Komunikaty PR

Nadchodzi 2. edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES

2020-11-17  |  09:00
Biuro prasowe

Już w najbliższy czwartek, 19 listopada, o godz. 9:00 wystartuje tegoroczna edycja konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES, organizowana przez Miasto Poznań i wspierana przez lokalnych liderów sektora IT, tym razem pod hasłem „Miasto biznesu i technologii”. Swój udział w wydarzeniu potwierdziło dotychczas niemal 600 specjalistów z całej Polski. Przez cały dzień czekać będą na nich interaktywne prelekcje ponad 40 ekspertów, ciekawe debaty oraz wirtualna strefa Expo ze stoiskami partnerów wydarzenia. Rejestracja wciąż trwa. Bezpłatne bilety i program konferencji dostępne są na: https://pozitive.tech/

Program tegorocznej edycji konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych specjalistów IT. Celem rady programowej i organizatorów konferencji było stworzenie merytorycznego wydarzenia, przyciągającego najlepszych rynkowych ekspertów, chcących podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami ze specjalistami rozwijającymi swoją karierę zawodową w obszarze nowych technologii. Konferencja zapewnia dostęp do aktualnych trendów i wiedzy, przekazywanej przez praktyków pracujących dla rynkowych liderów w kraju i zagranicą. Wirtualny charakter wydarzenia pozwala na jeszcze szersze dotarcie do potencjalnych uczestników konferencji i promocję miasta Poznania jako atrakcyjnego ośrodka technologicznego, zapewniającego możliwości rozwoju zawodowego i biznesowego.

4 ścieżki tematyczne, ponad 40 e-prelekcji

- W tym roku uczestnicy konferencji mogą wziąć udział w interaktywnych wykładach odbywających się równolegle w ramach 4 ścieżek tematycznych: GrunSec (Security), Jeżyce++ (Full Stack), PiątkOps (DevOps) i WilData (Big Data, AI, Machine Learning). Planując tegoroczną edycję konferencji POZITIVE TECHNOLOGIES chcieliśmy podkreślić ścisły związek miasta Poznania z nowymi technologiami. Właśnie dlatego nazwy poszczególnych ścieżek tematycznych inspirowane są nazwami poznańskich dzielnic– zapowiada Katarzyna Sobocińska, Zastępczyni Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Dodatkowo, na Scenie Głównej wydarzenia, zorganizowane zostaną m.in. 2 debaty z udziałem zaproszonych ekspertów – reprezentantów samorządu, środowiska biznesowego i pracowników akademickich. Poprowadzi je Wiktor Doktór – prezes Pro Progressio.

W agendzie POZITIVE TECHNOLOGIES 2020 znalazło się ponad 40 prezentacji i wykładów. Wygłoszą je znani w środowisku praktycy biznesu i eksperci technologiczni. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Andre Kovac – niezależny inżynier oprogramowania, trener technologii i ekspert w dziedzinie uczenia maszynowego oraz cieszący się dużą popularnością Sławomir Sobótka – właściciel Bottega IT Minds, zrzeszającej 60 ekspertów technicznych, posiadający 17-letnie doświadczenie w pracy w branży IT. Na scenie głównej wystąpi także Piotr Beńke, CTO w IBM na Polskę i kraje bałtyckie, odpowiedzialny za strategię w obszarze technologii i rozwój zespołów technicznych. Uczestnicy wezmą także udział w emisji specjalnego odcinka live autorskiego podcastu „Piątki po deployu”, przygotowanego przez Miłosza Kusiciela i Mateusza Anioła z Merixstudio.

- Poznań to silny ośrodek technologiczny na mapie Polski. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami możemy po raz kolejny zgromadzić najlepszych ekspertów i przyciągnąć do naszego miasta, w tym roku wirtualnie, programistów, testerów, DevOpsów i innych specjalistów nastawionych na rozwój kariery w sektorze nowych technologii – dodaje Katarzyna Sobocińska, Zastępczyni Dyrektora Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Dzięki możliwościom networkingu online uczestnicy będą mogli nawiązać relacje z przedstawicielami firm partnerskich i prelegentami wydarzenia. W Strefie Expo czekać będą wirtualne stoiska partnerów wydarzenia. Część z nich przygotowała dla uczestników konferencji atrakcyjne niespodzianki.

Głównym organizatorem POZITIVE TECHNOLOGIES 2020 jest Miasto Poznań, Biuro Obsługi Inwestorów. Partnerami konferencji, aktywnie uczestniczącymi w organizacji wydarzenia, są firmy sektora IT, działające w Poznaniu: Capgemini Software Solutions Center, Allegro Tech, Egnyte, GSK Poznań Tech Hub, Sonalake, Sollers Consulting. Sponsorami są: BAE SYSTEMS, beyond.pl, F-Secure, GFT, Merixstudio oraz Next IT.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Noctiluca w drodze na NewConnect Biuro prasowe
2020-12-01 | 01:00

Noctiluca w drodze na NewConnect

Noctiluca prowadzi zaawansowane prace nad stworzeniem emiterów OLED, czyli związków chemicznych w postaci „proszku”, które są najważniejszym elementem
BRAK ZDJĘCIA
2020-12-01 | 01:00

Noctiluca w drodze na NewConnect

  W 2021 r. do grona spółek notowanych na NewConnect planuje dołączyć Noctiluca - jeden z trzech graczy na świecie rozwijających technologię emiterów OLED nowej generacji, które stanowią kluczowy element
Innowacje w obszarze IT zaczynają się od konsumentów
2020-10-21 | 13:00

Innowacje w obszarze IT zaczynają się od konsumentów

Rozpoznanie i zaspokojenie potrzeb konsumentów to punkt wyjścia dla innowacji, także w obszarze IT, dlatego P&G od 4 lat jest partnerem ABSL w programie, w którym poszukuje

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Handel

Technologiczna rewolucja w handlu przyspieszyła dzięki pandemii. Skanowanie i płatności w aplikacji mobilnej mają zwiększyć bezpieczeństwo zakupów [DEPESZA]

Pandemia sprawiła, że podczas zakupów przykładamy większą wagę do własnego bezpieczeństwa i zachowywania dystansu. Choć w rekordowym tempie rośnie rynek e-commerce, Polacy wciąż kupują także w sklepach stacjonarnych, które w dobie koronawirusa zaczęły zbroić się w nowe technologie. Sieci handlowe wprowadzają rozwiązania, które pomagają zachować dystans i zwiększają bezpieczeństwo, takie jak np. mobilne kasy samoobsługowe. Całkowicie bezdotykowe płatności od 1 grudnia uruchomiła sieć Rossmann. Artykuły w popularnej drogerii można skanować za pomocą telefonu i zapłacić za nie aplikacją mobilną.

Prawo

CASE: W długim terminie możemy spodziewać się wzrostu bezrobocia. Na razie przed zwolnieniami firmy powstrzymują warunki pomocy publicznej

Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy po Nowym Roku. Według prezes Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych trudna sytuacja na wielu firmach wymusiłaby redukcję etatów, ale pracodawcy nie mogą tego zrobić ze względu na otrzymaną pomoc państwa. To może pogłębić ich problemy finansowe.

Problemy społeczne

Przez pandemię pogarsza się kondycja skóry Polaków. Przyczynami rezygnacja z wizyt u dermatologa, stres i noszenie maseczek

Prawie połowa pacjentów ze schorzeniami dermatologicznymi ogranicza lub rezygnuje z wizyt u lekarzy specjalistów w czasie pandemii COVID-19 – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii #WłączLeczenie. – Przewlekłe choroby skóry nieregularnie kontrolowane mogą się zaostrzyć,  a wtedy ich terapia jest bardzo trudna – przestrzega dermatolog, dr Ivana Stanković. Już teraz ponad połowa pacjentów dostrzega pogorszenie kondycji skóry w czasie pandemii. Wpływ na to może mieć nie tylko brak opieki dermatologicznej, lecz również stres i noszenie maseczek.

 

IT i technologie

Na wejście do branży IT decyduje się coraz więcej młodych. Większość programistów to samoucy, a co trzeci zaczynał od studiów kierunkowych

Ponad 60 proc. polskich programistów deklaruje, że samodzielnie stawiało pierwsze kroki w zawodzie. Tylko 35 proc. zgłębianie IT zaczynało na studiach, a 4 proc. – od kursów programowania – wynika z Antybadania firmy Just Join IT. Wbrew stereotypom programiści to nie zamknięci w domach introwertycy mieszkający z rodzicami, ale ludzie, którzy mają lub planują założyć rodzinę, lubią integrację z zespołem i sport. Co drugi pracownik podkreśla, że bardzo ceni sobie work–life balance.