Komunikaty PR

Nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform

2021-02-04  |  11:37
Biuro prasowe

Veeam® Software, lider w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i dostawca rozwiązań Cloud Data Management™, poinformował o rozszerzeniu wsparcia dla chmur publicznych poprzez nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform. Veeam obsługuje od teraz chmury publiczne wszystkich trzech największych dostawców. Środowiska informatyczne większości przedsiębiorstw to systemy hybrydowe lub wielochmurowe. 72% firm, które korzystają z chmur publicznych, używa rozwiązań więcej niż jednego dostawcy[i], a Google Cloud jest jednym z pięciu największych dostawców chmur publicznych na świecie[ii]. W ramach swojej nowej oferty Veeam udostępnił platformę, która chroni i zabezpiecza wszystkie aplikacje i dane w chmurach oraz środowiskach wirtualnych i fizycznych, a także zarządza tymi aplikacjami i danymi. Umożliwia to przedsiębiorstwom szybsze wdrażanie chmur hybrydowych.

 

„Veeam zdaje sobie sprawę, że rozwiązania chmurowe mają strategiczne znaczenie dla naszych klientów, których liczba przekracza już 400 000 na całym świecie. Chcemy zapewnić im szeroki wybór platform wraz ze wsparciem” ― powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Udostępniając powszechnie rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform, zwiększamy wsparcie dla chmur publicznych. Rozszerzyliśmy też współpracę z firmą Google Cloud, co pozwala nam wspólnie pozyskiwać i angażować klientów za pośrednictwem sklepu Google Cloud Marketplace. Ponadto, dzięki niedawnemu przejęciu przez Veeam spółki Kasten, w sklepie tym klienci mogą nabyć oferowaną przez tę spółkę platformę zarządzania danymi K10, zbudowaną z myślą o technologii Kubernetes”.

 

Veeam pomaga klientom w wypełnianiu obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i ochrony danych. Za pośrednictwem platformy Google Cloud udostępniane są narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Wykorzystuje się przy tym technologie dostępne na tej platformie, a które często są w pełni zautomatyzowane. W ten sposób rozwiązanie Veeam ułatwia ochronę i zabezpieczenie aplikacji i danych oraz ich szybkie odzyskiwanie w przypadku utraty.

 

Nowe funkcje Veeam Backup for Google Cloud Platform:

 

  • Rozwiązanie Google Cloud-Native.  Za pomocą prostego, efektywnego interfejsu użytkownika dostępnego w sklepie Google Cloud Marketplace możliwe jest zapewnienie ochrony danych w ciągu zaledwie kilku minut. Oparta na regułach funkcja automatyzacji obrazów stanu platformy Google Cloud pozwala na szybkie i częste odzyskiwanie danych. Opcje szybkiego odtwarzania danych, zarówno pełnego, jak i na poziomie plików, są niezwykle przydatne w przypadku utraty danych w chmurze.
  • Optymalizacja kosztów. Pierwsza w branży funkcja kalkulacji kosztów umożliwia dostosowanie docelowego poziomu usług do budżetu w sposób, który pozwala uniknąć zbędnych wydatków związanych z chmurą. Kopie zapasowe danych są tworzone w obiektowej pamięci masowej platformy Google Cloud, co ułatwia ekonomiczne i długotrwałe przechowywanie danych oraz pomaga w zachowaniu zgodności z obowiązującymi przepisami.
  • Bezpieczeństwo. Kopie zapasowe danych są odseparowane od środowiska produkcyjnego (cross-project/cross-region). Pomaga to w skutecznej walce z różnymi zagrożeniami, w tym atakami typu ransomware oraz zagrożeniami wewnętrznymi.
  • Gotowość do pracy w chmurze hybrydowej. Przenoszalny format danych oraz integracja z zewnętrznymi repozytoriami Veeam Backup & Replication™ umożliwiają łatwe odzyskiwanie danych poza platformą Google Cloud. Elastyczny system Veeam Universal Licensing (VUL) upraszcza zarządzanie licencjami i włącza mobilność w chmurze.

 

Nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform jest już dostępne w Google Cloud Marketplace w edycjach FREE (kopie zapasowe maksymalnie 10 systemów na platformie Google Cloud z nieograniczoną liczbą opcji odtwarzania i podstawowym wsparciem) i BYOL (licencja VUL z elastycznym rozwiązaniem Cloud Data Management i wsparciem dla systemu produkcyjnego 24/7).

 


[i]451 Research, part of S&P Global Market Intelligence - COVID-19 Update: 2020 Trends in Managed Services & Hosting,

[ii] IDC Semi Annual Public Cloud Services Tracker, H1 2020

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Samorządowe budżety będą niezależne od rządowych zmian w podatkach. Nowe przepisy mają zacząć obowiązywać od 2025 roku

Obniżenie podatków, zwłaszcza PIT-u, zubożyło w ostatnich latach budżety polskich samorządów, szczególnie dużych miast. Nowy rząd po konsultacjach z jednostkami samorządu terytorialnego przedstawił w połowie lipca projekt nowej ustawy, zgodnie z którą dochody miast, gmin, powiatów i województw miałyby się opierać na udziale w dochodzie osób mieszkających i pracujących na danym obszarze, a nie w samych podatkach od osób fizycznych i prawnych. W ten sposób zmiany w opodatkowaniu nie będą się przekładać na wysokość wpływów do lokalnych budżetów i ułatwią planowanie inwestycji.

Finanse

Investors TFI: Hossa na giełdach nie skończy się przed 2026 rokiem. Wszystko będzie zależeć od trendu na Wall Street

Polska gospodarka w tym roku urośnie o 3–4 proc. po minimalnym wzroście w 2023 roku. To powinno się przełożyć na dobre wyniki polskich spółek, czyli również ich pozytywne notowania na giełdzie. Trend może zmienić jedynie wolta na Wall Street. Na nią jednak na razie się nie zanosi. Jednak za mniej więcej półtora roku amerykańscy przedsiębiorcy zaczną odczuwać skutki wysokich stóp procentowych, nawet jeśli Fed do tego czasu zdecyduje się na ich obniżki. Wtedy nastroje inwestorów mogą się odwrócić.

Konsument

Nie tylko Zielony, ale też Niebieski Ład. UE intensyfikuje wysiłki na rzecz ochrony zasobów wodnych

Europejski Komitet Regionów wezwał niedawno tworzącą się nową Komisję Europejską do prac nad Europejska Strategią Wodną i powołania komisarza odpowiedzialnego za zasoby wodne w UE. Impulsem do planowania zmian w tym obszarze ma być Blue Deal, czyli Niebieski Ład – inicjatywa stworzona w ubiegłym roku na wzór Zielonego Ładu. Przyspieszenie działań na rzecz ochrony zasobów wodnych to zdaniem ekspertów konieczność w obliczu coraz częstszych i poważniejszych susz, powodzi i problemów z dostępem do wody pitnej. Niebieski Ład ma być istotnym elementem dostosowywania się do zmian klimatu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.