Komunikaty PR

Nowa wersja oprogramowania do ochrony danych Veeam Backup&Replication v11

2021-02-24  |  14:44
Biuro prasowe

Veeam® Software poinformował o wprowadzeniu nowej wersji Veeam Backup & Replication™ v11, stanowiącej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych i korporacyjnych. Rozwiązanie do kompleksowego zarządzania danymi zawiera ponad 200 nowych funkcji i udoskonaleń oraz jest na tyle zaawansowane i elastyczne, że umożliwia ochronę danych w każdej fazie cyklu ich życia, a jednocześnie stawia czoła złożoności środowisk wielochmurowych obejmujących chmury AWS, Microsoft Azure i Google Cloud Platform.

„Poprzednia wersja V10, zawierająca ponad 150 udoskonaleń, została wprowadzona przez Veeam zaledwie rok temu i została pobrana już ponad 700 000 razy. Fakt, że firma wprowadziła kolejną wersję — Veeam Backup & Replication v11 — zawierającą kolejne 200 nowych i zaawansowanych udoskonaleń w dziedzinie kopii zapasowych, chmury, odtwarzania po awarii i automatyzacji, doskonale ilustruje nasze tempo wprowadzania innowacji, jak również zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb naszych klientów oraz partnerów i zapewnianie im niezawodnej ochrony danych” — powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam.

Zgodnie z badaniami firmy 451 Research[i] w 69% przedsiębiorstw 75% ich personelu może efektywnie pracować zdalnie. Obciążenia są często zlokalizowane w środowiskach wielochmurowych, a pracownicy coraz częściej pracują z domu, w związku z czym zarządzanie danymi i ich kontrolowanie jest obecnie trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Odpowiadając na nowe wyzwania w dziedzinie ochrony danych, z którymi klienci mieli do czynienia w 2020 r., i przewidując kolejne, nowa wersja V11 udostępnia niezawodne zabezpieczenia i chroni przed atakami ransomware. W ten sposób zapewnia przedsiębiorstwom każdej wielkości bezprecedensową odporność i pomaga im skutecznie stawiać czoła coraz większemu ryzyku cyberataków teraz i w przyszłości.

Oto najważniejsze funkcje:

1) Continuous Data Protection (CDP)

Veeam Backup & Replication v11 jeszcze lepiej dba o ciągłą dostępność do danych. Niezależnie od wykorzystywanej w przedsiębiorstwie platformy sprzętowej w przypadku awarii i konieczności dostępu do replik w centrach zapasowych, dostęp do nich jest praktycznie natychmiastowy – czasy Recovery Point Objectives (RPO) są bliskie zeru. Dodatkowo, replikacja wykonywana  jest w sposób ciągły, co oznacza, że praktycznie wyeleminowane zostają luki pomiędzy wystąpieniem awarii, a ostatnim stanem systemu produkcyjnego. Continuous Data Protection (CDP) przyczynia się zatem do redukcji kosztów związanych z przestojami i nie wymaga zakupu dodatkowo płatnych narzędzi zapewniających taką funkcjonalność. Veeam Backup & Replication v11 ma ja już w standardzie.

2) Reliable Ransomware Protection

Cyberprzestępcy coraz bardziej ulepszają złośliwe oprogramowanie ransomware, a jednym z ich celów stały się ostatnio kopie bezpieczeństwa. Coraz częściej szyfrowane są całe repozytoria, a za ponowny dostęp do nich wymagany jest okup. Dzięki zaimplementowanej w Veeam Backup & Replication v11 funkcji Immutable Backup Repository na dowolnym systemie Linux może zostać utworzone nieusuwalne i niezmienialne repozytorium. Oprogramowanie ransomware nie będzie mogło zmienić i zaszyfrować kopii ani jej usunąć. Do tej pory narzędzia tego typu dostępne były tylko w rozwiązaniach klasy korporacyjnej. Wraz z Veeam Backup & Replication w wersji v11 jest ono dostępne dla każdej wielkości organizacji, a obsługa Immutable Repository odbywa się za pomocą prostego i logicznego kreatora.

3) Archive-to-Cloud

Wiele firm poprzez różne regulacje prawne zmuszone jest trzymać rozbudowane archiwa danych, do których sięga niezmiernie rzadko. To np. archiwalne dane medyczne czy ubezpieczeniowe albo stare dane bankowe. Z ofertą wyszli dostawcy chmur oferując stosunkowo tanią przestrzeń z umową na wiele lat. Veeam V11 w pełni wspiera popularne na rynku usługi AWS S3 Glacier oraz Azure Blob Archive. Dzięki swoim innowacjom jest w stanie zredukować koszty nawet dwudziestokrotnie w porównaniu do ręcznego zarządzania taśmami, z nową natywną obsługą Amazon S3 Glacier (w tym Glacier Deep Archive) i Microsoft Azure Archive Storage. Pozwala także na kompleksowe zarządzanie cyklem życia kopii zapasowych, a także pozwala na zautomatyzowane przenoszenie danych z gorących do zimnych warstw pamięci obiektowej.

4) Expanded Instant Recovery

Jedną z kluczowych funkcji Expanded Instant Recovery jest możliwość odtworzenia dowolnej maszyny na Hyper-V. Nie ma tu znaczenia, jaka to maszyna i gdzie się znajduje. Możemy odtworzyć dowolny backup wykonany przy pomocy narzędzi Veeam, czy jest to maszyna wirtualna VMware, czy backup maszyny fizycznej, lub kopia zapasowa maszyny chmurowej Azure lub AWS. Nową funkcjonalność można np. wykorzystać w sytuacji kiedy, chcemy zrezygnować z wybranej usługi chmurowej i przenieść zawartość chmury do własnej serwerowni. Dzięki zdolności do odtworzenia dowolnej maszyny na Hyper-V cały proces staje się wyjątkowo prosty, łatwy i szybki.

5) Instant Database Recovery

Ta funkcjonalność Veeam Backup & Replication v11 dba o to, aby zredukować koszty i straty wynikłe z przestojów. Dzięki możliwości natychmiastowego odtworzenia wybranej bazy danych (zamiast całej maszyny) oszczędzamy czas i pieniądze. Odtworzona baza dostępna jest natychmiast, co skraca przestój do minimum pozwalając w pełni zachować ciągłość biznesową. Można powiedzieć, czas przywrócenia bazy zależy tylko od tego, jak długo trwa wykrycie awarii. Od tego momentu wystarczy kilka kliknięć w konsoli Veeam Backup & Replication, aby natychmiastowo przywrócić bazę danych.


[i] 451 Research Report: Voice of the Enterprise: Digital Pulse, Coronavirus Flash Survey October 2020 - Advisory Report

Fot. Unsplash (CC)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B Biuro prasowe
2024-05-09 | 10:00

Technics i Automobili Lamborghini przedstawiają system gramofonowy SL-1200M7B

SL-1200M7B sprzedawany będzie w zestawie z płytą winylową zawierającą dźwięki silnika V12 sześciu super sports cars Lamborghini, a także z matą antypoślizgową i naklejkami z
IT i technologie tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack
2024-05-08 | 12:00

tesa na IX Międzynarodowych Targach Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack

Targi Warsaw Pack to wydarzenie dla branży opakowań, którego celem jest zgromadzenie czołowych firm, ekspertów i praktyków związanych z tym sektorem w Polsce i w całym
IT i technologie Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz
2024-05-08 | 10:10

Drukarka może być bardziej SMART niż myślisz

Konsumenci stają się coraz bardziej otwarci na rozwiązania SMART, które – dzięki podłączeniu do sieci – umożliwiają zbieranie i przetwarzanie danych oraz podejmowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Samorządowy Kongres Finansowy

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Tylko co czwarta firma planuje inwestycje zagraniczne. Ich zapał osłabia niestabilna sytuacja geopolityczna

Wartość bezpośrednich inwestycji zagranicznych polskich firm w 2022 roku wyniosła 28 mld euro, co stanowiło zaledwie 5 proc. krajowego PKB, podczas gdy średnia w krajach UE to aż 88 proc. PKB. To pokazuje, że rodzime przedsiębiorstwa do tej pory stosunkowo niewiele inwestowały za granicą, głównie na rynkach Unii Europejskiej i w Stanach Zjednoczonych. Barierą wciąż pozostaje dla nich m.in. brak elastycznego finansowania i wiedzy na temat korzyści, jakie może zapewnić firmie ekspansja zagraniczna. Zapał potencjalnych inwestorów osłabia też niepewna sytuacja geopolityczna. W efekcie tylko co czwarte przedsiębiorstwo rozważa obecnie zainwestowanie na międzynarodowym rynku, co jest wynikiem dużo niższym od globalnej średniej – wynika z badania przeprowadzonego przez PFR TFI.

Ochrona środowiska

Koniec „malowania trawy na zielono”. W komunikacji firm nie będzie miejsca na greenwashing [DEPESZA]

„Malowanie trawy na zielono” – to stare określenie dobrze pasuje do zjawiska greenwashingu, czyli takiej komunikacji marketingowej przedsiębiorstwa, która bazuje na nieprawdziwych lub zmanipulowanych deklaracjach związanych ze zgodnością prowadzonej działalności z zasadami ochrony środowiska. To nieuczciwe wobec klientów i partnerów biznesowych, a niedługo także niezgodne z prawem – podkreślili eksperci podczas panelu „Greenwashing”, jaki odbył się podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.