Nagrody AV-TEST 2020 dla najlepszych produktów bezpieczeństwa IT
Specjaliści z AV-TEST przyznają, że ubiegły rok był ogromnym wyzwaniem dla firm dostarczających systemy bezpieczeństwa IT. Po pierwsze 2020 rok przyniósł niespotykaną do tej pory liczbę wyrafinowanych ataków skierowanych praktycznie na wszystkie sfery życia publicznego. Pod obstrzałem hakerów znalazły się serwery rządowe, instytucje badawcze czy też firmy telekomunikacyjne. Według AV-TEST w 2020 roku pojawiło się niemal 110 milionów próbek malware’u. To drugi najwyższy wynik od czasu pierwszej rejestracji, która miała miejsce w 1984r. Wówczas sytuacja była zdecydowanie łatwiejsza do opanowania, bowiem zidentyfikowano zaledwie 12 próbek złośliwego oprogramowania. Jednak z drugiej strony ubiegły rok dał szansę producentom, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Niemal jedna trzecia wszystkich pracowników przeszła na zdalny tryb pracy, tym samym oprogramowanie bezpieczeństwa stało się ostatnią linią obrony pomiędzy Internetem a sieciami korporacyjnymi. Również aplikacje biznesowe musiały działać w zupełnie nowych realiach.
Zdaniem AV-TEST w tak niestabilnej i trudnej sytuacji tylko najbardziej zaawansowane technologicznie produkty bezpieczeństwa mogły zapewnić użytkownikom korporacyjnym i konsumentom optymalną ochronę w czasie kryzysu. Instytucja badawcza wybrała kilkanaście produktów, przyznając im prestiżowe nagrody AV-TEST Awards 2020 w kategoriach ochrona, wydajność, użyteczność dla systemu Windows, a także Android Security i Mac Security. W gronie najczęściej nagradzanych producentów znalazł się Bitdefender. Firma zwyciężyła w aż w trzech kategoriach. Oprogramowanie Bitdefender Internet Security wyróżniono za najlepszą ochronę dla użytkowników indywidualnych korzystających z urządzeń z systemem operacyjnym Windows. Z kolei programy Bitdefender Endpoint Security oraz Bitdefender Endpoint Security (Ultra) uznano za najbardziej skuteczne narzędzia chroniące klientów korporacyjnych pracujących z komputerami Windows. Bitdefender zajął też pierwsze miejsce wśród produktów zabezpieczających Na smartfony i tablety pracujące pod kontrolą systemu Android.
Źródło: marken.coom.pl; bitdefender.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.