Nicromet, producent z branży odlewniczej, usprawnia działalność dzięki IFS
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
Warszawa, 4 lutego 2021 – IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Nicromet, specjalizująca się w produkcji stopów aluminium, wybrała IFS Applications™ 10 w celu usprawnienia działań i wsparcia dalszego rozwoju. Wdrożenie rozwiązania przeprowadzi partner IFS, firma Delegate IT.
Nicromet dysponuje trzema zakładami produkcyjnymi w Oświęcimiu, Bestwince i Skawinie o łącznej mocy produkcyjnej na poziomie 228 tys. ton wyrobów rocznie. Produkty firmy wytwarzane na bazie surowców wtórnych znajdują zastosowanie głównie w branży motoryzacyjnej. Klientami Nicromet są renomowane firmy motoryzacyjne w całej Europie, m.in. nowoczesna fabryka Volkswagena w Poznaniu.
Firma Nicromet poszukiwała systemu informatycznego, który wesprze procesy związane z pozyskaniem, obsługą i rozliczaniem materiałów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Istotna była również obsługa procesu doboru wsadu i kontroli jego realizacji, a ponadto możliwość precyzyjnego śledzenia przepływu materiałowego (funkcja traceability) ułatwiająca kontrolę kosztów produkcji na każdym jej etapie.
Po przeprowadzeniu szczegółowej analizy ofert dostawców systemów ERP firma Nicromet zdecydowała się na rozwiązanie IFS ze względu na funkcjonalność dopasowaną do potrzeb branży produkcyjnej oraz duże doświadczenie branżowe dostawcy zarówno w kraju, jak i za granicą. Istotnym czynnikiem wyboru była również elastyczność rozwiązania pozwalająca na zwiększanie funkcjonalności w miarę rozwoju działalności firmy.
„Cieszymy się z realizacji tego projektu wraz z partnerem, który posiada mocne kompetencje zarówno w zakresie naszego rozwiązania, jak i obszarów okołosystemowych (integracja, automatyzacja, infrastruktura). Dla pełnego wykorzystania naszego know-how zaproponowaliśmy klientowi i partnerowi usługę IFS Safeguarding, która w elastyczny sposób dopasowuje wykorzystanie merytorycznych zasobów IFS do bieżących potrzeb projektu” – wyjaśnia Jaromir Paszek, sales manager w IFS Poland.
System IFS Applications usprawni i ujednolici procesy biznesowe firmy Nicromet. Zapewni bieżące i scentralizowane nadzorowanie procesów rejestracji dostaw, spływu produkcji oraz logistyki we wszystkich zakładach Nicromet. Ponadto umożliwi analizy kontrolingowe kosztów produkcji zarówno z perspektywy doboru surowców, jak i wykorzystanych zasobów produkcyjnych.
„Nasza strategia zakłada dalszy rozwój firmy i podejmowanie nowych wyzwań na konkurencyjnym rynku. Rozwiązanie ERP firmy IFS pozwoli nam na usprawnienie działań, zwłaszcza w obszarze produkcji i łańcucha dostaw. Jestem przekonany, że to przełoży się na podniesienie jakości naszych wyrobów i usprawni współpracę z naszymi partnerami biznesowymi” – komentuje Dawid Wyciślok, członek zarządu Nicromet.
Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East, dodaje: „Branża produkcyjna to dla IFS jeden z kluczowych obszarów działania. Specjalizacja branżowa naszych rozwiązań zapewnia naszym klientom korzyści, które wzmacniają ich przewagę konkurencyjną. Cieszymy się, że nasza sprawdzona technologia wesprze firmę Nicromet w dalszym rozwoju działalności. Liczymy na długą i owocną współpracę”.
Start produkcyjny rozwiązania jest planowany na styczeń 2022 roku. Z systemu będzie korzystać 200 pracowników firmy Nicromet.
Więcej informacji o firmie IFS można znaleźć na stronie IFS.com lub obserwując nas na Twitterze: @IFSPoland.
Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rząd zapowiada nową strategię wspierającą polski kapitał. Rodzimym firmom przyda się promocja ze strony instytucji państwowych
Premier Donald Tusk podczas otwarcia wiosennej odsłony Europejskiego Forum Nowych Idei zapowiedział nową politykę gospodarczą, opartą na odbudowie i repolonizacji krajowej gospodarki. Przy wyborze wykonawców w państwowych inwestycjach mają być promowane polskie firmy, a zadaniem administracji ma być dbanie o interes narodowy. – Wydaje mi się, że powinniśmy jednak przede wszystkim patrzeć na to, kto i jak skutecznie będzie wspierał polskie firmy, inwestycje, bo to jest to, czego potrzebujemy – ocenia dr Henryka Bochniarz, przewodnicząca Rady Głównej Konfederacji Lewiatan.
Finanse
Członek RPP spodziewa się obniżki stóp procentowych już w maju, może nawet o 50 pb. Potem dyskusja o kolejnej obniżce możliwa w lipcu

Nie najlepsze dane z gospodarki w I kwartale roku oraz inflacja o połowę niższa niż w chwili ostatniej obniżki stóp – to zdaniem Ludwika Koteckiego, członka RPP, wystarczająco mocne powody przemawiające za cięciem kosztu pieniądza już na majowym posiedzeniu. W grze może być nawet 50 punktów bazowych na początek, a do końca roku dwa razy tyle. Podwyższona niepewność w globalnej gospodarce spowodowana polityką administracji w Waszyngtonie to dodatkowy czynnik, który powinien wesprzeć decyzję o poluzowaniu polityki pieniężnej.
Prawo
Trwają prace nad nową ustawą o Rzeczniku MŚP. Urząd zyska nowe kompetencje

Zgodnie z procedowaną ustawą Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców stanie się Rzecznikiem Praw Przedsiębiorców i zyska nowe uprawnienia. Wśród nich najważniejsze to możliwość reprezentowania wszystkich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości, i rolników, a także inicjatywa ustawodawcza. Ustawą w kolejnych tygodniach ma się zająć rząd.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.