Komunikaty PR

Open source w każdej chmurze? Tak, jak najbardziej!

2023-01-31  |  12:04
Biuro prasowe

Przedsiębiorstwa we wszystkich sektorach coraz częściej dostrzegają wartość chmury hybrydowej, jako drogi do ich cyfrowej transformacji i zwiększenia konkurencyjności. W związku z tym mamy do czynienia z coraz większymi inwestycjami i przeznaczaniem coraz większej liczby zasobów prowadzącymi do elastycznego i skalowalnego zastosowania chmury hybrydowej w całej infrastrukturze. Aby to zrobić, firmy stale poszukują sposobów, które zapewniają łatwość dostępu i szybkość wdrażania oprogramowania i rozwiązań w chmurze. Coraz częściej okazuje się, że to marketplace’y, dostępne u dostawców rozwiązań chmurowych, są idealnym miejscem do znalezienia najlepszych narzędzi. W rzeczywistości, według IDC, do 2024 roku 55 procent organizacji będzie korzystać z rynków chmurowych w celu zakupu potrzebnego im oprogramowania.

Marketplace’y w chmurze dają organizacjom dostęp jednym kliknięciem do setek rozwiązań programowych i usług chmurowych. Łatwo znaleźć tam i skorzystać z narzędzi do migracji, czy narzędzi do rozwoju i modernizacji aplikacji w sposób bardziej efektywny. Jest to jeszcze prostsze, ponieważ wystarczy wykorzystać istniejące umowy z dostawcami chmury i skorzystać z uproszczonych modeli rozliczeniowych na zakup dodatkowych rozwiązań. Dla Red Hat stanowi to istotną szansę.  

Dzięki partnerstwu z czołowymi dostawcami chmury na świecie, takimi jak AWS, Microsoft i Google, Red Hat przoduje w rozwoju chmury hybrydowej poprzez udostępnianie rozwiązań open-source, kompatybilnych z niemal wszystkimi modelami operacyjnymi chmur dla przedsiębiorstw - na rynkach chmurowych i w samych konsolach chmury natywnej.

Przykładowo w pełni zarządzane usługi, takie jak Red Hat OpenShift Service na AWS i Microsoft Azure Red Hat OpenShift, można kupić bezpośrednio przez konsolę dostawcy z dodatkową korzyścią posiadania wsparcia zarówno ze strony Red Hat, jak i partnera chmurowego. Skutkuje to ulepszonym doświadczeniem zakupowym, które przyspiesza dostarczanie, rozwój i wdrażanie aplikacji w chmurze publicznej, przy jednoczesnym korzystaniu z korzyści, jakie oferuje open source, polegających na łączeniu heterogenicznych systemów w jeden ślad chmury hybrydowej. Red Hat i Google Cloud zapewniają w ten sposób narzędzia i technologie potrzebne do tworzenia i zarządzania środowiskami hybrydowymi i wielochmurowymi w sposób bardziej efektywny i skuteczny. Jest to możliwe dzięki elastycznym i bezpiecznym konfiguracjom open source, globalnej infrastrukturze sieciowej oraz zaawansowanej analityce danych.

Oprócz zalet oferowanych przez open source, Red Hat zawsze był zaangażowany w oferowanie modelu biznesowego opartego na subskrypcji tak, aby ułatwić przedsiębiorstwom budowanie środowisk IT dostosowanych do potrzeb ich organizacji. Sposób zakupu i wdrażania oprogramowania stale ewoluuje, dlatego Red Hat dąży do ciągłego doskonalenia swoich praktyk biznesowych i wprowadzania elastycznych metod zakupu i wdrażania swoich rozwiązań w chmurze publicznej poprzez inwestowanie w natywne oferty z dostawcami chmury, a także programy channel enablement i cloud marketplaces.

Bliska współpraca Red Hat z wiodącymi dostawcami chmury przynosi również korzyści w postaci łączenia ich ekosystemów partnerskich. Dostawcy usług, integratorzy systemów i niezależni producenci oprogramowania (ISV) mają następnie możliwość zintegrowania rozwiązań chmurowych Red Hat w ramach własnych inicjatyw transformacji cyfrowej, optymalizując wykorzystanie wszystkich istniejących zasobów i jeszcze bardziej rozszerzając wsparcie dla klientów.

Wśród nowości, zaprezentowanych podczas AnsibleFest, Red Hat ogłosił dostępność Ansible Automation Platform w AWS Marketplace oraz Managed Ansible Automation Platform w Azure Marketplace

Autor: Danilo Maggi, kierownik ds. marketingu, Red Hat Italia

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PowerWalker VI RLP - nowa seria zasilaczy awaryjnych UPS Biuro prasowe
2023-03-24 | 14:00

PowerWalker VI RLP - nowa seria zasilaczy awaryjnych UPS

Marka PowerWalker znana z inwerterów solarnych i urządzeń do zarządzania energią ma w swojej ofercie produkty także dla tych, którzy poszukują wielofunkcyjnego zasilacza
IT i technologie Plot Twist zdradza nowe szczegóły o The Last Case of Benedict Fox
2023-03-24 | 11:00

Plot Twist zdradza nowe szczegóły o The Last Case of Benedict Fox

Kampania promocyjna The Last Case of Benedict Fox wchodzi w coraz dynamiczniejszy etap. Spółka na Future Games Show Spring Showcase udostępniła nowy trailer najbardziej oczekiwanej gry
IT i technologie Polska edycja Commvault Connections on the Road 2023 za nami
2023-03-24 | 01:00

Polska edycja Commvault Connections on the Road 2023 za nami

Eksperci Commvault – globalnego lidera w dziedzinie zarządzania danymi w środowiskach lokalnych, chmurowych i SaaS, partnerzy firmy, użytkownicy jej inteligentnych rozwiązań, a

Więcej ważnych informacji

roche-banner

Jedynka Newserii

Newseria Na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Infrastruktura

Zielone ciepło płynie do Gdańska. Specjalne kotły elektrodowe zasila energia z wiatru i słońca

Kotły elektrodowe w gdańskiej elektrociepłowni przekształcają nadmiar zielonej energii w systemie elektroenergetycznym w ciepło. Dzięki zastosowanej technologii „power to heat” w ostatnich zimowych miesiącach kotłownia przyczyniła się do ograniczenia emisji COo ponad 920 t i zużycia węgla o 440 t. – Tym samym zielone ciepło dla Gdańska stało się faktem, ale potencjał tych kotłów jest dużo większy – mówi Elżbieta Kowalewska, dyrektor Oddziału Wybrzeże PGE Energia Ciepła. Kotłownia o mocy 130 MW została oddana do użytku w grudniu 2021 roku i była pierwszą tego typu inwestycją w Polsce. Pełnię swoich możliwości osiągnie w kolejnych dwóch latach, kiedy udział energii z OZE w krajowym systemie będzie jeszcze większy niż dziś.

Bankowość

KNF pracuje nad projektem ustawy o systemowym rozwiązaniu kwestii umów frankowych. Bankowcy popierają takie rozwiązanie

Już ponad dwa lata temu Komisja Nadzoru Finansowego zaproponowała rozwiązanie problemu umów frankowych poprzez ich przewalutowanie tak, jak gdyby od początku kredyt zaciągnięty był w złotych albo stosownie do wyliczania rat średniego kursu walutowego podawanego przez Narodowy Bank Polski. Obecnie nadzorca pracuje nad projektem ustawy według tych założeń. Zdaniem środowiska bankowego, choć rozwiązanie to wciąż faworyzuje tę grupę kredytobiorców, to można je uznać za sprawiedliwe. Zdjęłoby ono z banków konieczność zawiązywania rezerw na potencjalnie unieważniane w przyszłości umowy frankowe.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.