NOWE OBIEKTYWY PANASONIC ZAPEWNIAJĄ JESZCZE LEPSZE DOŚWIADCZENIA WIZUALNE
Panasonic wprowadził do swojej oferty dwa nowe obiektywy ultrakrótkoogniskowe (UST) z zerowym przesunięciem do projektorów laserowych LCD. Dzięki nim przedstawiciele branży rozrywki opartej na lokalizacji będą mogli jeszcze bardziej zbliżyć publiczność do miejsca akcji. Obiektywy te pozwalają wykorzystać każdy centymetr obszaru wyświetlania, prezentując obrazy od podłogi aż po sufit, bez żadnych cieni. Sprawdzą się nawet w najbardziej ograniczonych przestrzeniach muzealnych, podczas wystaw i wydarzeń na żywo. Obiektyw UST ET-EMU100 dedykowany dla projektorów z serii PT-MZ16K będzie dostępny w sierpniu 2021 roku, natomiast obiektyw UST ET-ELU20 – dla projektorów PT-MZ880 – pojawi się na rynku we wrześniu 2021 roku.
Bez względu na warunki przestrzenne obiektywy te w połączeniu z projektorami firmy Panasonic sprawią, że widzowie poczują się zanurzeni w treści wizualne. Wszystko to dzięki szerokoekranowej projekcji w technologii edge blending, która umożliwia zapełnienie całego obszaru wyświetlania, mówi Hartmut Kulessa, European Marketing Manager Panasonic Business. Połączenie innowacyjnego wzornictwa i elastyczności instalacji oferuje całkiem nowy wachlarz kreatywnych opcji wizualnych, dodaje Kulessa.
Elastyczność instalacji i zerowe przesunięcie ekranu
Współczynnik rzutu obiektywu wynoszący 0,330-0,354:1 (WUXGA) pozwala generować obraz o przekątnej 200 cali z odległości około 1.42 m. Aby zapewnić jeszcze bardziej imponujące wrażenia wizualne, wyeliminowana została rozpraszająca uwagę przerwa między górną częścią obrazu a sufitem. Projektor można zamontować bezpośrednio na suficie, nie ryzykując, że wystający obiektyw przysłoni ekran. W przypadku projekcji tylnej projektor można umieścić na środku ekranu, aby zagwarantować równomierną jasność od punktu centralnego do rogów i krawędzi.
Elastyczna regulacja usprawniająca przepływ pracy
Po umieszczeniu projektora w odpowiednim miejscu można go łatwo skonfigurować dzięki elastycznym opcjom regulacji. Technik może dowolnie dopasowywać obraz z pomocą zoomu 1.07x i szerokiego zakresu regulacji obiektywu:
- ET-EMU100 – w pionie +50%, -20%, w poziomie +20%, -20%;
- ET-ELU20 – w pionie +50%, -50%, w poziomie +24%, -24%.
Precyzyjnie wykonane elementy szklane obiektywu zapewniają ochronę przed zarysowaniem i większą odporność na wysokie temperatury. Obiektyw ET-EMU100 jest również wyposażony w czujnik temperatury, który wspomaga działanie funkcji aktywnej optymalizacji ostrości projektora (Active Focus Optimizer, AFO). Rozwiązanie to analizuje informacje o temperaturze i automatycznie dostosowuje ostrość, aby stale zapewniać niezmiennie najwyższą jakość obrazu.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business:
https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz880
https://business.panasonic.co.uk/visual-system/pt-mz16kl

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.