PANASONIC CONNECT ZAPOWIEDZIAŁ NA TARGACH NAB24 ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI WIDEO
Nowy komputer mainframe KAIROS, ulepszony kompaktowy mikser do produkcji na żywo i funkcjonalność oprogramowania w celu poprawy wydajności i jakości.
Panasonic Connect Europe zaprezentował szereg nowych produktów i usprawnień, które mają na celu zwiększenie efektywności i jakości produkcji wideo. Można je było zobaczyć podczas targów National Associations of Broadcasters (NAB) Show 2024 w Las Vegas, które odbyły się w dniach od 14 do 17 kwietnia. Wśród przedstawianych produktów znalazł się najnowszy główny moduł KAIROS, kompaktowy przełącznik na żywo oraz ulepszona funkcjonalność oprogramowania.
Nowy główny moduł KAIROS wraz z nową funkcjonalnością
Panasonic wprowadza nowy główny moduł KAIROS Core 200 AT-KC200L1 oraz najnowszą aktualizację oprogramowania (wersja 1.7), która zawiera funkcję inteligentnego routingu. Model AT-KC200L1, który domyślnie obsługuje wejścia i wyjścia SDI, wraz z tą innowacyjną funkcją, gwarantuje poprawę jakości wideo oraz wydajności podczas korzystania z systemu KAIROS w transmisjach, wydarzeniach sportowych oraz w sektorach korporacyjnym i edukacyjnym.
Główny moduł AT-KC200L1 wyposażony jest w podobną funkcjonalność jak druga generacja KAIROS Core 200 (AT-KC200), zapowiedziana w czerwcu 2023 roku. Standardowo obsługuje 24 wejścia / 12 wyjść (FHD), jednak zapewnia bardziej elastyczną produkcję wideo dla klientów korzystających z systemów realizacji multimedialnej opartych na SDI.
Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.7 jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami głównymi KAIROS (AT-KC2000/2000S1, AT-KC200/200L1 i AT-KC1000/KC100) i wprowadza nową funkcję o nazwie Smart Routing. Automatycznie importuje wideo z przełącznika sieciowego do KAIROS, umożliwiając wirtualną obsługę większej liczby źródeł wejściowych. Dzięki temu eliminuje się ograniczenia przepustowości wideo podczas korzystania z dużej liczby wejść w systemie KAIROS.
Ulepszenia miksera na żywo
Panasonic ogłosił ulepszenia dla kompaktowego przełącznika na żywo AV-HSW10, które mają poprawić efektywność i jakość produkcji wideo podczas webinarów i innych wydarzeń na żywo. Planowana premiera jest przewidziana na maj 2024 roku. Nowy AV-HSW10 łączy w sobie stabilność profesjonalnych mikserów telewizyjnych i skalowalność rozwiązań programowych. Aktualizacje obejmują oprogramowanie sprzętowe w wersji 2.00, które ułatwia konfigurację, oraz bezpłatny panel sterowania AV-SF10, który umożliwia wydajną obsługę jednoosobową i zdalną.
Modyfikacje wprowadzą dodatkowe usprawnienia do płynnych środowisk produkcji wideo, szczególnie w połączeniu z kamerami PTZ firmy Panasonic, obejmujące wsparcie dla różnych standardów transmisji IP. Integracja z RP Link i kontrola tally za pośrednictwem połączeń IP ułatwią wysokiej jakości komunikację online.
Po wprowadzeniu zaawansowanego modelu AV-UHS500, zaktualizowany AV-HSW10 również będzie generować paski kolorów, co przyspieszy konfigurację podczas wydarzeń na żywo, zwłaszcza tych wykorzystujących ściany LED i duże ekrany. Paski kolorów dostępne w trybie ruchomym i statycznym umożliwią sprawdzenie diod LED oraz na ekranach, eliminując potrzebę zewnętrznego generatora sygnału testowego. Nowy programowy panel sterowania umożliwi wygodne sterowanie funkcjami miksera z komputera PC lub tabletu.
Szczegółowe ustawienia i potwierdzenie źródeł wejścia/wyjścia można łatwo wykonać za pomocą klawiatury komputera lub ekranu dotykowego. Funkcje dostępne wyłącznie w panelu sterowania oprogramowaniem, takie jak sekwencjonowanie pamięci ujęć czy bezpośrednie zapisywanie/zastępowanie pamięci statycznej, umożliwią bardziej efektywne przygotowanie przed sesją zdjęciową oraz przeglądanie jej w trakcie trwania. Graficzny interfejs użytkownika zintegruje ekran sterowania, monitorowanie wideo na żywo i multiviewer, ułatwiając przełączanie między wieloma wejściami/wyjściami wideo. Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika może być obsługiwany przez jedną osobę, w tym operatorów z minimalnym doświadczeniem.
Premiera nowej kamery PTZ oraz certyfikacja dla platformy Teams.
Na targach NAB zaprezentowana została najnowsza kamera PTZ AW-UE30. Model UE30, charakteryzujący się kompaktowymi rozmiarami, cichą pracą, przystępną ceną oraz wbudowanym śledzeniem automatycznym, będzie doskonały do zastosowań w edukacji oraz spotkaniach biznesowych. Kamera PTZ AW-UE4 będzie dostępna do demonstracji po uzyskaniu certyfikacji do użytku z platformą Microsoft Teams.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.