Komunikaty PR

Nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform

2021-02-04  |  11:37
Biuro prasowe

Veeam® Software, lider w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i dostawca rozwiązań Cloud Data Management™, poinformował o rozszerzeniu wsparcia dla chmur publicznych poprzez nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform. Veeam obsługuje od teraz chmury publiczne wszystkich trzech największych dostawców. Środowiska informatyczne większości przedsiębiorstw to systemy hybrydowe lub wielochmurowe. 72% firm, które korzystają z chmur publicznych, używa rozwiązań więcej niż jednego dostawcy[i], a Google Cloud jest jednym z pięciu największych dostawców chmur publicznych na świecie[ii]. W ramach swojej nowej oferty Veeam udostępnił platformę, która chroni i zabezpiecza wszystkie aplikacje i dane w chmurach oraz środowiskach wirtualnych i fizycznych, a także zarządza tymi aplikacjami i danymi. Umożliwia to przedsiębiorstwom szybsze wdrażanie chmur hybrydowych.

 

„Veeam zdaje sobie sprawę, że rozwiązania chmurowe mają strategiczne znaczenie dla naszych klientów, których liczba przekracza już 400 000 na całym świecie. Chcemy zapewnić im szeroki wybór platform wraz ze wsparciem” ― powiedział Danny Allan, dyrektor ds. technologii i wiceprezes ds. strategii produktowej w firmie Veeam. „Udostępniając powszechnie rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform, zwiększamy wsparcie dla chmur publicznych. Rozszerzyliśmy też współpracę z firmą Google Cloud, co pozwala nam wspólnie pozyskiwać i angażować klientów za pośrednictwem sklepu Google Cloud Marketplace. Ponadto, dzięki niedawnemu przejęciu przez Veeam spółki Kasten, w sklepie tym klienci mogą nabyć oferowaną przez tę spółkę platformę zarządzania danymi K10, zbudowaną z myślą o technologii Kubernetes”.

 

Veeam pomaga klientom w wypełnianiu obowiązków dotyczących bezpieczeństwa i ochrony danych. Za pośrednictwem platformy Google Cloud udostępniane są narzędzia do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych. Wykorzystuje się przy tym technologie dostępne na tej platformie, a które często są w pełni zautomatyzowane. W ten sposób rozwiązanie Veeam ułatwia ochronę i zabezpieczenie aplikacji i danych oraz ich szybkie odzyskiwanie w przypadku utraty.

 

Nowe funkcje Veeam Backup for Google Cloud Platform:

 

  • Rozwiązanie Google Cloud-Native.  Za pomocą prostego, efektywnego interfejsu użytkownika dostępnego w sklepie Google Cloud Marketplace możliwe jest zapewnienie ochrony danych w ciągu zaledwie kilku minut. Oparta na regułach funkcja automatyzacji obrazów stanu platformy Google Cloud pozwala na szybkie i częste odzyskiwanie danych. Opcje szybkiego odtwarzania danych, zarówno pełnego, jak i na poziomie plików, są niezwykle przydatne w przypadku utraty danych w chmurze.
  • Optymalizacja kosztów. Pierwsza w branży funkcja kalkulacji kosztów umożliwia dostosowanie docelowego poziomu usług do budżetu w sposób, który pozwala uniknąć zbędnych wydatków związanych z chmurą. Kopie zapasowe danych są tworzone w obiektowej pamięci masowej platformy Google Cloud, co ułatwia ekonomiczne i długotrwałe przechowywanie danych oraz pomaga w zachowaniu zgodności z obowiązującymi przepisami.
  • Bezpieczeństwo. Kopie zapasowe danych są odseparowane od środowiska produkcyjnego (cross-project/cross-region). Pomaga to w skutecznej walce z różnymi zagrożeniami, w tym atakami typu ransomware oraz zagrożeniami wewnętrznymi.
  • Gotowość do pracy w chmurze hybrydowej. Przenoszalny format danych oraz integracja z zewnętrznymi repozytoriami Veeam Backup & Replication™ umożliwiają łatwe odzyskiwanie danych poza platformą Google Cloud. Elastyczny system Veeam Universal Licensing (VUL) upraszcza zarządzanie licencjami i włącza mobilność w chmurze.

 

Nowe rozwiązanie Veeam Backup for Google Cloud Platform jest już dostępne w Google Cloud Marketplace w edycjach FREE (kopie zapasowe maksymalnie 10 systemów na platformie Google Cloud z nieograniczoną liczbą opcji odtwarzania i podstawowym wsparciem) i BYOL (licencja VUL z elastycznym rozwiązaniem Cloud Data Management i wsparciem dla systemu produkcyjnego 24/7).

 


[i]451 Research, part of S&P Global Market Intelligence - COVID-19 Update: 2020 Trends in Managed Services & Hosting,

[ii] IDC Semi Annual Public Cloud Services Tracker, H1 2020

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Ochrona środowiska

Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce

Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.

Konsument

Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników

Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.