezentację, korzystając z pomocy moto ai lub skorzystać z prostego polecenia głosowego, aby przesyłać materiały ze swojego smartfona do laptopa lub tabletu, czy też uruchomić strumieniowanie ekranu na telewizorze.
Funkcja AI Search umożliwia stosowanie języka naturalnego do wyszukiwania dokumentów, takich jak wyciągi bankowe, umowy najmu czy rachunki hotelowe. Przykładowo użytkownik tabletu Lenovo YOGA Tab Plus chciałby przesłać zestawienie wydatków z podróży służbowej na swój laptop oraz smartfon Motorola. Nie musi już ręcznie przeszukiwać różnych folderów. Zamiast tego może poprosić funkcję Smart Connect, korzystając z prostego polecenia „pobierz moje rachunki z restauracji” wydanej w języku naturalnym – dokładnie tak samo jak podczas rozmowy z innym człowiekiem. Dzięki Smart Connect niezbędne informacje będą dostępne w ciągu kilku sekund, co oszczędzi czas i energię.
Rozszerzona kompatybilność
Użytkownicy Smart Connect mają również do dyspozycji nowy, konfigurowany panel, który w jednym miejscu wyświetla wszystkie kompatybilne z usługą urządzenia, w tym moto tag, słuchawki moto buds i komputer PC. W ten sposób można jeszcze łatwiej zarządzać całym ekosystemem, dodawać i odłączać urządzenia oraz sprawdzać poziom naładowania baterii. Najnowsza aktualizacja oferuje integrację z rozwiązaniami innych firm, aby jeszcze większe grono użytkowników mogło swobodnie korzystać z wybranych funkcji Smart Connect i sprawnie wykonywać różne zadania.
Dostępność kolejnej generacji Smart Connect
Najnowsza wersja aplikacji Smart Connect będzie dostępna w ciągu najbliższych tygodni na każdym komputerze z systemem Windows (w wersji 10 lub nowszej) – będzie ją można pobrać ze sklepu Microsoft Store. Aplikacja trafi również na smartfony Motorola oraz wybrane tablety Lenovo z Androidem – w celu jej aktualizacji należy odwiedzić sklep Google Play.
Źródło informacji: Rumour PR

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Praca w IT bez doświadczenia. Liderzy EY GDS o tym, jak odnaleźć swoją ścieżkę do sukcesu na rynku IT
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Ochrona środowiska
W najbliższych latach wzrośnie zapotrzebowanie na metale i energię. To będzie wpływać na notowania surowców

Początek 2025 roku przyniósł zwyżkę cen niektórych surowców. Podrożało nie tylko złoto, ale także gaz, miedź czy aluminium. Ma to związek m.in. z ogólną niepewnością geopolityczną i gospodarczą, cłami, a także z postępującą elektryfikacją i rosnącym zapotrzebowaniem na energię. Cła i zmiany klimatu będą z kolei najmocniej wpływać na notowania surowców rolnych. Po kilku miesiącach stabilizacji już wzrosły ceny pszenicy i kukurydzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.