NOWE OBIEKTYWY PANASONIC ZAPEWNIAJĄ JESZCZE LEPSZE DOŚWIADCZENIA WIZUALNE
Panasonic wprowadził do swojej oferty dwa nowe obiektywy ultrakrótkoogniskowe (UST) z zerowym przesunięciem do projektorów laserowych LCD. Dzięki nim przedstawiciele branży rozrywki opartej na lokalizacji będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć publiczność do miejsca akcji. Obiektywy te pozwalają wykorzystać każdy centymetr obszaru wyświetlania, prezentując obrazy od podłogi aż po sufit, bez żadnych cieni. Sprawdzą się nawet w najbardziej ograniczonych przestrzeniach muzealnych, podczas wystaw i wydarzeń na żywo. Obiektyw UST ET-EMU100 dedykowany dla projektorów z serii PT-MZ16K będzie dostępny w sierpniu 2021 roku, natomiast obiektyw UST ET-ELU20 – dla projektorów PT-MZ880 – pojawi się na rynku we wrześniu 2021 roku.
Bez względu na warunki przestrzenne obiektywy te w połączeniu z projektorami firmy Panasonic sprawią, że widzowie poczują się zanurzeni w treści wizualne. Wszystko to dzięki szerokoekranowej projekcji w technologii edge blending, która umożliwia zapełnienie całego obszaru wyświetlania, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager Panasonic Business. Połączenie innowacyjnego wzornictwa i elastyczności instalacji oferuje całkiem nowy wachlarz kreatywnych opcji wizualnych, dodaje Kulessa.
Elastyczność instalacji i zerowe przesunięcie ekranu
Współczynnik rzutu obiektywu wynoszący 0,330-0,354:1 (WUXGA) pozwala generować obraz o przekątnej 200 cali z odległości około 1.42 m. Aby zapewnić jeszcze bardziej imponujące wrażenia wizualne, wyeliminowana została rozpraszająca uwagę przerwa między górną częścią obrazu a sufitem. Projektor można zamontować bezpośrednio na suficie, nie ryzykując, że wystający obiektyw przysłoni ekran. W przypadku projekcji tylnej projektor można umieścić na środku ekranu, aby zagwarantować równomierną jasność od punktu centralnego do rogów i krawędzi.
Elastyczna regulacja usprawniająca przepływ pracy
Po umieszczeniu projektora w odpowiednim miejscu można go łatwo skonfigurować dzięki elastycznym opcjom regulacji. Technik może dowolnie dopasowywać obraz z pomocą zoomu 1.07x i szerokiego zakresu regulacji obiektywu:
- ET-EMU100 – w pionie +50%, -20%, w poziomie +20%, -20%;
- ET-ELU20 – w pionie +50%, -50%, w poziomie +24%, -24%.
Precyzyjnie wykonane elementy szklane obiektywu zapewniają ochronę przed zarysowaniem i większą odporność na wysokie temperatury. Obiektyw ET-EMU100 jest również wyposażony w czujnik temperatury, który wspomaga działanie funkcji aktywnej optymalizacji ostrości projektora (Active Focus Optimizer, AFO). Rozwiązanie to analizuje informacje o temperaturze i automatycznie dostosowuje ostrość, aby stale zapewniać niezmiennie najwyższą jakość obrazu.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business:
https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz880
https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz16kl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.