Komunikaty PR

NOWE ROZWIĄZANIA W POJAZDACH OD TOUGHBOOK 40 TACTICAL DLA SEKTORA OBRONY

2024-06-19  |  12:00
Biuro prasowe

Ekonomiczny i konfigurowalny TOUGHBOOK 40 TACTICAL oferuje wyjątkową łączność w pojazdach kołowych i gąsienicowych dla wojska.

Dział Panasonic Mobile Solutions Business Division ogłosił na targach Eurosatory w Paryżu wprowadzenie TOUGHBOOK 40 TACTICAL, rewolucjonizującego łączność w pojazdach wojskowych, zarówno kołowych, jak i gąsienicowych, z sieciami dowodzenia i kontroli. Oparty na nowej wersji TOUGHBOOK 40mk2, T40 TACTICAL jest najnowszym rozwiązaniem, które powstało w wyniku długoletniej współpracy między firmami Panasonic i roda computer GmbH.

 

Gwarantowana niezawodność i łączność klasy wojskowej

TOUGHBOOK 40 TACTICAL oferuje specjalistyczny moduł przemysłowy od roda computer, wyposażony w trzy okrągłe złącza klasy wojskowej. Użytkownicy mogą wybierać spośród wielu interfejsów i protokołów, takich jak CAN Bus, MIL-DP, MIL-VGA, DIGI-LAN i MIL-DVI, oraz popularnego złącza MIL-DTL 38999, preferowanego przez siły zbrojne na całym świecie.

Wbudowany protokół kontroli portów (PCP) zapewnia ulepszone i niezawodne połączenie danych między TOUGHBOOK 40 TACTICAL a sieciami i urządzeniami wojskowymi. W porównaniu z urządzeniami komercyjnymi wykorzystującymi porty USB, połączenia klasy wojskowej zapewniają mniejszą awaryjność komponentów, zwłaszcza w trudnych warunkach. TOUGHBOOK 40 TACTICAL współpracuje bezproblemowo z wszystkimi popularnymi producentami złączy wojskowych, umożliwiając lokalne pozyskiwanie złączy i zgodność z zatwierdzonym protokołem zaopatrzeniowym danego kraju i platformy pojazdu.

 

Projekt przyszłościowy dla obrony

TOUGHBOOK 40 TACTICAL zachowuje tę samą formę, dopasowanie i funkcjonalność jak poprzednie – i przyszłe – iteracje TOUGHBOOK 40, z pełną kompatybilnością istniejących peryferii z T40 TACTICAL. Dzięki temu sektor obrony może z pełnym zaufaniem wdrażać interfejsy w pojazdach i płyty montażowe wokół T40 TACTICAL.

W porównaniu z rozwiązaniem zbudowanym na zamówienie, sektor obrony może skorzystać z szybszej dostępności i konfiguracji urządzeń, niższych kosztów zakupu oraz łatwości serwisowania z TOUGHBOOK 40 TACTICAL. Aktualizacje i cykle przewidywanej konserwacji można planować przed wdrożeniem i dostosować do harmonogramu serwisowego pojazdu na przestrzeni jego ponad 10-letniego okresu eksploatacji, co pomaga maksymalizować czas pracy urządzenia i minimalizować przestoje pojazdu.

 

Wiodąca na rynku wydajność i wytrzymałość

TOUGHBOOK 40 TACTICAL wyposażony jest w możliwości przetwarzania AI na brzegu sieci dzięki procesorowi Intel® Core™ Ultra 5 CPU, który znajduje się również w TOUGHBOOK 40mk2, co znacznie zwiększa efektywność i dokładność użytkowników. Ponadto, posiada kartę graficzną Intel® Arc™ GPU*, zapewniającą doskonałą wydajność grafiki.

Urządzenie posiada certyfikat IP66 oraz spełnia normy wibracyjne 810H MIL-SPEC, co gwarantuje, że połączenia wytrzymają znaczące wibracje w pojeździe, niezależnie od terenu. Dzięki całorocznemu rozmieszczeniu wojsk na całym świecie, T40 TACTICAL może pracować w temperaturach od -29°C do +63°C. Jego modułowa konstrukcja jest wzbogacona o cztery dodatkowe obszary rozszerzeń, zapewniając maksymalną elastyczność.

Sektor obronny chce łączyć wysoką wydajność z efektywnością kosztową i niezawodnością przy wyborze wytrzymałych rozwiązań komputerowych do różnych zastosowań. Nasz gotowy do rynku TOUGHBOOK 40 TACTICAL pozwala siłom obronnym NATO i Europy zawsze mieć dostęp do najlepszych sprzętów i oprogramowania do intensywnego użytku wojskowego, a także stanowi technologiczne podłoże dla przyszłych projektów pojazdów, mówi Luca Legnani, European Vertical Marketing Manager w Panasonic TOUGHBOOK.

TOUGHBOOK 40 TACTICAL zostanie wprowadzony na rynek w drugim kwartale 2024 roku podczas EUROSATORY 2024. 

Więcej informacji na temat TOUGHBOOK 40 TACTICAL można znaleźć na stronie: https://info.business.panasonic.eu/defence-solutions-eurosatory.html

 

*Gdy zainstalowane są 2 moduły RAM.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
PANASONIC CONNECT WCHODZI W STRATEGICZNE PARTNERSTWO KAPITAŁOWE Z ORIX CORPORATI Biuro prasowe
2024-07-31 | 16:05

PANASONIC CONNECT WCHODZI W STRATEGICZNE PARTNERSTWO KAPITAŁOWE Z ORIX CORPORATI

Firmy te wspólnie powołają spółkę, która będzie obsługiwać biznes projektorowy Panasonic na całym świeci Panasonic Connect Co., Ltd. ogłosił dzisiaj, że
Biznesowe zadania sprzedażowe pod kontrolą? Poznaj system SFA
2024-07-09 | 11:00

Biznesowe zadania sprzedażowe pod kontrolą? Poznaj system SFA

Automatyzacja działań handlowych jest dziś jednym z najważniejszych czynników w przedsiębiorstwie. Dzięki temu można poprawić efektywność działu sprzedaży i skrócić
BRAK ZDJĘCIA
2024-05-16 | 01:00

Cyberwojna trwa w najbardziej zapalnych regionach świata – najnowszy raport ESET

To, że cyberataki stanowią istotną część trwającej w Ukrainie wojny, jest już dla wszystkich oczywiste. Jak pokazuje najnowszy raport ESET, cyberwojna nie stanowi ewenementu, a raczej stały element współczesnych działań

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

W przyszłym roku spodziewana jest fala inwestycji ze środków UE. Prawo zamówień publicznych wymaga pewnych korekt

W 2025 roku spodziewany jest w Polsce początek boomu inwestycyjnego, związanego głównie z większym niż dotychczas napływem funduszy z KPO i regularnych środków unijnych. Skorzysta na tym przede wszystkim budownictwo, ale pewne obawy budzi przewidywana kumulacja inwestycji, również w kontekście systemu zamówień publicznych. – O ile może prawo zamówień publicznych wymagać pewnych punktowych korekt, o tyle chyba nie ma potrzeby jego gruntownego przemeblowania – ocenia Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej RP. Jak wskazuje, niektóre elementy zamówień publicznych wymagają raczej wypracowania praktycznych rozwiązań niż zmian legislacyjnych.

Prawo

Polska prezydencja w Radzie UE będzie szansą na kształtowanie polityki gospodarczej Unii. Przedsiębiorcy mają swoje oczekiwania

Poprawa otoczenia prawnego, uproszczenie regulacji, likwidacja protekcjonizmu w poszczególnych krajach członkowskich wobec innych rynków UE, ale też budowanie otoczenia sprzyjającego rozwojowi innowacji i nowoczesnego rynku technologicznego – to główne postulaty Federacji Przedsiębiorców Polskich wobec nadchodzącej polskiej prezydencji w Radzie UE. Wszystkie te elementy mają wzmocnić konkurencyjność unijnych firm i przemysłu na arenie międzynarodowej, gdzie dziś przegrywają wyścig z USA i Azją.

DlaWas.info

Transport

Sejm pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych pasażera. Linie lotnicze liczą na uniknięcie miliardowych kar

Parlament pracuje nad nowelizacją ustawy o przetwarzaniu danych dotyczących przelotu pasażera. Wymaga tego orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE, który orzekł, że niektóre wprowadzone dyrektywą i wdrożone w krajach członkowskich regulacje są zbyt restrykcyjne. Chodzi m.in. o obowiązek przekazywania danych pasażerów na wszystkich lotach wewnątrz UE. Poprawy w polskiej ustawie wymaga także mechanizm nakładania kar na przewoźników za niewywiązanie się z obowiązków. Na razie nad liniami lotniczymi wisi widmo 4 mld zł kar, ale projekt ustawy zawiera propozycję abolicji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.