PANASONIC CONNECT ZAPOWIEDZIAŁ NA TARGACH NAB24 ROZWIĄZANIA DO PRODUKCJI WIDEO
Nowy komputer mainframe KAIROS, ulepszony kompaktowy mikser do produkcji na żywo i funkcjonalność oprogramowania w celu poprawy wydajności i jakości.
Panasonic Connect Europe zaprezentował szereg nowych produktów i usprawnień, które mają na celu zwiększenie efektywności i jakości produkcji wideo. Można je było zobaczyć podczas targów National Associations of Broadcasters (NAB) Show 2024 w Las Vegas, które odbyły się w dniach od 14 do 17 kwietnia. Wśród przedstawianych produktów znalazł się najnowszy główny moduł KAIROS, kompaktowy przełącznik na żywo oraz ulepszona funkcjonalność oprogramowania.
Nowy główny moduł KAIROS wraz z nową funkcjonalnością
Panasonic wprowadza nowy główny moduł KAIROS Core 200 AT-KC200L1 oraz najnowszą aktualizację oprogramowania (wersja 1.7), która zawiera funkcję inteligentnego routingu. Model AT-KC200L1, który domyślnie obsługuje wejścia i wyjścia SDI, wraz z tą innowacyjną funkcją, gwarantuje poprawę jakości wideo oraz wydajności podczas korzystania z systemu KAIROS w transmisjach, wydarzeniach sportowych oraz w sektorach korporacyjnym i edukacyjnym.
Główny moduł AT-KC200L1 wyposażony jest w podobną funkcjonalność jak druga generacja KAIROS Core 200 (AT-KC200), zapowiedziana w czerwcu 2023 roku. Standardowo obsługuje 24 wejścia / 12 wyjść (FHD), jednak zapewnia bardziej elastyczną produkcję wideo dla klientów korzystających z systemów realizacji multimedialnej opartych na SDI.
Aktualizacja oprogramowania do wersji 1.7 jest kompatybilna ze wszystkimi komputerami głównymi KAIROS (AT-KC2000/2000S1, AT-KC200/200L1 i AT-KC1000/KC100) i wprowadza nową funkcję o nazwie Smart Routing. Automatycznie importuje wideo z przełącznika sieciowego do KAIROS, umożliwiając wirtualną obsługę większej liczby źródeł wejściowych. Dzięki temu eliminuje się ograniczenia przepustowości wideo podczas korzystania z dużej liczby wejść w systemie KAIROS.
Ulepszenia miksera na żywo
Panasonic ogłosił ulepszenia dla kompaktowego przełącznika na żywo AV-HSW10, które mają poprawić efektywność i jakość produkcji wideo podczas webinarów i innych wydarzeń na żywo. Planowana premiera jest przewidziana na maj 2024 roku. Nowy AV-HSW10 łączy w sobie stabilność profesjonalnych mikserów telewizyjnych i skalowalność rozwiązań programowych. Aktualizacje obejmują oprogramowanie sprzętowe w wersji 2.00, które ułatwia konfigurację, oraz bezpłatny panel sterowania AV-SF10, który umożliwia wydajną obsługę jednoosobową i zdalną.
Modyfikacje wprowadzą dodatkowe usprawnienia do płynnych środowisk produkcji wideo, szczególnie w połączeniu z kamerami PTZ firmy Panasonic, obejmujące wsparcie dla różnych standardów transmisji IP. Integracja z RP Link i kontrola tally za pośrednictwem połączeń IP ułatwią wysokiej jakości komunikację online.
Po wprowadzeniu zaawansowanego modelu AV-UHS500, zaktualizowany AV-HSW10 również będzie generować paski kolorów, co przyspieszy konfigurację podczas wydarzeń na żywo, zwłaszcza tych wykorzystujących ściany LED i duże ekrany. Paski kolorów dostępne w trybie ruchomym i statycznym umożliwią sprawdzenie diod LED oraz na ekranach, eliminując potrzebę zewnętrznego generatora sygnału testowego. Nowy programowy panel sterowania umożliwi wygodne sterowanie funkcjami miksera z komputera PC lub tabletu.
Szczegółowe ustawienia i potwierdzenie źródeł wejścia/wyjścia można łatwo wykonać za pomocą klawiatury komputera lub ekranu dotykowego. Funkcje dostępne wyłącznie w panelu sterowania oprogramowaniem, takie jak sekwencjonowanie pamięci ujęć czy bezpośrednie zapisywanie/zastępowanie pamięci statycznej, umożliwią bardziej efektywne przygotowanie przed sesją zdjęciową oraz przeglądanie jej w trakcie trwania. Graficzny interfejs użytkownika zintegruje ekran sterowania, monitorowanie wideo na żywo i multiviewer, ułatwiając przełączanie między wieloma wejściami/wyjściami wideo. Intuicyjny graficzny interfejs użytkownika może być obsługiwany przez jedną osobę, w tym operatorów z minimalnym doświadczeniem.
Premiera nowej kamery PTZ oraz certyfikacja dla platformy Teams.
Na targach NAB zaprezentowana została najnowsza kamera PTZ AW-UE30. Model UE30, charakteryzujący się kompaktowymi rozmiarami, cichą pracą, przystępną ceną oraz wbudowanym śledzeniem automatycznym, będzie doskonały do zastosowań w edukacji oraz spotkaniach biznesowych. Kamera PTZ AW-UE4 będzie dostępna do demonstracji po uzyskaniu certyfikacji do użytku z platformą Microsoft Teams.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.