OUTSOURCING W IT. BEZPIECZEŃSTWO I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU W BIZNESIE
Adventure Media
Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl
Oszczędność kosztów, czasu, skupienie na działalności czy też bezpieczeństwo i prywatność danych to tylko niektóre z korzyści jakie zyskują przedsiębiorcy, firmy oraz instytucje decydując się na outsourcing informatyczny. Profesjonalne wsparcie firmy programistycznej to znak naszych czasów, na który decyduje się coraz więcej podmiotów chcących usprawnić swoje działania.
Outsourcing IT (Informatyczny) to praktyka polegająca na zleceniu różnych zadań, usług lub funkcji związanych z informatyką zewnętrznej firmie. Może to obejmować usługi takie jak rozwijanie oprogramowania, wsparcie techniczne, zarządzanie infrastrukturą, cyberbezpieczeństwo i wiele innych. Firmy często rozważają outsourcing IT z różnych przesłanek, w tym ze względu na oszczędności kosztów, dostęp do specjalistycznej wiedzy, skalowalność oraz możliwość skupienia się na podstawowych działaniach biznesowych.
Bezpieczeństwo i oszczędność
Jednym z głównych powodów, dla których firmy decydują się na outsourcing IT są korzyści finansowe. Tworzenie i utrzymanie wewnętrznego działu IT może być kosztowne ze względu m.in. na wynagrodzenia pracowników. Informatycy to przecież jedni z najwyżej opłacanych specjalistów na rynku. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia, sprzęt, stale aktualizowane oprogramowanie i inne opłaty operacyjne. Outsourcing pozwala na przeniesienie części tych kosztów na dostawcę zewnętrznego. - Outsourcing to przede wszystkim wygoda dla firm. Poprzez zlecenie zewnętrzne niektórych zadań związanych z IT, firmy mogą skupić się bardziej na swojej głównej działalności i strategicznych celach. Outsourcing pozwala uniknąć dystrybucji zasobów na obszary niezwiązane bezpośrednio z główną działalnością firmy. Ponadto pozwala na elastyczną skalowalność. Firmy mogą zwiększać lub zmniejszać ilość zasobów IT w zależności od bieżących potrzeb, co jest szczególnie korzystne w przypadku projektów o zmiennym zapotrzebowaniu - tłumaczy Tomasz Urban, właściciel firmy T2T System z Nędzy.
Dostawcy zewnętrzni często mają odpowiednie technologie i doświadczenie, co pozwala na szybsze wdrożenie projektów. - Jako firma programistyczna posiadamy doświadczenie w zarządzaniu ryzykiem związanym z technologią, bezpieczeństwem i innymi aspektami IT, dlatego też nasze działania skutecznie usprawnią ten obszar. Ponadto posiadamy sprawdzone procesy oraz procedury, które przyczyniają się do większej efektywności operacji IT. - dodaje właściciel T2T System.
Warto pamiętać, że outsourcing w IT ma także swoje wyzwania i wymaga odpowiedniego zarządzania. - Posiadamy wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kompetencje do prowadzenia outsourcingu IT. Wiemy też jak ważne dla firm jest ciągłe usprawnianie działalności, a wsparcie w obszarze infrastruktury IT, to nie tylko szeroko rozumiane oszczędności, ale także możliwość skupienia się na pracy i rozwoju firmy - zaznacza T. Urban.
W ramach outsourcingu klienci otrzymują szereg usług z obszaru IT – Firmy mogą korzystać ze stałego i pewnego wsparcia informatycznego oraz pomocy specjalistów IT. Po naszej stronie jest zarządzanie komputerami, siecią, telefonami oraz urządzeniami biurowymi. Ponadto gwarantujemy usługi programistyczne, bezpieczeństwo danych a także niezbędne szkolenia dla pracowników. Wdrażamy oprogramowania, projektujemy i budujemy sieci komputerowe oraz zabezpieczamy całą infrastrukturę IT. Usług jest wiele ale jeszcze więcej korzyści dla firm – dodaje Tomasz Urban z T2T System.
Powierzenie obsługi informatycznej jednej firmie jest praktyczniejsze, bardziej kompleksowe niż korzystanie z doraźnej pomocy różnych zewnętrznych informatyków. Firma outsourcingowa zna historię współpracy, ma szersze spojrzenie i dzięki temu potrafi działać z wyprzedzeniem, prewencyjnie, co pozwoli uniknąć problemów.
* * *
T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.
***
Tekst: Adventure Media
Zdjęcie: Adventure Media
Kontakt dla mediów:
www.t2t-system.com
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel: 604 231 738
Magdalena Matusik
magdalena.matusik@adventure.media.pl
tel. Kom. 690 449 064
Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.