Komunikaty PR

Nowi asystenci AI od walut i krypto

2023-08-10  |  09:30

To światowy przełom z polskim paszportem. Honey Payment, spółka rozwijająca multiaplikację finansową DotBee, wprowadziła do niej jeszcze więcej nowości. To asystenci AI, pomagający zrozumieć skomplikowany świat inwestycji i kryptowalut. Firma tym samym rozszerza już istniejącą ofertę sztucznej inteligencji w zakresie doradztwa finansowego, księgowego i prawnego.

Autorska multiaplikacja finansowa DotBee stworzona przez Honey Payment zyskuje coraz większą popularność. Obecnie korzysta z niej ponad pół miliona osób, a twórcy coraz bardziej rozszerzają wachlarz jej możliwości. Aplikacja pozwala w jednym miejscu zarządzać swoimi finansami – płatnościami, fakturami, ubezpieczeniami, kosztami związanymi z biletami czy opłatami transportowymi, cashbackiem. Od teraz użytkownicy DotBee mają do dyspozycji kolejną, przydatną funkcję.

Mowa o asystentach AI z dwóch nowych dziedzin – trader i krypto. W ocenie autorów aplikacji to przełomowe w branży wdrożenie, bo skomplikowany świat finansów nigdy nie był tak uproszczony i zdemokratyzowany dla przeciętnego użytkownika.

- Bariera wejścia i co ważniejsze, zrozumienia mechanizmów rządzących tym światem nigdy nie była mniejsza - mówi Grzegorz Szulik, prezes Honey Payment.

- Przykładowo forexowe rekiny korzystają z masy rozsianych po różnych miejscach skomplikowanych wskaźników. Trzeba je rozumieć i gromadzić w odpowiednich parametrach. Asystent DotBee grupuje je w ciągu sekund, w przejrzystym interfejsie, kompleksowo tłumacząc, co od czego zależy. Nawet obeznany inwestor, chcący przenalizować parę EUR/USD dla interwałów dziennego i 30-minutowego, musiałby poświęcić na to sporo czasu. Asystent DotBee – w takim porównaniu – działa z prędkością światła i bije na głowę każdą białkową inteligencję - mówi Grzegorz Szulik.

Podobnie mają się sprawy z rynkiem krypto. Można uzupełnić powyższą komendę pary EUR/USD o analizę bitcoina, lub poprosić asystenta o analizę innych parametrów, np. bitcoina do ethereum w danym interwale. Aplikacja DotBee podpowiada użytkownikom, jakich promptów używać, by otrzymać potrzebne informacje. To rynki zmienne, zależne od wielu czynników, dlatego asystent może również sporządzić kalendarium wydarzeń na najbliższy np. tydzień, które mogą wpłynąć na dany kurs, a co za tym idzie – decyzję danego inwestora.

- Trzeba jednak pamiętać o jednym, a jeśli zapomnimy, asystent nam to przypomni. Że jest właśnie asystentem, a nie maklerem czy doradcą inwestycyjnym. Podpowie, uprości i zgromadzi wymagane dane w jednym miejscu w ciągu sekund, ostatecznie jednak decyzja należy do inwestora i to on bierze za nią odpowiedzialność - mówi Grzegorz Szulik.

- Asystent DotBee, to może i sztuczna, ale jednak inteligencja i nie da się wpuścić w maliny. Zapytany po prostu, w co włożyć 50 tys. zł, by nie stracić, nie udzieli rekomendacji. Natomiast istotnie inwestor, nawet początkujący, nigdy nie miał w rękach potężniejszej broni - dodaje prezes Honey Payment.

Asystenci AI z dziedzin trader oraz krypto to najmłodsze dzieci z ciągle powiększającej się rodziny – w czerwcu spółka udostępniła użytkownikom równie przydatnych asystentów AI z dziedzin finansów, księgowości oraz prawa. Aplikacja działa w 45 językach, a więc potencjalnie może z niej korzystać 5,8 mld ludzi na świecie.

Honey Payment wspólnie z Maximus S.A zrealizowały umowę inwestycyjną, której celem jest połączenie i debiut Honey Payment na NewConnect. Dotychczasowi udziałowcy Honey Payment zawarli umowy objęcia nowych akcji w Maximus, w zamian za 100 proc. udziałów w Honey Payment. Trwa ostatni etap procedury, czyli rejestracja w KRS.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.