Nawet 300 programistów i inżynierów. Tyle osób w 2021 roku chce zatrudnić ALTEN
Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
ALTEN Polska prowadzi biura w pięciu miastach na terenie kraju. Łącznie oddziały zatrudniają ponad sześćset osób z czego ponad pięćset to inżynierowie i specjaliści IT zajmujący się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań dla klientów z różnorodnych branż. Dwieście osób dołączyło do firmy w zeszłym roku, pomimo epidemii i rosnącej trudności z pozyskaniem wysokiej klasy specjalistów. W nadchodzących miesiącach firma nie zamierza spowalniać tempa rozwoju.
ALTEN Polska jest częścią francuskiej grupy ALTEN, obecnej w dwudziestu ośmiu krajach i zatrudniającej na koniec 2020 niemal 34000 osób. Polski oddział obsługuje klientów działających na terenie naszego kraju.
Strategia oparta na współpracy wyłącznie z klientem lokalnym, daje jasny kontekst biznesowy oraz płaszczyznę tworzenia relacji podnoszącej efektywność samego biznesu. Poszczególne oddziały są w dużej mierze niezależne, co w żaden sposób nie przeszkadza w transferowaniu wiedzy i najlepszych praktyk technologicznych czy biznesowych. Dzięki temu nie tylko dywersyfikujemy posiadaną wiedzę i doświadczenia, ale przede wszystkim możemy w każdym kraju obsługiwać klientów - lokalnych liderów branż. Stanowi to również wartość dodaną dla naszych pracowników. Takie podejście sprawdziło się w 2020 roku, w którym elastyczność biznesowa i zrównoważony rozwój pozwoliły osiągnąć rekordowe wyniki i znacznie powiększyć zespół ekspertów ALTEN – stwierdza Paweł Zieliński, Marketing & Communication Officer w ALTEN Polska.
Praca przy innowacjach czeka na specjalistów
Utrzymanie dobrych wyników finansowych i rosnący popyt na usługi IT oraz inżynieryjne oferowane przez ALTEN pozwalają optymistycznie patrzeć na nadchodzące miesiące i planować zwiększanie zatrudnienia o kolejnych specjalistów. Plany firmy zakładają wzrost nie mniejszy niż w ubiegłym roku, czyli zatrudnienie nawet 300 kolejnych specjalistów. Jak podkreśla Ewa Brożek, Business Unit Director z ALTEN Polska:
Wbrew początkowym obawom, zapotrzebowanie na programistów i inżynierów nie spada. Deficytowe dotychczas „dobro” staje się jeszcze trudniej dostępne.
Wskazuje też, że praca w ALTEN to dla programistów, menedżerów projektu, analityków i inżynierów możliwość współtworzenia rozwiązań, które wyznaczają trendy na rynku. W portfolio firmy znajdują się projekty z zakresu systemów dla sektora bankowego, cyber bezpieczeństwa i smart home, multimediów, sieci, telekomunikacji, clean technology również w branżach kolejowej i lotniczej oraz automatyzacji przemysłu.
Coraz więcej firm chce korzystać z konsultingu technologicznego
Jedną z usług oferowanych przez ALTEN jest konsulting inżynieryjny który zyskuje coraz większą popularność, między innymi wśród firm wprowadzających na rynek innowacyjne produkty. Zalicza się do niego zarządzanie projektami, badania i konceptualizacja, prototypowanie, rozwój oprogramowania oraz testy. Zalety modelu stają się wyjątkowo widoczne w kontekście trwającej pandemii, która przyspiesza digitalizację organizacji, procesów wewnętrznych czy modelu sprzedaży celem zapewnienia ciągłości biznesowej. Presja czasu i konkurencji powoduje, że w krótkim czasie koniecznością staje się budowanie zespołów specjalistów, którzy zaprojektują i wdrożą innowacje w relatywnie krótkim czasie. Dla sporej grupy firm, to jedyna droga umożliwiająca utrzymanie i rozwój w pożądanym tempie.
Konsulting umożliwia wypracowanie odpowiedzi na pytania i problemy, nietypowe, pojawiające się po raz pierwszy, a z którymi stykają się przedsiębiorstwa potrzebujące nowych technologii lub stojące przed wyborem najbardziej efektywnej ścieżki rozwoju produktu i usług. To jest ta wartość dodana, którą wspieramy naszych klientów - mówi Ewa Brożek, Business Unit Director z ALTEN Polska.
ALTEN Polska swoje centra biznesowe ulokował w 5 miastach: Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Gdańsku. Ze względu na pandemię niemal wszystkie procesy rekrutacyjne są prowadzone zdalnie. Spółka, poza stanowiskami przeznaczonymi dla inżynierów, planuje zatrudnić nowe osoby do zespołów: biznesowego, rekrutacji oraz HR.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.